BloggoDay 30 Jule: Russian Invasion of Ukraine

Дайджест 30 липня 2022 р.

 

(Оновлено 18:00)

Агія Загребельська

У той час як міжнародне обурення наростає, Україна в суботу закликала глобальні організації, включаючи ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста, швидко розслідувати вибух, який пронісся через російський тюремний табір, де утримувалися десятки українських солдатів, залишивши лише обвуглені тіла та понівечені металеві ліжка.

У п’ятницю українці швидко і рішуче виступили проти офіційної версії Росії про те, що українці використали американську високоточну зброю для завдання удару по в’язниці та вбивства своїх власних бійців, щоб відлякати тих, хто міг би подумати про здачу російським військам.

Українські чиновники заявили, що ідея про те, що вони вбили б своїх власних солдатів — багато з яких боролися, захищаючи металургійний комбінат «Азовсталь» у місті Маріуполі, і яких багато хто вважає національними героями — абсурдна.

«Це був навмисний російський військовий злочин, навмисне масове вбивство українських військовополонених», — сказав Зеленський у своєму нічному зверненні.

Червоний Хрест спостерігав за здаванням у полон приблизно 2500 українських солдатів, які склали зброю на сталеливарному заводі у травні.

Багато хто з них був доставлений до закладу, де стався вибух.

Зеленський сказав, що Червоний Хрест разом з ООН діяли «як гаранти життя та здоров’я наших солдатів», і що тепер вони повинні вжити заходів. «Вони мають захистити життя сотень українських військовополонених».

Червоний Хрест у своїй заяві повідомив, що запросив доступ до місця нападу і перебуває в контакті з сім’ями військовослужбовців, які там ув’язнені:

«Наше пріоритетне завдання зараз — переконатися, що поранені отримують життєво необхідну допомогу і що з тілами загиблих поводяться гідним чином».

Жозеп Боррелль у своїй заяві сказав, що щодня «незаконна і невиправдана агресивна війна» Росії призводить до «нових жахливих злодіянь».

Він сказав, що і напад на табір для полонених, і недавнє графічне відео, на якому видно, як російський солдат каструє українського військовополоненого, свідчать про порушення міжнародного права Росією:

«Ці нелюдські, варварські дії є серйозними порушеннями Женевських конвенцій і додаткового протоколу до них і рівносильні воєнним злочинам».

Кайя Каллас, прем’єр-міністр Естонії, заявила, що Росія несе відповідальність за «масове вбивство» ув’язнених у таборі, яке, за її словами, змушує згадати «найпохмуріші глави історії»:

«Не повинно бути безкарності за воєнні злочини, так само як не може бути повернення до відносин із воєнними злочинцями».

Критики російського вторгнення в Україну вказали на заяву, опубліковану посольством Росії у Великій Британії у Твіттері, як на свідчення того, як Москва ставиться до військовополонених.

«Бойовики «Азова» заслуговують на страту, але смерті не через розстріл, а через повішення, тому що вони не справжні солдати. Вони заслуговують на принизливу смерть», — йдеться в повідомленні посольства в Twitter з посиланням на пропагандистське відео, зняте в Маріуполі.

Після цього Twitter визнав цю заяву, яка порушує правила платформи про ненависну поведінку.

Видання написало, що залишило повідомлення на місці, бо «на користь громадськості, щоб твіт залишався доступним».

Головнокомандувач української армії Валерій Залужний заявив, що хоча вбивство українських полонених викликало «лютість», військові продовжуватимуть дотримуватися «норм міжнародного гуманітарного права».

Однак він також закликав до помсти:

«Ми зробимо все можливе — і неможливе — щоб покарати винних у злочинах проти наших братів та сестер зі зброї, а також цивільних осіб. Ці злочини не мають терміну давності. Бережіться, вороги, вам нема де буде сховатися на цій землі».

The New York Times

 

 

Агія Загребельська

28 липня в окупованій Росією Оленівці Донецької області внаслідок кінетичного удару загинули та були поранені десятки українських військовополонених.

Україна та Росія звинувачують один одного в нападі, і наявні візуальні свідчення, схоже, більше підтверджують українські твердження, ніж російські, але ISW нині не може незалежно оцінити характер нападу чи сторону, відповідальну за нього.

Міністерство оборони Росії стверджує, що українські війська навмисно завдали удару по СІЗО в Оленівці, де утримувалися українські військовополонені, включаючи військовослужбовців полку «Азов», використовуючи надані Заходом системи HIMARS, внаслідок чого загинуло щонайменше 40 і було поранено 75 військовополонених.

РІА Новини також опублікувало кадри фрагментів ракет HIMARS, але не надало жодних доказів того, що ці фрагменти знайшли в Оленівці.

Посол «лнр» у Росії Леонід Мірошник заявив, що українські сили завдали удару по СІЗО, щоб знищити докази здачі українців і перешкодити військовополоненим виступити проти українського уряду.

Український Генштаб заявив, що російські сили провели напад як операцію під хибним прапором, щоб приховати військові злочини Росії, порушити постачання західної зброї, дискредитувати українські сили та розпалити соціальну напруженість в українському суспільстві.

Український Генштаб заявив, що умисний вибух стався біля нещодавно збудованої колонії, куди російські сили перевели українських військовополонених кількома днями раніше.

Український Генштаб також зазначив, що український аналіз пошкоджень будівлі, перехоплені телефонні розмови між російськими військовослужбовцями, відсутність повідомлень про обстріли в Оленівці та відсутність жертв серед російського персоналу, який служив у колонії, вказують на те, що причиною інциденту став російський навмисний «терористичний акт».

Головне управління військової розвідки України (ГУР) звинуватило керівника групи «Вагнера» ​​Євгена Пригожина у тому, що він наказав провести «терористичний акт» без консультацій з Міністерством оборони Росії, щоб приховати розтрату коштів, виділених на утримання українських військовополонених, перед офіційною перевіркою 1 вересня.

Генеральна прокуратура України повідомила, що внаслідок вибуху загинуло не менше 40 та поранено 130 українських військовополонених.

На даний момент ISW не може з упевненістю оцінити характер цієї події або відповідальну за неї сторону.

Ми будемо оновлювати нашу оцінку в міру надходження додаткової інформації.

Інститут вивчення війни

 

Агія Загребельська

Брифінг Білого дому, Карін Жан-П’єр

 1. Понад 300 мільярдів доларів скорочення дефіциту бюджету фінансуватимуться за рахунок припинення спеціальних податкових пільг для багатих та великих корпорацій, які були створені за рахунок середнього класу, включаючи лазівки, які дозволяють багатомільярдним міжнародним компаніям платити нуль доларів податків або керуючим хедж-фондами сплачувати значно менше податків, ніж сім’ї середнього класу.
 2. Кілька українських військовополонених було вбито та поранено внаслідок обстрілу центру тримання під вартою на Донбасі. І Росія, і Україна звинувачують в обстрілі інший бік. Чи є у вас якась інформація про те, що сталося, або якісь подробиці?

Отже, ми бачили ці повідомлення. Це не те, про що ми можемо говорити звідси, і не те, що ми збираємося коментувати. Але ми бачили ці звіти.

 1. Але чи немає розуміння того, хто несе відповідальність?

Так, ми просто не збираємося говорити про це зараз.

 1. Міністерство охорони здоров’я оголосило про угоду на придбання 66 мільйонів доз бівалентної вакцини COVID-19 компанії Moderna – кандидата на потенційне використання восени та взимку.

Цей контракт був оголошений після рекомендації FDA минулого місяця про те, що виробники вакцин повинні оновити існуючі вакцини COVID-19, щоб створити бівалентний бустер і націлити його на субваріанти BA.4 та BA.5 Omicron – як ми знаємо, дуже трансмісивний.

Але сьогоднішня закупівля є доповненням до 105 мільйонів бустерів вакцини COVID-19 – доз, які уряд США нещодавно закупив у компанії Pfizer для можливого використання пізніше цього року, до отримання дозволу FDA та рекомендації CDC.

 1. Після сьогоднішньої розмови Блінкена із Лавровим, чи відкритий Білий дім нині для прямої розмови президента Байдена з Путіним, щоб спробувати досягти прогресу у пропозиції США вивезти Бріттні Ґрінер та Пола Уілана з Росії? Я знаю, що в різні моменти в минулому висловлювалися припущення, що зараз, можливо, не найкращий час, враховуючи все, що відбувається в Україні. Я просто хотів би дізнатися про останні новини з цього приводу.

Блінкен вважає, що було важливо прояснити позицію нас та наших глобальних партнерів щодо кількох ключових питань. Очевидно, що Бріттні Ґрінер та Пол Вілан були частиною цього. Він повторив нашу суттєву пропозицію, про яку ви чули вчора від Блінкена, і яка знаходиться на столі. І він говорив про важливість того, щоб Росія дозволила судам залишити Одесу та дотримувалася зернової угоди.

Він також підкреслив, що план Росії щодо силової анексії частини України, про який ми попереджали з цієї трибуни, буде грубим порушенням Статуту ООН, і ми не допустимо, щоб він залишився незаперечним або безкарним.

Ми не маємо ілюзій щодо того, що Москва готова до конструктивної та значущої взаємодії. Тому Блінкен ясно дав зрозуміти, що не йдеться про повернення до звичного порядку речей. Тож, повторюся, у нас немає ілюзій.

Ми не маємо плану дзвінка президента Путіну.

 1. На даний момент це обговорюється чи не обговорюється?

Ні, ні, це навіть не так — мені нема чого оголошувати. На даний момент у нас немає плану щодо цього.

 1. Невелике уточнення щодо Лаврова. Президент стурбований тим, що ці переговори роблять щось для легітимізації Росії у світлі її агресії та війни проти України; що відкриття цих дискусій, особливо коли йдеться про Ґрінера та Уілана, що це робить щось для легітимізації Росії, чи що це може дійти до цього?

Я не знаю, як це може узаконити Росію, коли ми знаємо, що вони почали цю жорстоку війну в Україні – це факт; це відомо; коли ви бачите, що НАТО об’єдналася таким чином, якого ми не бачили протягом тривалого часу, щоб переконатися, що вони посилають гучний сигнал Росії; коли ви бачите санкції, які справді завдали шкоди російській економіці.

Я не бачу, як вони взагалі легітимізовані. Якщо вже на те пішло, вони стали ізгоями на світовій арені через те, що роблять.

Тому те, що робить президент, держсекретар та його команда з національної безпеки – це переконатися, що ми дотримаємося своєї обіцянки і зробимо все можливе, щоб повернути додому американських громадян, які перебувають у в’язниці, яких було затримано несправедливо. І це буде у центрі уваги. І тому це головне завдання президента, це пріоритет, і це те, що ви бачите прямо зараз.

