Як Україні стати успішною?

Як Україні стати успішною? Сьогодні є декілька популярних ідей. І жодна з них не спрацює.

  1. Багато людей вважає, що ми бідні через корупцію. Коли корупції не буде і перестануть красти державні гроші, ми станемо багатими.
  2. Друга ідея – держава має підтримати і захистити вітчізняного виробника. Це запустить промисловість (і не тільки) і створить робочі місця.
  3. Наступний підхід – потрібно створити умови для іноземних інвестицій. Інвестиції забезпечать економічне зростання.
  4. Ще одна популярна ідея – зменшити податки і державне регулювання. Тоді бізнесу стане легше.

 

Кожна з цих ідей – різновид популізму, який пропонує просте рішення для складної проблеми.

Справді, боротьба з корупцією критично важлива. Але відсутність корупції не означає автоматичне зростання ВВП. Державні гроші можна витрачати чесно, без корупції, але дуже неефективно.

Захист вітчізняного виробника – гарна теоретична ідея. Але на практиці це буде захист прибутків власників українських компаній з доступом до політиків за рахунок власників інших компаній, платників податків та українських працівників. Дійсно, захист від іноземних компаній означає менше іноземних інвестицій, менше робочих місць в цих іноземних компаніях, і менше податків для держави тому що іноземні компанії є більш прозорими, ефективними, та законо-слухняними. А якщо це не так – і є галузь чи окремі українські компанії які є більше ефективними та привабливими для клієнтів, інвесторів, та працівнікив ніж іноземні, то вони і так виграють в конкурентній боротьбі. (Є виключення – підтимка експорту, якщо інші країни захищають свої ринки чи підтримують своїх експортерів).

Створення умов для іноземних інвестицій – теж гарна ідея. Але що це означає конкретно? На мою думку – захист прав власності, припинення свавілля правоохоронних органів, розмежування політики і бізнесу. До цього в Україні ще дуже далеко.

Про зменшення податків говорять вже 25 років. Але насправді всі хто можуть сидять на ФОПах з мінімальним податковим навантаженням. Згоден, що з дерегуляцією є проблема, але невпевнений що це критична проблема.

 

Що насправді заважає розвитку економіки в Україні?

Дві речі:

а) багато людей з реальною владою є тупими неосвіченими та дуже самовпевненими. Вони просто приймають дуже погані рішення чи не приймають їх взагалі.

б) немає поваги до необхідності виконання даних обіцянок. Посітйні спроби обудрити своїх партнерів, кинути, обіграти. В таких умовах не буде довіри, а відсутність довіри означає відсутність бізнесу.

Що можна зробити? Секрет простий, але його важко впровадити. Освіта, кадровий відбір, і просування людей по ієрархії влади за ознаками їх професіоналізму, а не лояльності. Про простому, потрібно дати можливість приймати рішення розумним людям.

 

 

Тимофей Милованов,10.10.17, facebook

1 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Метки:

Комментарии читателей статьи "Як Україні стати успішною?"

  • Оставьте первый комментарий - автор старался

Добавить комментарий