Червона Шапочка як внутрішня справа Сірого Вовка

Територія Казахстану складає близько 2,7 млн. кв. км, населення – 18,7 млн. осіб, ВВП на душу населення — 8528,4 дол.

Територія України  близько 603,5 тис. кв. км, населення – 41,8 млн. осіб, ВВП на душу населення — 3725,6 дол. ).

У 80-х роках минулого століття казахи у загальній чисельності населення складали 38 – 39 %%, зараз — 63,1 %  (росіяни – 23,7 %), у Північному Казахстані росіяни складають більшість.

 

У 1652 році Блез Паскаль вважав природним, що всі люди ненавидять одне одного, тому вони конфліктують, ворогують, затівають війни. Цивілізація принесла людям блага науково-технічного прогресу, звільнила від виснажливої праці дала проповідь любові, яка не подіяла на ненависть. Зараз нові проповідники сповіщають, що не любов, а демократично обрані розумні і патріотичні керівники принесуть гармонію в суспільні відносини.

Народ, який обирає то зека, то баригу, то блазня, сам винен у своїх нещастях. Судячи з того, скільки спалахує по всьому світу бунтів, повстань, революцій, народи часто намагаються в недемократичний спосіб виправляти помилки свого демократичного вибору. Революції та військові перевороти понад сто років лихоманять країни Південної і Латинської Америки, партизанські війни спустошують країни Африки, арабські країни позбавляються від своїх диктаторів. Але одержують ще більшу бідність, часто на згарищах і руїнах.

Чому виявляються безуспішними спроби ступити на шлях демократичного розвитку, який веде до добробуту і процвітання. Україні знадобився місяць мирних мітингів, щоб запалали шини. Услід прийшла війна. В Білорусі затяжна революція квітів і надувних кульок закінчилася арештами, тортурами і тихою анексією. Казахстан почав рішуче з перших днів і вже має тисячі арештованих, сотні загиблих і окупаційну армію на своїй землі… Багата земля, чудові люди — живи й радій. Але ж ні! То війна, то революція, то війна, то революція… Що з нами не так?

Доведений факт, що країни багаті на природні ресурси, як правило, більш тоталітарні, корумповані і погано керовані. Якщо частка експорту первинних ресурсів становить більше 25 % ВВП, ймовірність виникнення громадянських конфліктів більша 33 %, а якщо менше 5 % ВВП —ймовірність конфліктів менша за 6 %.

У 2020 році Україна мала в експорті 29,6 % сировини (руда, чавун, пшениця, кукурудза), Казахстан  — 58,2 % тільки паливно-енергетичних товарів, значну частку до експорту додають руда і зерно, Росія — 42 % тільки паливно-енергетичних товарів, Білорусь експортує те, що не добуває і не виробляє, тому цей показник малоінформативний. Економіка республік СРСР мала сировинну спрямованість, що частково пояснює конфлікти в них після одержання незалежності.

КПРС готувала розпад СРСР і розподіл часток економіки між працівниками партійних органів усіх рівнів. Експлуатація захоплених природних ресурсів (шахти, гірничо-видобувні кар’єри, газові родовища, земля) не тільки збагатила партійну еліту, але й дала політичну владу.

Чиновник, у чиїй волі, видача дозволів на доступ до природних ресурсів, робить їх предметом продажу і одержує гроші для купівлі дозволів  для себе і підкупів інших чиновників. Все більше людей втягується в корупційні схеми і хочуть їх збереження. Найбільш вигідним видом діяльності стає видобування і продаж сировини. Високоінтелектуальна праця не затребувана і погано оплачується.  Ініціативні і компетентні залишають гірше оплачувані галузі і, зрештою, або долучаються до видобування природних ресурсів, або бідніють, або покидають країну. Інтелектуальний потенціал країни в цілому зменшується. У державне управління приходять все менш компетентні люди, до державних інститутів немає довіри, держава втрачає керованість.

В країні швидко формується прошарок дуже бідного населення і прошарок багатіїв. Потрібні століття, щоб навчити багатіїв не хизуватися своїм неправедно нажитим багатством перед людьми, які ледь виживають на мізерні заробітки. Неефективна держава не намагається надати хоча б видимість справедливості нерівному розподілу суспільного багатства. В суспільстві назріває конфлікт між багатими й бідними, який швидко охоплює все суспільство. Так сталося в корумпованій Україні зі злодієм на чолі держави, коли була вбита надія змінити життя на краще, вибудувавши його так, як у Європі. Так сталося в корумпованому Казахстані, коли подвоєна ціна на газ стала вироком для більшості населення. Так сталося в Білорусі, де самообраний самодур на чолі держави не бачив і не міг бачити, що економіка країни занепадає.