 1. Один чиновник, пов’язаний із китайськими державними ЗМІ, припускає, що якщо спікер Пелосі спробує вирушити на Тайвань, її літак може бути збитий. Чи має президент відповідь на це?

Оскільки це пов’язано із поїздками спікера, ми просто не збираємося говорити про це. Нині це гіпотеза. Ми просто не збираємося говорити про її графік.

Як ми вже неодноразово говорили, ми даємо поради і — і рекомендації всім членам Конгресу, куди вони їздять, в який регіон вони їздять, і поради щодо геополітичної ситуації в регіоні чи в країні, і з будь-яких питань національної безпеки, які можуть виникнути.

Але знову ж таки, я не збираюся говорити на гіпотетичному рівні.

 1. У Конгресі було багато рухів щодо включення Росії до списку держав-спонсорів тероризму. Є резолюція Сенату; є законопроект Палати представників, який щойно був представлений. Чи підтримує президент законодавство про офіційне оголошення Росії державою-спонсором тероризму, чи вважає, що це входить до компетенції виконавчої влади? І якщо так, то які його критерії?

Отже, переважно це визначення. Це потребує визначення Державного департаменту за конкретними критеріями у законі Конгресу. Тож ми розглядаємо це поряд із низкою інших пропозицій щодо накладення додаткових витрат на Росію. Ось як це визначається.

Але якщо говорити в контексті, коли йдеться про експортний контроль, який ми узгодили з 30 з гаком партнерами, про багатосторонні санкції з більш ніж 30 країнами на чотирьох континентах, про скорочення міжнародної допомоги та іноземної допомоги, то витрати, які ми запровадили, відповідають деяким наслідкам включення до списку SST.

Наші безпрецедентні санкції мають радикальний вплив на Росію. Російський фондовий ринок втратив третину своєї вартості. Інфляція у Росії сягає 20%. Російський імпорт товарів із усього світу може скоротитися на 40%. Повідомлялося, що через величезний тиск США та понад 30 партнерів по всьому світу Росія вперше оголосила дефолт — вперше за більш як сторіччя.

Так от, коли я кажу «Росія стає ізгоєм», мені поставили питання — чи піднімаємо ми Росію? Зовсім ні. Їхня економіка страждає. І це через те, що вони роблять в Україні – жорстока війна, яку вони нав’язують Україні.

 1. Чи можете ви підтвердити та/або прокоментувати повідомлення про те, що українці зазнають жорстокого поводження у фільтраційних таборах, створених Росією, і дати реакцію на це?

Я не бачила цих повідомлень. Тому не можу коментувати із трибуни.

Але послухайте, це жорстока війна, яку Росія почала в Україні, бо вони не хочуть, щоб Україна була демократією, бо не хочуть, щоб Україна була суверенною територією. Це те, що робить Росія. Це не є Україна. Це Росія робить – веде цю війну, яка також викликає глобальні проблеми у всьому світі.

Тож це може закінчитися сьогодні, якщо Путін так скаже. Це може закінчитись сьогодні.

 

 

(Оновлено 14:00)

РБК-Украина

Запорожская атомная электростанция попала под российскую оккупацию в марте. Новости о боях на ЗАЭС отслеживал весь мир, ведь эта станция является крупнейшей в Европе, последствия ее аварии может ощутить половина планеты. Украина временно потеряла над АЭС контроль, но там продолжают работать наши специалисты.

С чем им приходится сталкиваться, рассказал РБК-Украина сотрудник Запорожской АЭС, имя которого мы не будем называть ради его безопасности.

«Кадыровцы нервничают»: что происходит на Запорожской АЭС глазами ее сотрудника

 

«Гордон»

Роман Цимбалюк   Зверства «загорелых» солдат Путина удивляют даже этнических русских. Они понимают, что с ними расправятся так же, в плен никто уже брать не будет

Мы любим говорить об этапах войны. Первый, второй, третий.

Не знаю, какой сейчас, но главное изменение заключается в том, что пленных станет значительно меньше. В плен не будут брать.

Ни российские оккупанты, ни мы. Военное преступление Кремля в тюрьме Оленовки станет Рубиконом.

Кстати, зверства со стороны кадров из «национальных республик» удивляют даже этнических русских из числа фанатов Путина.

Почему? Потому что они знают – именно таким образом будут расправляться и с ними, с чистыми арийцами (как они думают).

В Украине едва ли каждый может отличить визуально бурята от тувинца или калмыка.

За содеянное в Украине эти «загорелые» солдаты Путина заплатят сполна.

 

«Фокус»

Мария Кучеренко  Обстрел Еленовки. Кто это сделал и как отомстить

По обстрелу Еленовки, где содержатся пленные у меня уже с утра перегрелся телефон. Потому буду кратко и без эмоций.

— Вот это — тот самый более широкий контекст по соглашениям, о котором говорила я и не только я. Русские будут поднимать градус. И ВСЕ вопросы человеческого измерения будут привязывать к политической рамке и экономике.

— Обстрел Еленовки был. ГШ ЗСУ подтвердили этот факт. В том, кто это сделал, не может быть ни малейших сомнений — это русские. Если погибшие там — наши ребята, то мы должны требовать выдачи останков. И должны давить так, чтобы все понимали, что мы не слезем. И если это представляется возможным (неизвестно, какие там повреждения) — проводить экспертизы. Скорее всего, этих людей предварительно пытали. Также мы должны требовать передачи нам раненных, если это наши ребята. Без дополнительных условий и обменов.

— Ни один корабль с ворованным у нас зерном не должен восприниматься как нормальный объект. Мы должны делать все, чтобы это зерно не было продано и ломать России все ее схемы. Будет тяжело, но это наш долг.

— Отомстим. На всех возможных фронтах отомстим.

И если вы пишете публично про «в плен больше не брать, Женевские конвенции не соблюдать» — вы делаете большую глупость. И большую услугу русским.

По поводу наказания палачам (а это палачи, а не солдаты и офицеры) компетентные люди разберутся и без вас. И разберутся как надо. А крики в соцсетях и в телевизоре — это хороший фон для продуцирования фейков о действиях нашей стороны.

Не понимать этого в сегодняшних условиях — преступная (и я подчеркиваю это слово — преступная!) глупость.

Наши военные — не палачи и никогда ими не будут. Мы ведь не русские.

Не можете не кричать — пойдите покричите на улице и подышите глубоко. Все пользы больше.

 

(Оновлено 13:00)

Deutsche Welle

Экс-директор Центрального разведывательного управления (ЦРУ) и бывший глава Центрального командования вооруженных сил США (CENTCOM) Дэвид Петреус считает возможным возвращение Украиной территорий, захваченных Россией в ходе войны. Такое мнение американский генерал высказал в интервью газете Bild, которое издание публикует в субботу, 30 июля.

Экс-глава ЦРУ: Украина сможет вернуть захваченные Россией территории

 

«Грани. Ру»

Ракетного террора им сейчас мало, нацистская РФ достала еще один козырь — убийства и пытки военнопленных. Раненых украинцев в Еленовке держали в антисанитарных условиях, морили жаждой и голодом, истязали. Выдумывали «трибуналы». И вот теперь — массовое убийство. Кто поверит, что обстрел Еленовки — «провокация ВСУ»? Одновременно публикуется видео, на котором украинскому пленному отрезают гениталии. Нацистский террор как он есть. Садистский пароксизм проигравших войну.

Убийство военнопленных в Еленовке: в «ДНР» заявили о 53 жертвах

 

Новая газета. Европа

Юлия Латынина Могильный плен

Почему в России будут оправдывать любое насилие в отношении украинцев? Юлия Латынина — о гибели 53 пленных «азовцев» в Еленовке и видео с казнью солдата

В лагере для украинских военнопленных в Еленовке погибли 53 человека, а еще несколько десятков получили тяжелые ранения. Обычно, когда пленные погибают в концлагерях, это происходит, оттого что их запытали или расстреляли.

Но здесь, по уверению России, дело обстояло другим способом. Своих пленных якобы убила сама Украина. С помощью сверхточной ракеты, выпущенной из HIMARS.

Сначала эта злобная Украина обстреливала сама себя в Харькове. Потом стирала себя с лица земли в Мариуполе. Потом она с помощью румынского водителя, которого растворили в кислоте, выменяла два «Калибра» и разнесла склады в Одессе на следующий день после подписания договора по зерну (все это вполне реальные версии происходящего от пропаганды). А вот теперь эти страшные нацисты уничтожили собственных пленных, — и это все, чтобы опорочить мирную Россию.

Даже сейчас — пока о трагедии известно еще очень мало — версия России представляется невероятной. Дело в том, что любое место, по которому попадает ракета HIMARS, известно американцам с точностью до метра. Российские военные даже объясняли успехи HIMARS тем, что, мол, все цели украинцам дают американцы, и за кнопками тоже американцы сидят.

И хотя это не так, но в HIMARS действительно самое главное — это Big Data, большие данные. Это спутники Maxar, тщательная обработка информации, и, действительно, полная прозрачность для США, кто, куда и как из HIMARSа стреляет.

При наличии Big Data стрельнуть в лагерь, где истязают твоих же военнопленных, спутав его с мостом или складом, в принципе невозможно.

Нет у пропаганды и убедительных версий того, зачем ВСУ сознательно убивать своих собственных солдат, взятых в плен.

Можно предположить три причины произошедшего в Еленовке.

Первое: это сокрытие властями РФ следов собственных преступлений. Только что в сети появилось видео, в котором военнослужащий со знаком Z на форме с издевательствами и прибауточками кастрирует украинского пленного. Отряд российских неонацистов ДШРГ «Русич» прокомментировал это так: «Россия ведет «священную войну», и человек, отрезавший связанному пленнику яйца, имел «веские причины».

Представим себе, что вот такой вот деятель священной войны (по-арабски «джихад») допрашивал пленных в Еленовке, а потом начальство озадачилось вопросом: как скрыть при грядущем обмене отсутствие гениталий? Не все пытки таковы, что их можно пережить, и не все следы можно скрыть.

«ДНРы делали так в 2014 году постоянно, — говорит Роман Свитан, бывший летчик и полковник запаса ВСУ, которого самого пытали и чудом не убили в плену, — запытанного привязывали к противотанковой мине и подрывали».

Вторая, но менее вероятная причина: представим, что пленного сейчас внесли в списки мертвых, а он на самом деле еще жив. Теперь с ним можно делать что угодно, да еще говорить: все, ты официально мертв. Не будешь сотрудничать — тебя уже нет. Не стоит сбрасывать со счетов эту версию в стране, которая печатает для «азовцев» фальшивые газеты, чтобы сломить их дух.

И третья версия — убийство заложников.

Когда террористы убивают заложников? Когда не удовлетворяют их требования. Как это сделать? Убить и сказать, что это сделал HIMARS.

Конечно, теоретически возможна четвертая версия: российские спецслужбы провели искусную спецоперацию, завозили в Еленовку грузовики, якобы со снарядами, внушили американским спутникам, что там склад боеприпасов, — HIMARS ударил, а там свои!

Еще и HIMARS скомпрометировали, о чем в России спят и мечтают, и родственников «азовцев» натравили на правительство. Но проблема в том, что о концлагере в Еленовке знала каждая собака. Это не то чтобы ударили в неизвестное место: думали — склад, оказалось — концлагерь.

Если Россия хочет опровергнуть очевидные подозрения, ей надо отдать тела убитых и допустить на место взрыва независимых экспертов. Если она это сделает, то я сомневаюсь, что картина реальных повреждений тел будет соответствовать той, о которой заявлено, и что следы взрывчатки будут от HIMARS. Не отдаст — уже само по себе все ясно.

Российская армия использует в Украине стратегию террора. Обычно в современной войне на такую стратегию полагаются нерегулярные части: парамилитари, фанатики, террористы.

Ситуация, когда современная армия цивилизованного государства ведет себя, как российские солдаты в Буче или Мариуполе, беспрецедентна.

Такое государство по определению не является цивилизованным, оно является средневековым, и если россияне думают, что это их не коснется, — это напрасно. Чикатило, раз отведавши человечину, жрать ее не перестанут. Представьте себе, что в сети появляется видео, где американец режет гениталии во время войны вьетнамцу. Американец сядет на 20 лет. А в России? Было же уже видео, как режут голову сирийцу — и что?

Эта стратегия не случайна. На первом этапе — в Буче и Мариуполе — она, как и фильтрационные лагеря, преследовала цель сломить.

Сейчас она преследует другую цель — ожесточить. Чтобы, когда украинский военный увидел мертвых в Еленовке, да еще и услышал, что это он сам убил, у него бы сорвало крышу, и можно было бы в России с экрана телевизора сказать: «Вот видите! Они желают смерти всем русским! Это экзистенциальная угроза! Эти нацисты всех нас хотят истребить!»

И ставка эта, конечно, отчасти успешная. Ненависть — это такое чувство, которое редко не бывает взаимным. Это желание превратить украинцев в точное подобие себя и не мытьем, так катаньем разрушить нацию.

Все происходящее на фронте давно вышло за рамки информационно-психологических операций (ИПСО).

Увы, Невзоров прав: Россией правит секта. У этой секты есть символ веры. Согласно ему, во-первых, все украинцы нацисты, и их надо уничтожить, во-вторых, все, кто говорят, что Россия уничтожает украинцев, — клеветники и пиндосы, и в-третьих, все, кто не верит в первое и второе утверждения одновременно есть враги России.

Это уже не ИПСО, а вера. Вера для обделенных, нищих и чикатил. Ничего так не хочет чикатило, как верить, что он режет яйца во имя священной войны, а не просто потому, что он уголовник, маргинал и садист.

Когда ты совершаешь ужасные вещи, тебе обязательно нужно оправдать их скрепами, потому что больше их нельзя оправдать ничем.

И увы, значительная часть человеческой потребности в вере, — это потребность в проецировании своих хтонических инстинктов на некую сущность, — Бога, нацию, государство. «Это не я отрезаю яйца. Это сущность мне приказала».

Единственная хорошая новость во всем этом состоит в том, что это стратегия секты в тот момент, когда она уже не верит в победу. Когда секта надеется на триумф, она обещает, что ее лидер придет с войском ангелов на облаках и поразит всех «Искандерами», «Посейдонами» и молниями. А вот когда она начинает проигрывать, — тогда-то она и рассказывает, что весь мир рассказывает враки против нее, мирной, и в этой ситуации надо сплотиться вокруг вождя.

 

«The Insider«

29 июля власти «ДНР» сообщили, что Украина ударила по тюрьме в Еленовке в Донецкой области, где находились украинские пленные, в результате погибли 53 человека, еще 130 пострадали. ВСУ утверждают, что удар нанесли российские военные, чтобы обвинить Украину в военных преступлениях и скрыть пытки и расстрелы украинских пленных. The Insider выяснил, что пропагандисты сообщали о подготовке «провокации» еще в июне, а промзона, по которой был нанесен удар, пустовала практически до самого обстрела. Однако за несколько дней до этого там поставили ангары и разместили в них бойцов «Азова», которых, как выяснилось, обменивать никто не собирался.

«Азовцев» согнали в промзону до удара, а «провокацию» анонсировал Telegram-канал «Незыгарь». Что известно об ударе по тюрьме в Еленовке

 

The Moscow Times

В лагере военнопленных в ДНР от ракетного удара погибли 53 человека. Россия и Украина обвинили друг друга

Минобороны России обвинило Украину в ударе по тюрьме в Еленовке, где содержались пленные украинские военнослужащие. Изначально сообщалось о 40 погибших. Позже в Штабе территориальной обороны самопровозглашенной ДНР заявили, что их число возросло до 53. При этом 75 украинцев получили ранения. Также ранены 8 сотрудников изолятора.

По данным Минобороны РФ, удар нанесли из американских РСЗО HIMARS. Там заявили, что атака преследовала цель запугать украинских военнослужащих, чтобы те не сдавались в плен.

Следственный комитет России возбудил дело по ст. 356 УК — «Применение в вооруженном конфликте запрещенных средств и методов».

«Россия 24» показала кадры разрушенного здания, утверждая, что это один из корпусов колонии. На них демонстрируется пробитая крыша и покореженные железные двухъярусные кровати. Сотрудник ВГТРК Андрей Руденко в своем телеграм-канале опубликовал видео, на котором видны обгоревшие человеческие тела и оторванные конечности.

Бывшие пленные украинские волонтеры Руслан Ахметов и Константин Величко узнали на кадрах военкора промышленную зону колонии в Еленовке, сообщает «Медиазона. Беларусь». «Это производственная зона 120-й колонии. Там раньше станки стояли, заключенные работали и так далее», — рассказал Величко. Он добавил, что когда он был в этой тюрьме, на промзоне пленных не держали, однако «все могло измениться».

Глава самопровозглашенной ДНР Денис Пушилин заявил, что ВСУ ударили по колонии из-за того, что пленные «азовцы» якобы начали давать показания. По его словам, погибли 47 заключенных, а всего на территории изолятора находились 193 человека.

Генштаб ВСУ обвинил в ударах по Еленовке Россию. «Вооруженные силы РФ совершили прицельный умышленный артиллерийский обстрел исправительного учреждения в населенном пункте Оленевка Донецкой области, где содержались в том числе и украинские пленники», — заявили в ведомстве. Там считают, что таким образом Москва пытается скрыть «пытки и убийства украинских заключенных». В Генштабе добавили, что ВСУ «никогда не вели и не ведут обстрел гражданской инфраструктуры, тем более мест, где вероятно удерживают военнопленных собратьев».

Советник главы офиса Зеленского Подоляк также назвал атаку «российской провокацией и тщательно спланированным ударом», отметив, что у украинской армии нет оперативных целей в Еленовке. «Цель — скрыть растущее число свидетельств о масштабах российских военных преступлений и пыток, сорвать договоренности по обменам, дискредитировать ВСУ и конкретные модели иностранного реактивного оружия», — сказал он. Подоляк пообещал, что расследованием массового убийства украинских пленных займется не только Офис Генпрокурора страны, но и международные следственные группы.

Министр иностранных дел Украины Дмитрий Кулеба заявил, что Россия совершила «еще одно ужасное военное преступление» и призвал всех партнеров признать ее государством-террористом.

В офисе генсека ООН выразили обеспокоенность обстрелом колонии в Еленовке. Однако там добавили, что не имеют информации из первых рук.

Издание «Украинская правда» со ссылкой на источники в спецслужбах сообщает, что пленных бойцов полка «Азов» перевели именно в этот барак за несколько дней до удара. Также издание утверждает, что в направлении Еленовки были зафиксированы артиллерийские обстрелы со стороны России.

Лидер движения «Азов» Андрей Белецкий назвал удар по колонии «массовым убийством, обставленным как действия украинской армии», и объявил охоту на каждого причастного к этому преступлению. Он обратил внимание на то, что бойцов полка перевели в отдельное здание изолятора заранее; также РФ «провела пропагандистскую работу, сняв людоедский фильм» об «Азовстали».

«Уже очевидно, что это был заранее спланированный акт страны, которой неизвестно понятие офицерской чести, а тем более — соблюдение Женевских конвенций, правил, законов и обычаев войны. Я от имени азовских подразделений объявляю охоту на каждого причастного к массовому убийству. Понесет ответственность каждый рядовой исполнитель и каждый организатор независимо от должности и места пребывания», — заявил Белецкий.

США не располагают достаточными разведданными по обстрелу колонии в Еленовке, заявил координатор по стратегическим коммуникациям в Совете национальной безопасности при Белом доме Джон Кирби. «Мы не можем подтвердить это, у нас нет достаточно развединформации», — сказал он.

В Еленовке находится колония № 120, где, в частности, содержатся украинские военнопленные, взятые в плен в Мариуполе в мае этого года.

По данным украинского командования, в ночь на пятницу удары наносились по складам боеприпасов российских войск в Иловайске Донецкой области и Бриловке Херсонской области.

 

«Радіо Свобода»

Європейський союз «найрішучішим чином» засуджує «жахливі звірства», скоєні російськими і проросійськими збройними силами в Україні. Про це заявив голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель, реагуючи на вибухи в окупованій Оленівці на Донеччині, внаслідок яких загинули українські військовополонені, і «жахливий відеозапис, на якому російські солдати чинять страшне звірство над українським військовополоненим».

«Ці нелюдські, варварські акти є серйозними порушеннями Женевських конвенцій та Додаткового протоколу до них і є воєнними злочинами. Особи, які вчинили воєнні злочини та інші серйозні порушення, а також відповідальні державні службовці та військові представники будуть притягнуті до відповідальності», – наголосив Боррель у заяві, оприлюдненій ввечері 29 липня.

Згідно з заявою Борреля, десятки українських військовополонених, яких, «як повідомляється, вбила Росія», перебували під її правовим захистом у рамках міжнародного гуманітарного права. За попередніми даними, внаслідок вибухів на території виправного закладу в Оленівці, де утримували українських військовополонених, загинули щонайменше 53 українці.