Що змінювали революції? Тільки обличчя у владі. Народ проганяв або знищував поганого правителя. На його місце приходив інший і починав керувати з новими дурнями тією ж країною дурнів. Доки діє сировинне прокляття, корупція неминуча. Багатії багатітимуть, біднота біднітиме. Конфлікти розриватимуть країну. Влада ставатиме все більш автократичною. Розумні емігруватимуть туди, де матимуть змогу реалізувати свої таланти.

Що повинна змінити революція? Збільшити податки і, відповідно, зменшити прибутковість у видобувній промисловості, зменшити податки і, відповідно, збільшити прибутковість інших галузей економіки. Закласти в бюджет як можна більше грошей, щоб навчати талановиту молодь у кращих університетах Європи. Лі Куан Ю для цього обрав Великобританію, яка не зманює випускників високими зарплатами і блискучими кар’єрними перспективами. Вони повернуться і змінять країну.

На закінчення дещо цинічний анекдот про перспективи революцій, навіяний запевненнями повсталих казахів: «Ми зробили висновки з білоруського досвіду.» Справді, зробили, відразу почали захоплювати акимати і відділки поліції, псувати поліційний транспорт, сформулювали політичні вимоги.

Отож анекдот. Дві подруги домовилися подарувати одна одній гарну нічну сорочку до першої шлюбної ночі. Виходить заміж перша — подруга подарувала розкішну сорочку з гарними бантиками, рюшиками і кружавчиками. Минуло небагато часу, виходить заміж друга. Після весільного бенкету заходить в спальню, розгортає згорток з подарунком від подруги, а там прозорий шовковий шарфик. Наступного дня дзвонить подрузі: «Що ж ти мене підвела. Я ж надіялася на нічну сорочку.» Подруга їй відповідає: «Чи тобі не все рівно шарфик то, чи сорочка. Однак буде на шиї.»

Ні, я не закликаю «Алга, Казахстан!» Мені дуже жаль убитих, покалічених, кинутих у в’язниці. Все більше переконуюся, що Мюнхгаузен не зможе вибратися з болота разом з конем, тягнучи сам себе угору за косичку.

То зовнішнє управління? Сьогодні надто зацікавлені розвинені країни у дешевій сировині з недорозвинених країн. Можливо років через 100 чи 200 гуманізм переможе меркантилізм. А можливо раніше хвіст навчиться крутити собакою, як зараз РФ крутить ціною на газ.

 

© Петрович, 09.01.2022

4 оценки, среднее: 4,50 из 54 оценки, среднее: 4,50 из 54 оценки, среднее: 4,50 из 54 оценки, среднее: 4,50 из 54 оценки, среднее: 4,50 из 5 (4 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

12 комментариев читателей статьи "Червона Шапочка як внутрішня справа Сірого Вовка"


 1. Джордан 2005
  09.01.2022
  в 14:58

  yes
  Автору спасибо.

  1

 2. Arkadiys
  09.01.2022
  в 15:15

  У умного достаточно ума, чтобы обмануть себя!
  Что-то вроде «Обманываться рад!»
  Странная философия:
  если страна богата природными ресурсами,
  то это плохо!
  Объединённые Арабские эмираты не согласны с этим.
  Все дело в генах.
  Вообще-то, ныне цивилизация пришла к тому, что
  «государство» потеряло свое первоначальное назначение —
  защищать и обустраивать правовую жизнедеятельность населения.
  Появилось понятие «государственные интересы выше жизни человека».
  Люди в чиновничьих ипостасях видят наркотик власти и возможность
  иметь неуемное богатство с цезарской роскошью.
  Наличие миллиардеров и миллионеров означает только то,
  что они справедливо не оплатили труд тех, кто
  заработал для них эти миллиарды или миллионы.

  1

  • Петрович
   09.01.2022
   в 16:31

   Станом на 2020 рік населення ОАЕ становило 9,99 мільйона, з них 1,4 мільйона — громадяни Еміратів, а 8,58 мільйона — емігранти. Площа — 82 800 кв.км. ВВП на душу населення у 2019 р. 41 420 дол.
   Чому тут не діє «прокляття ресурсів»? Може тому, що тут не будували комунізм і не вирощували партійних корупціонерів.
   Урядова політика диверсифікації економіки направлена на зниження частки експорту нафти й газу і збільшення частки продукції високотехнологічних галузей: апаратура для радіозв’язку, комп’ютерна техніка, автомобілі. Престижною є освіта, одержана в ОАЕ. З 1971 року на фінансування освіти виділяється близько 25 % від усіх коштів бюджету. Середня освіта безоплатна. В ОАЕ діють 100 університетів, з них тільки 3 державні. Щоб іноземні студенти могли отримати повну вищу освіту на території Об’єднаних Арабських Еміратів, для них створені студентські містечка. Причому це робиться не державою, а іншими країнами для своїх студентів. З дозволу уряду тут знаходяться кампуси університетів Великої Британії, США, Німеччини, Іспанії, Франції, Австралії, Швейцарії, Бельгії, розміщені в Селищі Знань і Дубайському міжнародному академічному містечку. Крім Сорбонського університету, де викладання ведеться французькою, в решті університетів викладають англійською мовою. Після закінчення університету, випускники отримують дипломи міжнародного зразка. Найзатребуваніші з 80 пропонованих спеціальностей: туризм і готельний бізнес, фінанси і банківська справа, архітектура, інформаційні технології. Навчання платне. Випускники одержують запрошення на роботу. Крім того уряд запрошує на роботу висококваліфікованих спеціалістів з Індії, Египту, Пакистану, Шрі-Ланки і т.д.