В ЄС засудили «жахливі звірства» Росії після вибухів в Оленівці і відео катування українського полоненого

 

 

(Оновлено 12:00)

«Цензор.Нет»

Цю новину ви могли не помітити, а між тим, вона є важливою: минулого тижня Україна оголосила про підготовку створення міжнародного трибуналу, який розглядатиме злочин агресії Росії проти нашої країни. Мета притягти до відповідальності вище політичне та військове керівництво РФ.

Євген Кузьменко  Україна прагне створити окремий трибунал для вищого політичного і військового керівництва Росії

 

«Главред»

Юрий Бутусов  Они будут еще больше резать и издеваться над пленными

Россия не может нас победить политически, экономически, информационно. Для России террор — единственный способ добиться изменений в свою пользу военным путем.

24 февраля в мире началась Третья мировая война.

Россия приложит все усилия, чтобы уничтожить Украину. Уничтожить нас, чтобы потом уничтожить кого-то другого.

В этой войне для России любой мир — это поражение.

Поэтому жестокость была и жестокость будет еще, и гораздо большая жестокость. Они будут еще больше резать и издеваться над пленными, будут пытать, будут убивать детей, уничтожать любые дома, жечь леса, поля, они уничтожат все, куда только дотянутся. Потому что Россия не может нас победить политически, экономически, информационно. Потому что для России террор — единственный способ добиться изменений в свою пользу военным путем.

Остановить террор возможно только одним путем — стать более профессиональными, чтобы использовать наши сильные качества, и нивелировать сильные качества русских террористов.

Есть только один путь остановить террор — убивать гораздо больше русских, чем это делалось до сих пор. Все происходящее вокруг нас надо оценивать только через одно измерение — способствует ли это убийству российских террористов или мешает?

Мы должны измерять нашу жизнь на каждом участке фронта и тыла тем, сколько подтвержденных русских убито благодаря нашим усилиям сегодня.

Только это и имеет значение каждый день, день за днем.

 

«Апостроф»

 • В тимчасово окупованій Оленівці на Донеччині, де утримували захисників «Азовсталі», росіяни вчергове вдалися до теракту. Окупанти підірвали будівлю з українськими військовополоненими та звинуватили в цьому Збройні сили України. За даними загарбників, загинули більше 50 бійців, які боронили Маріуполь. У ГУР МО повідомили, що теракт здійснили найманці ПВК «Вагнер» за особистою вказівкою кухара путіна пригожина. Чому рашисти пішли на черговий військовий злочин та вбили військовополонених і як на це відреагує світ — в ефірі Апостроф TV розповів політтехнолог, Захисник України ДМИТРО ФІЩЕНКО.

Росіяни це як хвороба CoVID-19, але з однією відмінністю — експерт про теракт в Оленівці

 

 

(Оновлено 10:00)

«Украинская правда»

Михаил Дубинянский  Левиафан в камуфляже

Широкомасштабная война в Украине длится более пяти месяцев: и все это время мы говорим о том, как воюющее государство должно поступать со своими врагами и взаимодействовать со своими союзниками.

Но не менее принципиален вопрос о взаимоотношениях украинского государства с его собственными гражданами. О правах и обязанностях, о личном и общем, о желаемом и необходимом.

С одной стороны, отечественная война с Кремлем воспринимается как битва за свободу. За избавление Украины от посягательств соседского диктатора. За право самостоятельно выбирать свой путь, жить в европейской стране, быть частью цивилизованного западного мира.

Но с другой стороны, любая война – какой бы справедливой она ни была – означает рост несвободы.

Неизбежное закручивание гаек, введение новых запретов, ограничение прав граждан. Резкое усиление того самого гоббсовского Левиафана, к которому миллионы украинцев привыкли относиться с опаской и недоверием.

Никогда ранее в новейшей истории вмешательство украинского государства в жизнь своих подданных не было настолько выраженным.

Вялый авторитаризм Януковича, государственные усилия в ходе гибридного противостояния 2014-2021 годов, пандемия коронавируса с локдаунами и вакцинацией: весь опыт недавнего прошлого меркнет на фоне полномасштабной войны с соответствующими ограничениями и запретами.

Новый Левиафан в камуфляже, рожденный пять месяцев назад, мощнее и зубастее всех предыдущих версий.

Вряд ли кто-то станет спорить с тем, что речь идет о выживании страны, и что наращивание государственных полномочий является суровой необходимостью.

Тем не менее в Украине уже слышны недовольные голоса. Оппозиционную публику беспокоят инциденты с Петром Порошенко, Владиславом Атрошенко и Геннадием Корбаном: действующую власть подозревают в попытках построения диктатуры под прикрытием военных усилий.

В свою очередь приземленных обывателей тревожит вторжение Левиафана в их собственное личное пространство.

Многих не устраивает запрет на заграничные поездки для военнообязанных мужчин. Многим не нравится вручение повесток в неподобающих местах.

А информация о получении специального разрешения для выезда за пределы области и вовсе вызвала бурю негодования, после чего была поспешно дезавуирована.

Не стоит лукавить: если вольнолюбивый украинец критикует раздачу повесток на улицах, из этого не следует, что тот же гражданин был бы рад повестке, врученной с соблюдением всех формальностей.

Нет, в большинстве случаев обывателя раздражает не форма, а содержание. Непопулярен сам принцип всеобщей мобилизации, когда государство вправе сделать солдатом любого здорового мужчину от 18 до 60 лет.

В массах до сих пор распространено мнение, будто война должна быть выиграна за счет тех, кто хочет и умеет сражаться, – а остальных не следует выдергивать из гражданской жизни.

Разумеется, это утопия. Затяжную полномасштабную войну невозможно вести лишь силами профессионалов и добровольцев. Однако не менее утопичен и противоположный сценарий – превращение Украины в один большой военный лагерь.

Модель, при которой все взрослые граждане становятся полноценными защитниками государства, неприемлема для нашего общества: и за последние пять месяцев это стало слишком очевидно.

Отечественному Левиафану остается маневрировать между двумя крайностями. Нащупывать промежуточные варианты и принимать компромиссные решения.

Шаг за шагом вовлекать в войну меньшую часть гражданского населения – но не переводить на военные рельсы жизнь большинства. Пока что с этой задачей удается справляться: по сравнению с хрестоматийными 1940-ми в воюющей Украине сохраняются относительно либеральные порядки.

Впрочем, настороженное отношение к государственному диктату имеет одну характерную особенность.

Украинскому обывателю может казаться, что после 24 февраля в его собственной жизни стало чересчур много государства. Но это ощущение обычно исчезает, если дело касается других людей: неблизких, неугодных, неприятных.

Любой военный запрет, бьющий по чужим интересам, выглядит оправданным. Любое ограничение чужих прав представляется обоснованным. Любая чрезвычайная мера, адресованная не тебе, видится необходимой для победы над Кремлем.

И если мобилизующие функции госаппарата не слишком популярны в народе, то репрессивные функции имеют куда больший успех.

Когда речь заходит о наказании для кого-то другого, выясняется, что государства много не бывает. От карающего Левиафана требуют быть вездесущим и беспощадным.

Чем труднее представить самих себя в роли провинившихся, тем охотнее поддерживаются всевозможные карательные меры. Рядовой комментатор в соцсетях не прочь помечтать  о жесточайших репрессиях, ссылаясь на «законы военного времени».

О сути этих законов он, как правило, не задумывается, зато пребывает в полной уверенности, что его самого – честного и патриотичного – драконовские мероприятия не коснутся.

Примечательно, что те же самые недовольные обыватели, которым не по душе всеобщая мобилизация , очень часто призывают мобилизовывать правонарушителей.

«Повестки им! На фронт их! Пускай воюют или хотя бы роют окопы!» – подобные комментарии в Сети не редкость. Да, раздача повесток в качестве наказания абсурдна с военной точки зрения; она фактически приравнивает армию к тюрьме и оскорбляет ВСУ; о ней негативно высказывается сам министр обороны Резников.

И тем не менее эта практика была и остается эффектным популистским инструментом – поскольку хорошо согласуется с массовыми представлениями о государстве и его роли.

О том, что окрепший Левиафан не должен беспокоить правильных граждан, зато может без ограничений расправляться с неправильными.

Современный украинец ценит свою личную свободу и готов отстаивать ее даже в чрезвычайных ситуациях: это отличает его от подавляющего большинства россиян.

Но вместе с тем современный украинец не особенно дорожит чужой свободой – и готов отдать ее Левиафану даже без реальной военной необходимости. В перспективе это несет серьезные цивилизационные риски.

Война всегда требует жертв. Неготовность жертвовать личным ради общего ограничивает военные возможности государства и отдаляет украинскую победу в противостоянии с Москвой.

Но готовность без колебаний пожертвовать чужим не менее опасна: ибо способна сделать победившую Украину слишком похожей на нашего врага.

 

«Буквы»

Експерти з Інституту вивчення війни проаналізували обстріл в’язниці на території тимчасово окупованої Оленівки (Донецька область), внаслідок якого загинуло щонайменше декілька десятків українських військовополонених. За даними аналітиків, версія РФ про те, що це начебто ЗСУ завдали удару по в’язниці з HIMARS — неправдива.

Пошкодження від пожежі не притаманні пошкодженням завданим від HIMARS: аналітики ISW про обстріл в’язниці в Оленівці

 

Deutsche Welle

Главный дипломат Евросоюза заявил, что Россия неподобающе относится к военнопленным, приведя в пример обстрел в Еленовке и видео с пытками пленного украинца.

Боррель назвал «зверствами» действия российских военных в Украине

 

 

(Оновлено 9:00)

«Главред»

Алексей Арестович  Русская тварь во имя цивилизации должна быть раздавлена в ноль

Кремлевские чучела решили записать себе в счёт ещё одно военное преступление.

Специалисты-пиротехники, анализируя российское видео из Еленовки, говорят, что картина больше похожа на подрыв вещества с высокой температурой горения внутри самого здания, чем на результат обстрела.

Предварительно, это не столько (или не только) обстрел, сколько — похоже на попытку убрать следы преступления после событий, происшедших в здании.

Один из главных признаков — люди в здании не разбросаны как от взрыва, а похоже, что обгорели тела людей, которые уже были мертвы на момент начала пожара.

Кремлевские чучела решили записать себе в счёт ещё одно военное преступление.

Воспалённый мозг авторов этой бойни попытался решить сразу несколько задач:

— скрыть доказательства пыток и убийств в колонии,

— направить гнев родственников и сочувствующих «Азову» против властей Украины («сволочи, вытащите наших ребят!!! Их там убивают!!!»),

— физически уничтожить часть пленных,

— дискредитировать всю Украину как общество, расстреливающего своих же пленных,

— дискредитировать Химарсы и в идеале (для них) — потребовать поставить их под контроль (в ходе или в процессе расследования),

— отвлечь от видео с отрезанием гениталий нашему пленному со стороны российских военнных, которое начало широко распространяться.

Долбо*бы не учли, что есть показания местных и есть средства объективного контроля, которые точно позволяют установить откуда и как велся огонь.

Несомненно, это преступление против человечности добавит решимости американскому руководству признать Россию — государством спонсором терроризма, а международное правосудие — решимости догнать виновных.

По сути, мы имеем дело с очередной Катынью — массовым убийством военнопленных.

Сегодня каждый мировой лидер должен понять, что весь мир имеет дело с тварью, которая сознательно и системно подрывает сами основы цивилизации — как таковой.

И во имя цивилизации и должна быть раздавлена в ноль — безжалостно и до конца.

 

 

(Оновлено 8:00)

Агія Загребельська

Брифінг Пентагону:

 1. 156-й день незаконного та неспровокованого великомасштабного вторгнення Росії в Україну
 2. Хоча ми продовжуємо бачити, як Росія терпить невдачі на полі бою, платить високу ціну за дуже незначні вигоди, і терпить внутрішні невдачі вдома, цього тижня я був справді вражений тим, як російська риторика намагалася замаскувати ці втрати, і те, що ми бачили, було справді дуже експансіоністською риторикою, що виходить із Москви.

Пара прикладів цього — ми чули, як Лавров скасував попередні заперечення свого уряду про те, що він прагне зміни режиму в Києві, і цього тижня він говорив про позбавлення режиму у Києві.

Ми також бачили, як колишній прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв розмістив на своєму каналі в Telegram карту, на якій зображено Україну, поглинуту Росією та її сусідами, від якої залишилася лише частина країни на Київщині.

 1. І навіть коли ми чули цю справді імперіалістичну риторику, ми дізналися більше про те, як Росія діє на окупованих нею територіях України.

Національна рада з розвідки опублікувала доповідь, що леденить душу, в якій описано щонайменше 18 так званих фільтраційних таборів, де українці зазнають нелюдських умов, включаючи знущання, а в деяких випадках і страти.

 1. Незважаючи на те, що Росія говорить гучні слова, незважаючи на те, що Росія загрожує українському населенню, українці продовжують сміливо просуватися вперед, вони використовують обладнання на суму 8,2 мільярда доларів, яке ми надали до цих пір.
 2. Сьогодні я не маю оголошення про допомогу в галузі безпеки, але я можу сказати, що ми дуже багато працюємо і тісно консультуємося з нашими колегами з Міністерства оборони України, і найближчим часом ми підготуємо ще один пакет допомоги, щоб забезпечити українців боєприпасами, які їм необхідні для боротьби на сході, а тепер і півдні.
 3. Ви всі, звичайно, відстежуєте ракетні удари під Києвом протягом тижня, і я знаю, що ви відстежуєте ракетні удари в Одесі, навіть у розпал спроб світу змусити зерно рухатися.
 4. Я хотів би підкреслити, і ви всі повідомляли про успіхи українців у районі Херсона – і ми бачили – і це не великі, гігантські успіхи, але це безперечно успіхи проти росіян.
 5. Чи можете ви вказати чи надати якийсь опис чисельності російських сил на півдні, навколо Херсона, і якою мірою вони спрямовують додаткові війська чи ресурси? І чи не могли б Ви передати масштаб цього посилення?

У мене немає конкретних даних про чисельність. Ми, як і ви, чули про те, що росіяни перекидають війська. З військової точки зору, як я вже казав, це мало б сенс, оскільки українці дають їм дуже гарну відсіч, і я думаю, що вони шукають способів посилити свої позиції тут.

 1. Чи не могли б ви проінформувати нас про заяви України та Росії про те, що інша сторона атакувала цю в’язницю з українськими військовополоненими?

Щодо військовополонених, ми чуємо ті ж повідомлення, що й ви. Думаю, я сказав би вам, що у мене немає жодної точної інформації про те, що конкретно сталося.

Я б попросив, щоб, коли ви все дивитися на це, ми з деякою обережністю ставилися до того, що говорять нам росіяни, тому що ми знаємо, що в минулому вони вже робили кілька заяв, які не були близькими до істини.

 1. Звідки зараз росіяни черпають заміну своїм втратам? Чи залишилося у них багато потужностей у Росії, з яких вони можуть черпати?

Хтось назвав це «прихованою мобілізацією»… чорт, я не знаю, «прихованою мобілізацією». Путін знайшов спосіб змусити більше солдатів одягнути форму.

Ми знаємо, що він платить людям. Ми знаємо, що він укладає контракти з солдатами, які б не залишилися.

Вони мають закони, як і в нас, про мобілізацію. І він був дуже конкретним у тому, що він не називав це повноцінною війною.

Але ми знаємо, що він знаходить способи залучити людей, які переїдуть туди, включно з колишніми солдатами, яких вони призвали назад на дійсну службу, резервістів, яких вони призвали назад на дійсну службу.

І в результаті, я думаю, ми бачимо, що їхня ефективність на полі бою в багатьох випадках дуже низька.

Ви поміщаєте людей усередину танків. Я не знаю, де я бачив відео, але там було відео де російський танк просто їздить по колу. І виявилося, що це тому, що водія не було навчено. Він не знав, як керувати танком. Це не тому, що вони розважалися у танку.

У них є проблеми у спробах розібратися в цьому.

Звичайно, немає даних про їхні конкретні втрати. І я відсилаю вас до росіян та українців за даними про втрати.

Але хоч би якими були цифри втрат серед росіян, залежно від того, ліворуч і праворуч, про які повідомляють люди, вони дуже значні.

І коли ви дивитесь на кількість людей, яких вони втратили, неможливо повірити, що їм не доведеться шукати способів замінити їх, якщо вони хочуть продовжувати боротися з українцями.

 1. Коли NASAMS будуть в Україні?

Я не маю для вас дати поставки NASAMS.

 1. Як довго це може тривати на Донбасі, на півночі, з такими незначними успіхами?

Я не наважувався б висловлювати якісь думки про те, як довго це може тривати. І я повернувся б до лютого, коли всі повідомляли, включаючи нас у деяких випадках, що це не триватиме дуже довго.

Знаєте, у нас була вся міць російської армії, спрямована практично на всі боки України. І ось минуло п’ять місяців, і, знаєте, гігантський стратегічний провал з боку росіян, коли їм довелося передислокувати своїх людей із півночі на схід, щоб спробувати досягти якихось успіхів.

І ці успіхи, як ви бачили, були порівняно невеликими та обійшлися в гігантську суму. Тому я не беруся сказати, як довго це триватиме.

Звичайно, схоже, що це триватиме, оскільки, знаєте, українці здатні йти віч-на-віч.

 1. Чи справді ви бачите ознаки того, що херсонський контрнаступ, про який говорили українці, справді відбувається? Ці атаки на мости формують операції? Чи справді Херсон відрізано від решти Криму?

Я не знаю, чи це є частиною контрнаступу. Я знаю, що вони досягають успіхів у наступі. І вони роблять це, ви знаєте, проти російських сил, які, як ми говорили раніше, схоже, погано підготовлені до цього. Так що, у будь-якому разі, я залишу це на потім.

 1. Що ми бачимо на сході, куди рухаються росіяни, де вони причаїлися? Будь-яка докладніша інформація…

Я не хочу говорити, що це повний глухий кут, бо це було б неточно. Є успіхи по обидва боки, туди й назад, дуже невеликі.

Ми говорили про Сєвєродонецьк, і я згадав вам, що ви знаєте, українці відступають, але вони відступають так, як я думав, ми, ймовірно, вивчатимемо.

Знаєте, зараз вони досягли такого рівня оборони, який справді поставив росіян у безвихідь, вони зупинилися. Ймовірно, на це є багато причин.

Ви знаєте, ми згадували про моральний дух, ми згадували про втрати. Це, безумовно, причини, через які росіяни могли зупинитися.

Іншою причиною може бути те, що українці стали дуже ефективними у пошуку та знищенні російського командування та управління та знищенні великої кількості російських матеріальних засобів.

Тому я думаю, що те, що ми бачимо на сході, є наслідком цього.

І потім, якщо ви просто подивіться на осі від Ізюма, ці оборонні споруди залишаються непохитними вже близько трьох тижнів. Тож росіяни знову змогли досягти дуже незначного прогресу.

Ви ставите питання, з погляду російського керівництва, якщо вони подивляться на невеликий рівень землі — і знову, якщо ви українець і поступитеся фут, це буде для вас великою проблемою, але якщо ви подивіться на невелику кількість землі, миль, на які вони просунулися від Сєвєродонецька на захід, росіяни, і гігантські витрати, які вони платять за це, ви ставите питання, чи думають росіяни зараз про себе «Гей, чи коштує це ще кількох миль?».

Тож подивимося, що з цього вийде.

 1. Які ще конкретні міста ви бачите, рух чи нерухомість?

Ми, як і ви всі, спостерігаємо за сходом навколо Бахмута. Ми знаємо, що росіяни навколо Бахмута… минулого тижня взяли під контроль Вуглегірську електростанцію.

Ви знаєте, це велика справа, правда? Це дає їм можливість використовувати чи не використовувати владу буквально в цьому випадку.

І, ви знаєте, немає жодних ознак того, що вони переймаються українським народом. Тож це, звичайно, велика проблема.

Але насправді, ви знаєте, навколо Харкова чи у Слов’янську, що йде вниз від Ізюму та назад до Сіверску, ми не бачимо жодних реальних суттєвих змін.

 1. Я знаю, що ви не можете однозначно сказати, що сталося, але одне із тверджень росіян полягає в тому, що для удару по в’язниці використовувалася система HIMARS. Чи можете ви сказати, що система HIMARS не використовувалася?

Я не знаю, що ми можемо сказати напевно про щось із цього. Я не бачив усіх повідомлень, але мені сказали, що росіяни зробили заяви, що вони мають частини HIMARS, які були використані в ударі.

Послухайте, у росіян багато елементів HIMARS, правда?

Українці відправили багато HIMARS у їхній бік. Тож це мене не здивує. Що мене також не здивує, то це якщо росіяни введуть нас в оману щодо інформації і скажуть, що це зробили українці.