   В країні немає вильотів вертольотами для проживання в бараках і роботу вахтовим методом, як на родовищах Сибіру. Немає «поясів шахідів» (халуп робочої молоді навкруги міст), як у Казахстані. Земля не утикана підпільними газовими свердловинами і не порита нелегальними кар’єрами, як в Україні.

   І так, успішне суспільство з неминучою нерівністю не потребує революцій.

   1

  • Петрович
   09.01.2022
   в 16:37

   — Странная философия: если страна богата природными ресурсами, то это плохо. Объединённые Арабские эмираты не согласны с этим.

   — Якщо багатими ресурсами розпоряджаються неосвічені вихідці з Середньовіччя, це погано. ОАЕ дають зразок сучасного управління багатими ресурсами і країною.

   0

   • Arkadiys
    09.01.2022
    в 17:44

    странный обмен мнениями! unknw
    Петрович!! правильно я понял, что в Украине
    «багатими ресурсами розпоряджаються неосвічені вихідці з Середньовіччя, це погано. «?
    А как же —
    » А завзяття, праця щира свого ще докаже,
    Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже,…»

    Може досить дуркувати!?
    Та й свою долю в руки взяти!

    0

 3. Петрович
  09.01.2022
  в 18:30

  — А как же — …в Україні піснь гучна розляже,
  — Про що співати? Про звільнення підприємств Коломойського від сплати ренти за користування природними ресурсами? Чи про видатки на освіту 11.7 % від загального бюджету? Арабські еміри співають патріотичніше.
  І щоб двічі не вставати — генетичні українці добиваються визначних результатів на чужих теренах, де немає совкового суспільного укладу.

  1

 4. Сліпий Пью
  10.01.2022
  в 01:29

  Хорошая статья. ИМХО — оккупация Казахстана РФ стала возможна благодаря предательству «элит» в первую очередь Токаева — на нем персональная отвественность за приглашение агрессора в страну. Он фактически предал и бросил свой народ на растерзание обезумевшему путлеру с его орками. Скорее всего с независимостью Казахстана вскоре будет покончено и он как и Беларусь сольется с рашкой в экстазе.

  Остается одна Украина — теперь нихто крим нас. Если падет Украина — падут все надежды на демократию в странах бывшего совка и возродится СРСР 2.0 из пепла!

  В сопротивление казахов оккупации не верю — у них все разбросано по большой территории, нет центра принятия решений, нет партийной сети, разобщенные, неорганизованные они не смогут противостоять машине оккупантов.

  В отношекнии Украины — сложно прогнозировать. но если начнется заруба — победит тот, кто будет контролировать небо, Единственную просьбу американцам, которую бы я озвучил — помогите нам в случае агрессии своей авиацией прикрыть Украину с неба — хотя бы один авиаполк Ф16, которые бы сбивали любой самолет-нарушитель нашего ВП. На земле мы сами сможем дать отпор рашистам. Проиграв небо мы проиграем войну. Проиграв войну мы тоеряем все

  2

  • Петрович
   10.01.2022
   в 10:05

   — Он фактически предал и бросил свой народ на растерзание
   — Фактично він захопив спадщину Назарбаєва: владу, ресурси, гроші. Народ в таких переділах потрібен як бойова сила і для захисту, і для нападу. так його і використали. Не здивуюся, якщо РФ через півроку чи рік виведе більшу частину свого обмеженого тимчасового контингенту. Казахи запам’ятають урок, що краще погано жити, ніж погано померти, а Токаєв вірою й правдою служитиме російському царю за порятунок.

   — если начнется заруба — победит тот, кто будет контролировать небо
   — А від стратегічних ракет класу земля-земля хто захистить? Ізраїль? А від десантників будуть бібліотекарші і бухгалтерші відбиватися? Повномасштабна агресія для України стане вироком. Надія з’явилася, що якийсь час РФ буде перетравлювати Казахстан і відкладе Україну на потім. Що може змінитися? З видимих змін — втеча молоді за кордон і ще одіозніший наступний уряд.

   1

 5. Arkadiys
  10.01.2022
  в 09:43

  Статья действительна хороша.
  Петровичу и Пью мой поклон.
  У украинцев, на удивление, есть ещё
  шанс экономически и политически
  заткнуть за пояс Европу.
  Иначе, в перспективе = Беларусь или Ньянма.
  Не провороньте свой шанс.

  1

Добавить комментарий