Якби це був український удар, я обіцяю вам, номер один, що вони не хотіли цього робити, вірно?

Вони, звичайно, дбають про свій народ, дбають про цивільних осіб та військових у формі своєї власної армії.

 1. Чи були якісь американські військові активи, кораблі або літаки, переміщені поблизу Тайваню в останні дні?

Ми постійно використовуємо військове обладнання для підтримки делегацій Конгресу. У цьому нічого незвичайного.

Але щодо надання більш детальної інформації про візит спікера, я збираюся залишити це на потім.

 1. Я питаю не про візит спікера, а про те, чи перемістили ви останніми днями якісь додаткові американські військові активи поблизу Тайваню?

Ні ні ні. У нас скрізь є кораблі в морі. Ні, ми цього не робимо.

 1. Китайські державні ЗМІ сьогодні заявили, що якщо американські винищувачі супроводжуватимуть літак Пелосі на Тайвань, це буде вторгненням — і знову ж таки, це потенційна подорож. Просто враховуючи цю заяву, ігноруючи потенційну поїздку Пелосі до регіону, це те, що ми чули від Китаю у минулому? Чи можете ви розповісти про цю риторику Китаю?

Ми не збираємося розглядати гіпотези. І це не наша позиція – стверджувати, що Китай говорив чи не говорив раніше. Ми — Міністерство оборони, і я відправив би вас до Державного департаменту для будь-якого виду дипломатичного діалогу, але ми просто не збираємося розглядати це конкретне питання.

 1. Безпілотники Phoenix Ghost. Чи взагалі вони були відправлені до регіону в рамках останнього пакета скорочення, чи вони вже були в Україні?

Так, система Phoenix Ghost була представлена Україні ще на ранніх етапах війни, і вони досі мають деякі з тих оригінальних систем, які ми їм надали.

Наступна партія, на яку ми щойно уклали контракт у рамках Ініціативи щодо сприяння безпеці України, почне поставлятися у серпні, і мета полягає в тому, щоб переконатися, що коли їм знадобляться ці системи, вони будуть мати ці системи.

Таким чином, ми зможемо забезпечити регулярне постачання в майбутньому.

 1. Чи є якісь побоювання щодо того, що боєприпаси для HIMARS закінчуються?

Ми постійно перевіряємо українців щодо того, як у них справи з рівнем споживання, тому що ми хочемо бути впевнені, що у них є все необхідне на полі бою.

Таким чином, ми відчуваємо себе дуже впевнено у наших процесах надання допомоги в галузі безпеки, щоб мати можливість продовжувати підтримувати їхні потреби. І я говорю не тільки про HIMARS.

 1. Чи ми повідомляли, що деякі члени Конгресу були проінформовані про 75 000 вбитих і поранених російських військових на даний момент. Чи це оцінка американських військових? Чи вважаєте ви цю цифру розумною чи близькою до реальності?

Я не маю нічого конкретного на підтвердження цифр втрат. Я волію уникати цього.

 1. Чи не могли б ви докладніше зупинитися на ідеї внутрішніх невдач Росії?

Дійсно ви бачите дуже тривожну економічну картину.

І я б сказав, що санкції, експортний контроль, які були введені проти Росії не тільки США, а й партнерами та союзниками по всьому світу, тільки зараз починають впливати.

Якийсь час тому агентство Moody’s знизило довгостроковий рейтинг російського уряду до рівня небажаного.

Більшість резервів Центрального банку Росії заморожена. Найбільші державні компанії втратили від 70 до 90% своєї ринкової капіталізації.

Близько 1000 транснаціональних компаній призупинили свою діяльність у Росії. Інфляція зросла до 20%. Російський фондовий ринок втратив третину своєї вартості.

І знову ж таки, це лише початок впливу санкцій.

 1. Я бачив кілька супутникових знімків понтона, який будують росіяни в Херсоні, чи можете ви підтвердити це і назвати причини, через які вони можуть його будувати?

Росіяни намагаються зрозуміти, як перебратися річкою і повернутися до Криму, можливо. Але це загальна відповідь.

 1. Чи можемо отримати загальну морську інформацію?

У нас близько півдюжини кораблів перебувають у Чорному морі. І вони тримаються далеко від узбережжя, як ви можете собі уявити.

 1. Наскільки глибокі запаси армії та морської піхоти нині? І чи є побоювання, що нинішні запаси США незабаром будуть вичерпані? І що більше GMLRS доведеться постачати за контрактом?

Я не збираюся говорити про фактичні запаси.

Ми витратили багато часу на те, щоб переконатися, що ми здатні насамперед захистити батьківщину, задовольнити всі наші вимоги по всьому світу, якщо вони виникнуть, і ми ставимося до цього дуже, дуже серйозно.

Тому, коли б ми не ухвалювали рішення, будь то Javelin або HIMARS, ми оцінюємо ризики готовності, пов’язані з цим обладнанням, так що на даний момент у нас немає жодних побоювань з військової точки зору США.

Прямо зараз у нас справді робляться значні зусилля з усіх видів боєприпасів, які ми використовуємо, що ми підтримуємо Україну всіма можливостями.

І мої колеги в організації «Придбання та підтримка» тут, у Пентагоні, дуже старанно працюють над тим, щоб ми могли продовжувати виробляти не лише те, що потрібно Україні, а й те, що нам потрібно.

 1. NASAMS мають бути поставлені за контрактом із Raytheon, оскільки є частиною Ініціативи щодо сприяння безпеці України, а не президентського скорочення. Коли їх буде поставлено за контрактом?

Я не маю докладної інформації про специфіку процесу укладання контракту, але ми вже знаходимося в процесі закупівлі системи. Ми просуваємося вперед із цим.

 1. Що було з Raytheon – норвежці надають свої власні системи?

Я не маю для вас таких подробиць.

 1. Чи не могли б ви розповісти про повітряну картину, тенденції у вильотах, чи знаєте ви, коли ви говорите про всі цілі, які вражають HIMARS? Чи вдається їм вразити якісь ЗРК? Чи вдається їм дотягнутися так далеко, щоби скоротити повітряний простір для українських ВПС? А якщо ні, чи є якесь нове почуття терміновості, щоб розглянути питання щодо надання Україні винищувачів чи початку навчання пілотів?

Вони змогли завдати удару місцям розташування ракет класу «земля-повітря» і знищити кілька гвинтокрилих.

Я думаю, що той факт, що росіяни продовжують не мати переваги в повітрі, безумовно, багато говорить про українців, у тому числі про їхню здатність запобігти обстрілу противником своїх літаків, а також збивати російські літаки.

Очевидно, ми хочемо, щоб українці мали потрібні їм можливості.

Наша підтримка Україні в повітряній сфері була зосереджена на озброєних БПЛА, і ми зовсім недавно говорили про одну з таких систем, систему Phoenix Ghost.

Українці використовують літаки радянського типу, МіГи та Су.

І ми дійсно брали участь у спробі закупити значну кількість запасних частин для цих літаків, щоб ми могли підтримувати їх у польоті та підтримувати українців у повітряній боротьбі.

Але ми не маємо жодного з цих типів літаків. Таким чином, наша увага з погляду потенційних інвестицій в авіацію справді набагато більше зосереджена на середньостроковій та довгостроковій перспективі, ніж на поточній боротьбі.

 1. Чи не могли б ви поміркувати про те, що підготовка пілотів зараз дає вам більше можливостей?

Ми вивчаємо це питання, але дійсно важливо визначити, які платформи є і будуть, і переконатися, що ви забезпечуєте правильну підготовку.

 1. Чи є у вас докладніша інформація про те, скільки українців було депортовано, поміщено в ці табори, і якась додаткова інформація, якісь цифри про те, що з ними відбувається або як з ними обходяться, якісь подробиці після того, як їх вивезуть із України?

Ми не маємо подробиць про поточну кількість українців, які були депортовані. Остання статистика, яку я маю, датується серединою квітня, так що це дуже ранній період конфлікту, але вже тоді, в середині квітня, генеральний прокурор України заявив, що Росія утримує 1700 українських солдатів та цивільних осіб у в’язницях у Росії та в окупованих частинах Донбасу.

Тому я вважаю, що зараз це число значно вище.

Ми бачили повідомлення про те, що люди, яких затримують і поміщають у ці центри фільтрації, зазнають тортур, загроз гендерного насильства, переслідувань і навіть страт.

 1. Британська військова розвідка заявила раніше, що Росія використовує своїх найманців із групи Вагнера на передовій на сході України, як і будь-які інші війська. Чи є сили «Вагнера» належним чином підготовленими та оснащеними для такої ролі? І які можливості це може надати українцям?

Ми бачили повідомлення, що росіяни використовують групу Вагнера на передовій. Я не маю жодної конкретики.

Це багато говорить про те, на якому етапі боротьби ви знаходитесь, коли ви берете деяких людей, яких вважаєте досить добрими, і змушені використовувати їх на передовій, щоб продовжити боротьбу.

 1. Ви сказали, що міністерство не переміщало жодних військових активів ближче до Тайваню. Незважаючи на те, що зараз звучать погрози збити літак спікера Пелосі, якщо вона продовжить поїздку, міністерство все ще не просувається вперед із цими додатковими заходами захисту?

Я не знаю, чи казав я, що ми перекидаємо щось кудись навколо Тайваню. Думаю, я сказав, що ми постійно підтримуємо візити делегацій Конгресу.

 1. Ви сказали, що «ми не будемо переміщати військові активи ближче до Тайваню».

Так, я мушу сказати вам, я думаю, що я сказав те, що сказав, мені більше нічого сказати з цього приводу. Тобто, очевидно, що ви записуєте всі мої слова, я знаю це, але мені справді більше нічого сказати з цього приводу.

 1. Можливо, ви могли б пояснити нам, що це насправді вірно, що ми не переміщуємо військові активи ближче до Тайваню, тому що я трохи заплуталася у тому, що було сказано.

Я не думаю, що у нас є якісь новини на цю тему сьогодні.

 1. І ще я просто хотіла повернутися до новини про те, що Іран потенційно розглядає можливість надання безпілотників російським силам в Україні. Ви вже бачили їх?

Це божевілля — думати, що росіяни збираються до Ірану. Це багато говорить про їхній досвід, якщо це правда.

 

Алексей Копытько

В каких случаях россияне проигрывают?

У них всего – больше. И немало сильных сторон.

Они проигрывают:

 • Когда не могут просчитать воздействие факторов, которых у них самих нет (самоорганизацию граждан).
 • Когда мы действуем нешаблонно (напр., обращаемся за поддержкой не только к элитам, но и напрямую к народам) и нелинейно.
 • Когда мы не ведёмся на их провокации. Агрессор владеет инициативой, но теряет преимущество, если не может вызвать ожидаемую реакцию с нашей стороны.
 • Когда мы действуем быстрее, особенно – на упреждение. Особенно – когда перехватываем инициативу.
 • Когда мы лучше организованы.
 • Когда мы способны долго сохранять мотивацию.

Ключевое – инициатива, возможность диктовать условия.

Когда россияне чувствуют, что утратили инициативу, они пытаются «перевернуть доску», создать ситуацию, где все ходы как бы с нуля, и они ходят первыми.

Россияне всеми силами стараются:

 • Замедлить нас
 • Дезорганизовать нас, чтобы в хаосе мы сжигали дефицитные ресурсы
 • Загнать нас в рамки своих шаблонов (война на истощение)
 • Сделать нас предсказуемыми и примитивными, неспособными на 2-3х-ходовки
 • Управлять нашими реакциями
 • Отрезать помощь

Список можно уточнять. Но это простейший чек-лист: как влияет то или иное наше действие на ситуацию. Ускоряет или замедляет? Добавляет помощи или снижает объёмы? Мотивирует или подталкивает опустить руки?

Даже в чудовищной эмоциональной ситуации такая оценка помогает удержаться и не дать врагу повод для радости.

Двигаться вперёд.

Готовить возмездие.

Не выплёскивать эмоции, а быть готовым поддержать и воплотить решения, которые это возмездие обеспечат.

Сколько бы времени на это не понадобилось.

Rostyslav Demchuk

Російські військові у Херсоні відрізані від постачання зброї, боєзапасів і основних своїх частин — британська розвідка

Угруповання російських військових у Херсоні виявилося відрізаним від основних частин та тилового забезпечення. Про це повідомляє британська розвідка. Відомство наголошує, що це значно підриває шанси Росії на успішну окупацію регіону.

«Російська 49-а армія, яка дислокується на західному березі Дніпра зараз виглядає дуже вразливою. Так само місто Херсон, найбільш політично значущий населений пункт, окупований Росією, зараз практично відрізано від інших окупованих територій. Його втрата серйозно підірве спроби Росії подати окупацію як успішну військову операцію», — йдеться у повідомленні британської розвідки.

Шляхи постачання російських військових виявилися відрізані внаслідок атаки ЗСУ на автомобільно-пішохідний Антонівський міст та залізничний міст через Дніпро.

«Російське військове угруповання на правому березі Дніпра зосереджене для дій у двох напрямках — Хернсон-Миколаїв та від Херсонської області у бік Кривого Рогу. Якщо уважно подивитися на географію цього угруповання, то можна побачити, що існує всього три переходи між лівим і правим берегом — це так званий Антонівський міст у районі Херсона, залізничний переїзд на кордоні Херсона і є перехід у районі Нової Каховки із залізницею через дамбу.

По Антонівському автомобільному мосту завдано таких пошкоджень, які практично виключають його експлуатацію на сьогодні як вантажний мост. Його можна перейти пішки, але не автомобілем. Якщо ми говоримо про Каховську греблю, то там було завдано демонстраційного удару, бо українська сторона розуміє, наскільки серйозними можуть бути наслідки великої руйнації дамб та штучних споруд у цьому районі оскільки гребля тримає Каховське водосховище. Якщо ми подивимося, що через дамбу проходить автомобільна дорога Р-47 і там є населений пункт Дар’ївка вже ближче до Антонівки — ось цьому мосту також було здуйснено артилерійський удар, внаслідок чого міст був пошкоджений. Таким чином, можна сказати, що на сьогоднішній день російські війська практично втратили шляхи постачання», говориться в повідомленнях британської військової розвідки.

 

Тарас Загородній

Публикация зверство оккупантов — это новая ИПСО. Ждут ответных видео с нашей стороны (либо уже фабрикуют со своей. Например, кто то в нашей форме с неплохим украинским делает тоже самое). Задача — сорвать поступления оружия, поскольку их проплаченные пол

итики начнут выть, что и те и те одинаковые. Видимо понимают, что им трындец. Особенно под Херсоном.

 

Юрий Касьянов

Жестокость порождает жестокость.

Жестокость агрессора порождает священную войну, в которой нет места благородству и жалости.

Подлое убийство наших пленных, зверские кастрации, выкладываемые на видеосерверах, означает что война вошла в новую, по-настоящему страшную фазу. После убийства мирных в Буче и других предместьях Киева, враг перешёл очередную красную черту. И теперь ему не будет пощады.

Я не знаю теперь ни одного из своих воюющих товарищей, кто бы — гипотетически — предполагал возможность попадания в плен, или взятия в плен солдат врага. У каждого есть граната на всякий случай, и палец не дрогнет.

Око за око.

 

(Размещено в 7:00)

Мурлокотан Паштетофф-сосискин

«Бомбас» на марші…

або «в’єтнамізація» війни по-руські…

Командування військ противника майже закінчило перегруппування підрозділів у складі угрупування «Восток» і приступило до активізації своїх наступальних дій його силами зразу на декількох напрямках та ділянках форонту.

Зокрема, протягом останніх 3-х діб противник наполегливо атакував з району Стряповка позиції Сил оборони України в напрямку Бахмутського по загальній дирекції на Соледар, також певною часткою сил він знову намагався прорватися до Серебрянки та Верхньокам’янского.

Окрім того, після відходу підрозділів ЗСУ з района Вуглегірської ТЕС та Новолуганського, передові підрозділи левофлангової тактичної групи військ противника південіше Бахмуту, у взаємодії із правофланговими підрозділами угрупування «Донецк», намагалися прорватися західніше рубежа Вершина — Семігір’я —  Травневе (відповідно до Зайцево та Кодема), щоб знову створити загрозу охвату з тилу українських підрозділів, які обороняються по рубежу Бахмутка — Травневе й таким чином примусити їх до загального відходу у районі південіше Бахмута.

Жодної з цих задач противник так й не виконав… його атакуючи підрозділи внаслідок активного вогневого ураження з боку передових підрозділів Сил оборони України, які ведуть оборону на цих напрямках, зазанали значних втрат у живій силі та техниці, тому були вимушені відійти на вихідні рубежи.

Південіше, у смузі відповідальності угрупування противника «Донецк», його командування організувала та провело серію атак передовими підрозділами основних сил так званого «1-го АК нм днр» у напрямку н.п Авдіївка, Опитне — Водяне та Піски, намагаючись прорвати передові позиції підрозділів ЗСУ на цій ділянці фронту.

Одночасно з цим, північніше Авдіївки противник знову намагався просунутись за дирекцією Новоселівка Друга — Красногорівка, сподіваючись обійти українські підрозділи, які обороняються у самій Авдіївці, з північного флангу…

Не дивлячись на масоване застосування ствольної та реактивної артилерії, а також серію БШУ армійської авіації противника протягом майже 2-х діб по цим напрямкам, передовим підрозділам ЗСУ вдалося не тільки не допустити просування противника, а й завдати йому відчутних втрат… Принаймні, станом на сьогоднішній вечір, будь-якого просування підрозділів противника по вказаним напрямкам не зафіксовано… Зате фіксується низька тактичних перегрупувань, задля поповнення передових підрозділів, внаслідок понесених ними втрат.

Це, щодо загальної ситуації на  цій ділянці фронту, яку ми сьогодні розглянемо більш детально…

Отже, в першу чергу нас буде цікавити те, що відбувається безпосередньо на північно-західних окраїнах Донецька, де українські війська продовжують майже у «недоторканому» з моменту початку широкмасштабного вторгнення агресора стані утримувати свої передові позиції… Що, в свою чергу, виглядає для командування військ противника «вкрай неприйнятно» і чим полюбляє нкористуватися «его высокоблагородие» месье Гіркін, регулярно дорікаючи цим фактом різноманітним там «фанерным маршалам»…

Для вирішення цього «проблемного питання» (я маю на увазі, необхідність відкидання ЗСУ від «пригородов столицы Донбасса») командування військ противника створило окреме угрупування військ, основу якого, склали головні сили, так званого «1-го армійського корпусу» народної полюції Домбабви…

Тут ми можемо зустріти майже увесь «цвіт» цього, скажимо так, неоднозначного формування — 1-у «Славянську» та 100-у «Республіканської Гвардії» окремі мотострілецькі бригади на додачу до яких тут також ошивається щось малозрозуміле, відоме як «интернациональная бригада Пятнашка» (за своєю реальною бойовою спроможністю та чисельністю, скоріше десь 1-1.5 батальона довбодятлів з «країн СНГ» та невизнаних рИЦпуліГ), «славнозвісні», майже іменні полки — 9-й окремий мотострілецький полк (омсп) «морської піхоти днр-и» ім. назабутнього «першого морського піхотинця» рЫЦпублики, колишнього першого «спартанця» МоторИлИ, 11-й «аеропортовський» ім. Ходаковського та ціла низька не меньш відомих «батальонів» — 1-й, перетворений у «танковий» — «Сомали», 4-й також, сцукО, обв’язково «танковий», ім. «Архангела Михаила» та батальон «спеціального призначення» ім. «Александра Невского» (а якже без цього ординського покидька…). Ну там, ще всяка шушваль на кшталт гбр мгб, «спецназа военной полиции» та інших придурків, які видають себе за суворих та безжальних воїнів…

Підкреплено усе це воїнство 3-а БТГр зі складу кадрових російських військ — 114-го та 143-го мотострілецьких полків (мсп). Мабуть, треба розуміти, що вони тут знаходяться для того, щоб ця вся банда «ненароком» не розбіглася та не здала бИндероФцам Донецьк, а також для забезпечення «плановой и эффективной мобилизации»

Усе це шобло, сконцентровано та розгорнуто у районі власне Донецьку та прилеглих до нього територій, на ділянці від Мар’янки до Гольмівського, що у районі Горловки…

У зв’язку з цим, також треба звернути увагу на тактичну групу, яка власне й дії у районі Горловки і яка також відноситься до цього угрупування. Тим більше, що вона нині досить активно задіяна у атаках в напрямку на Семігір’я та північно-західніше Новолуганського.  Це приблизнь 4-5 БТГр зі складу 40-ї та 336-ї обр МП (російських, принаймні, на цей раз справжніх МП) та 2-го танкового батальону 1-го АК «Дизель» (також «старого»  та справді танкового підрозділу нм днр).

На сьогоднішній день, ця група у взаємодії з 2-ма «батальонами» чвк «вагнер» (ліга) намагається прорватися з рубежу Доломитне — Новолуганське з півдня на північ у бік Семігір’я, на яке, в свою чергу, намагаються з північно-східного напрямку наступати ті самі 2 батальона «вагнерів» з рубежу Відродження — Миронівка… Поки їм вдалося лише відтіснити наші війська з території Вуглегірської ТЕС та власне Новолуганського. Після чого, вони вимушені були зупинитися… і вже пішла 4-а доба, як вони намагаються знову «зрушити з місця», але щось в них «не виходить».

Завтра «розберемось» з тим стадом, яке рветься на Сіверськ і даля на Слов’янськ… тобто безпосередньо із угрупуванням «Восток». Там також, останнім часом відбулась ціла низька цікавих змін…

 

Дмитро Снєгирьов

Мелітополь чи Нова Каховка: де вирішиться доля деокупації українського півдня.

Довелося почути версію, ніби ключ для визволення півдня лежить у Мелітополі, де нині бешкетують російські окупанти.

Поясню, чому це не так.

Важливо розуміти, що основні цілі так званої російської «спецоперації» в Україні (по суті війни) – це так званий сухопутний коридор з Криму на територію окупованих районів Луганської та Донецької областей. А друге – це подача води на територію окупованого Криму.

Відповідно, відвоювання ЗСУ, розташованого на півдні Запорізької області Мелітополя, не допоможе зірвати ці стратегічні, військові, економічні плани агресора. Максимум це дозволить перерізати сухопутний коридор.

Тож твердження, що ключ для визволення українського півдня перебуває у визволенні саме Мелітополя, що це дозволить якісно змінити хід – дуже спірне.

При цьому слід визнати, що Мелітополь після захоплення – це велика військова база росіян. За інформацією з місця подій, у тимчасово окупованому Мелітополі та селах довколо нього розташовано до 5 військових баз противника та складів з боєприпасами.

Мелітополь перетворено у центр логістики, місце зосередження важкої бронетехніки, особового складу, авіанесучих груп.

Напередодні ЗСУ нанесли ракетний удар по військовій базі в Мелітополі, яка була знищена три тижні тому.Нагадаю, 3 липня ЗСУ завдали понад 30 ударів по одній з чотирьох російських військових баз у Мелітополі. Внаслідок влучних потраплянь Мелітопольський аеродром знищений, а також – ліквідовано понад 200 окупантів.

24 липня було завдано удару, в результаті якого пошкоджено залізничне полотно, що було стратегічно важливим для окупантів. Це значно ускладнило окупантам логістику.

Але, як на мене, найбільш стратегічно важливим є тимчасово окупована Нова Каховка, що на Херсонщині. Контроль над цим містом дозволив би нам зірвати завдання так званої «спецоперації».

Якщо ми зможемо відвоювати Нову Каховку, це дозволить ЗСУ розвивати наступ не лише на правому березі Херсонської області, а й виходити на адмінкордон з Автономною Республікою Крим. Паралельно нейтралізуючи можливість нависання так званого Криворізького угруповання ворога, яке наступає на промислові центри Дніпропетровської області з території Херсонської області.

На мою думку, саме Нова Каховка найбільш приваблива, якщо так можна сказати, в моменті проведення контрнаступу ЗСУ. Тим більше, що зараз створено всі передумови для цього. Порушено логістику супротивника, здійснені удари по мостах у Херсонській області.

Судячи з інформації від військових, після «бавовни» Антонівському мосту може допомогти лише подорожник.

Відповідно є динаміка просування у нас на даному напрямку. Протягом останніх двох тижнів звільнено Іванівку і Лозове, на цьому тижні звільнено Андріївку. ЗСУ продовжують просуватися у регіоні і тіснити ворога. Крім того, у Херсонській ОВА повідомили, що ЗСУ можуть звільнити Херсонщину до осені.

Слід розуміти, що Нова Каховка – це не лише Каховська ГЕС (гідроелектростанція), не лише Старокримський канал, що дає воду до Криму. Це ще місто, де перетинаються найважливіші траси, що ведуть до Одеської, Запорізької, Дніпропетровської області.

 

Альфред Кох

Сто пятьдесят шестой день войны остался бы совершенно рядовым днем, в который не произошло ничего существенного, если бы не трагедия в Еленовке. На этот момент известно о 53 погибших и 75 раненных.

Обе стороны обвиняют друг друга в том, что это убийство совершил их противник. Россия утверждает, что это ВСУ с помощью HIMARS убило взятых в плен защитников «Азовстали». По версии «честного Яго» Конашенкова, будто бы в плену эти ребята начали давать какие-то компрометирующие Киев показания и те таким образом заткнули им рот. И в доказательство своей правоты даже показывают какие-то обломки, утверждая, что это обломки от ракеты HIMARS (которых у российской стороны нет).

В свою очередь украинская сторона заявляет, что эту расправу учинили сами россияне и что предварительный анализ той видеозаписи, которую показали российские телеканалы, показывает, что взрыв, скорее всего, произошёл внутри здания. И что россияне совершили это убийство с целью скрыть пытки и казни, которые они совершили с военнопленными и хищение средств, которые они получили на их содержание.

Кто из них говорит правду, а кто врет — пока точно установить невозможно. Каждая из сторон может, кстати, вполне искренне обвинять противника в этом преступлении, поскольку если это казус исполнителя, то исполнитель, зная, что это он совершил трагическую ошибку, может скрывать ее и от своего начальства тоже. И больше других топить за версию, что эту провокацию устроили враги.

И тем не менее к некоторым выводам можно прийти уже сейчас. Поделюсь тем, что мне показалось самым важным. Во-первых, мне кажется существенным, что украинская сторона потребовала от ООН и Красного Креста (которые были гарантами соблюдения всех договоренностей при сдаче в плен защитников «Азовстали») немедленно потребовать доступа к месту трагедии и провести там инспекцию.

Характерно, что они не потребовали, чтобы в инспекции участвовали украинские эксперты. Это важное обстоятельство. Так не ведет себя сторона, которая знает, что у нее не все чисто. Вот, например, Россия, когда сбила своим «Буком» малазийский «Боинг» в ультимативном тоне требовала включить ее специалистов в следственную группу. В противном случае отказывалась признать результаты расследования.

Во-вторых, мне кажется очевидным, что любая инспекция в первую очередь проанализирует те обломки, которые Россия представляет как обломки от ракеты HIMARS. И то, что украинская сторона согласна на такой анализ без своего участия, говорит в ее пользу. Видимо у нее есть неопровержимые аргументы, что это не могут быть такого рода обломки. И даже если россияне притащили такие обломки с другого места, то это легко будет обнаружить по номерам, которые на них есть.

В-третьих, ВСУ зарекомендовали себя как люди, действующие вполне рационально. Я далек от мысли приписывать украинским военным какие-то сверхчеловеческие качества и приравнивать их святым, но то, что они серьезно ограничены в ресурсах, заставляет их действовать очень прагматично и экономно. Поэтому такая вздорная задача, как заткнуть рот не в меру красноречивым пленникам, которые могут что-то не то разболтать врагу, путем расстрела их ракетой HIMARS — это полный булшит. Значительно проще сказать, что их пытали и они наговорили лишнего. Тем более, что, зная нравы россиян, это звучит вполне убедительно.

В-четвертых, российские СМИ постоянно говорят, что украинские военные используются американцами как дрессированные обезьянки. То есть HIMARS американские, весь софт в них — тоже, наводка осуществляется с помощью американских спутников и выбор целей делают тоже они. Украинскому солдатику остается только нажать кнопочку. Все остальное за него уже сделано.

Допустим, что это так. Тогда объясните мне зачем американцам убивать украинских военнопленных? Им-то как могут повредить показания пленных бойцов «Азова»? Что такого они могут рассказать про американцев? Они их, наверное, и в глаза никогда не видели…

И даже если украинцы как-то исхитрились и все-таки пальнули по этой колонии из HIMARS, то американцы это точно увидят. Со спутников, по бортовому компьютеру, который навел на цель и который наверняка связан с их сервером на командном пункте т. д. Понятное дело, что такого рода художества сильно не понравятся американцам. И, поэтому, посудите сами: зачем украинцам рисковать вообще лишится HIMARS и уж точно не получить ракет дальностью 300 км (о которых они просто мечтают) из-за этой абсолютно глупой затеи?

Вы скажете, что это провокация, чтобы обвинить россиян? Так россияне уже натворили столько всего, что про них не нужно ничего придумывать. Они уже сами напридумывали такого, что нормальному человеку и в голову не взбредет. Вот хоть последний ролик с кастрированием военнопленного и его последующим убийством. Так что для обвинений россиян не нужно никаких провокаций. После Бучи, Ирпеня и Мариуполя там уже тома компромата, которого хватит на десятилетия работы следователей и криминалистов.

А вот зачем это сделали россияне ответить легко. Затем же, зачем они кастрировали военнопленного, прежде чем его убить: просто так. Потому, что они так понимают свои цели и задачи не только в этой войне, а и вообще — в жизни. Убей беззащитного, пытай того, кто не может тебе ответить, изнасилуй слабого, укради и ограбь того, кто не может от этого защититься. Сильного — бойся, слабого — уничтожай. Просто и понятно. Вполне искренняя, животная логика. И российская армия не раз уже показывала всему миру, что именно по этим правилам она живет и воюет. И никто уже этому не удивляется.

Вспомните, кстати: когда в 1999 году происходили взрывы домов, тогда ведь мало кто верил, что за ними стоят российские спецслужбы, и что это часть той кампании, которая привела Путина на вершину российской власти.

С тех пор конкретных доказательств этому — не прибавилось. Как был, так и остался один только эпизод с «рязанскими учениями». Ну еще пару каких-то странных оговорок Жириновского и пр. Но за прошедшие двадцать с лишним лет путинские спецслужбы заработали себе такую репутацию, что теперь подавляющее большинство людей убеждено, что взрывы домов — дело рук путинских рыцарей плаща и кинжала.

Так и тут: в то, что это ВСУ — не верю, что путинские вояки — легко. В том числе и по вышеуказанным причинам. И то, что такого рода зверства пошли уже практически ежедневно, лишний раз доказывает, что мы имеем дело с силой, которую нельзя оставить в целости и сохранности. Она опасна для всей человеческой цивилизации. И поэтому должна быть разгромлена и объявлена преступной организацией как это было с СС и гестапо.

Наше дело правое, враг будет разбит, победа будет за нами.

Слава Украине! 🇺🇦

2 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Комментарии читателей статьи "BloggoDay 30 Jule: Russian Invasion of Ukraine"

 • Оставьте первый комментарий - автор старался

Добавить комментарий