Артем Семеніхін: Ми дуже ввічливо попросимо парламент саморозпуститися, а Порошенка – піти у відставку

Галина Плачинда, 09.03.18, видання МИР

Фото Марії Шевченко

 

17 років тому, 9 березня 2001 року, міліція жорстоко розігнала демонстрацію “Україна без Кучми”.

Вперше в історії України під адміністрацією президента відбулася демонстрація і зіткнення з міліцією. Вперше в історії України під час протистояння у міліцію кинули “коктейль Молотова”. Тоді було затримано кілька сотень людей, правоохоронці розгромили офіс націоналістичної організації УНА-УНСО, 19 націоналістів отримали тюремні терміни від 2 до 4,5 років.

Тарас Чорновіл, який тоді навіщось підпалив жовто-блакитну стрічки на вінку, покладеному до пам’ятника Кобзареві президентом Кучмою, сьогодні – глашатай президента Порошенка; один із «спікерів» тодішньої акції  – нині генпрокурор, лідер тодішніх УНСОвців Андрій Шкіль – чекає на французьке громадянство, вже кілька років живучи в Парижі, а Олександр Турчинов, який брав участь у судових засіданнях по справі «9 березня» нині – секретар РНБОУ.

Та як би там не було, ті дні змінили хід української історії.

Сьогодні націонал-патріотичні сили знову ідуть до пам’ятника Тарасові, аби «поговорити» з президентом, який, за доброю українською традицією згадує про Кобзаря раз у році, на його День народження.

Зовсім скоро ми дізнаємося, чим закінчиться сьогоднішня акція. А перед її початком ми публікуємо розмову із одним з її організаторів, мером Конотопа, націоналістом Артемом Семеніхіним.

Звісно, ми говорили не лише про сьогоднішній день, а й про ситуацію у країні загалом. Чи вдасться Семеніхіну і його товаришам цю ситуацію переламати – як переламали її 17 років кілька сотень відчайдухів – вирішувати вам.

 

Артеме, ваше бачення, – на якому етапі сьогодні знаходиться країна?

Країна на етапі самоліквідації руками тої влади, яку, власне, народ і обрав. Тому що в мене сумнівів немає, що Порошенка обрали, принаймні, половина українців. Тому… Маємо те, що маємо. Самі винні.

 

І що далі, після самоліквідації?

Ми не дамо цьому відбутися.

 

І що ви зробите для того, щоб Україна не самоліквідувалася?

Абсолютно все, що потрібно зробити.

 

Ну, наприклад?

В залежності від ситуації, ситуація от як, дивлячись через призму чого на це подивитися, дивлячись в якій площині на це подивитися.

 

Давайте в різних площинах будемо дивитися.

Ну, ми ж бачимо, що Путін руками свого кума домовляється із Порошенком. Ми бачимо, що ті люди, які винні у знищенні наших хлопців, які летіли в ІЛ-76, так і знаходяться при посадах. Одного генерала намагаються судити, ну щось не дуже успішно. Якби не громадськість, він би вже давно вийшов на волю.

Ми бачимо, що у нас є Новінський, інші народні депутати, які є членами синоду УПЦ МП.

Ми бачимо, що є у нас такі люди, як Медведчук, мають можливість витрачати свої кошти на антиукраїнську пропаганду.

Ми бачимо таких собі псевдожурналістів, як Дмитро Гордон, розуміємо, на кого він працює і чим він займається.

 

А на кого?

Ну як? Ну, звичайно, на спецслужби РФ. На тих самих медведчуків. Вони всі зав’язані між собою.

Зараз є очевидним той факт, що наш президент – він дрейфує між двома центрами, між двома полюсами – це США з одного боку, а з іншого боку – це абсолютне зло, імперія абсолютного зла – це РФ.

Свого часу, наскільки мені відомо, він мав певні зобов’язання перед спецслужбами РФ… На нього там є компромат. А іншого боку – США, які йому теж кажуть: «Не забувай, що у тебе є якісь і грошики, і офшорики»…

Бо США зацікавлені в тому, щоб Україна була, як мінімум, таким от буфером  Росії. Вони зараз, на даному етапі, зацікавлені оточити Росію успішними країнами. Тоді Росія розпадеться в мирний спосіб.

 

Тобто Америка, по вашому, зацікавлена в тому, щоб Україна стала успішною країною?   

В даному випадку, так.

 

Тоді скажіть, чому президент Порошенко не боїться суспільної думки? Чому він останнім часом ігнорує суспільні настрої?

Тут треба віддати належне Порошенку. У нього дуже серйозна команда радників.

Зокрема, коли я – від імені Штабу зміни влади.

– звернувся до українців з пропозицією зустрітися під пам’ятником Шевченкові, покласти квіти і за можливості, якщо буде така можливість, поспілкуватися з президентом, то на мою сторінку (у Facebook – ред.) напала просто величезна кількість ботів. Спочатку я думав, що то люди,  а потім, коли ми почали аналізувати, ми побачили, що ці сторінки мають реєстрацію в одній країні, в другій, в третій. Тобто, це є фейкові сторінки. Ось у такий спосіб намагається формувати суспільну думку. Це з одного боку. З іншого боку, є дуже сильний корупційний апарат, який залишився з часів Януковича. Я можу привести приклад на рідній Сумщині. Є у нас такий собі виходець із 90-х, який, до речі, ще в радянські часи були завербовані агентурою КДБ. Олександр Кирій є такий там смотрящій по Конотопу. Ця людина – депутат міської ради, він має громадянство РФ, він є сватом Маміашвілі, радника Путіна. І відповідно, він – цей смотрящій, бандит – на рівні Конотопа керує певними процесами, він має певні бізнесові зав’язки в місті, він напряму контактує з губернатором Сумської області Миколою Клочко, який намагаючись якось зі мною домовитися, подружитися. Натякав на те, що якщо я буду йому давати 10% відкату від коштів, які будуть приходити на місто Конотоп через Державний фонд регіонального розвитку, він буде всі питання вирішувати.

А коли я відмовився співпрацювати в такому ракурсі, через відкати і якісь оці всі моменти, на мене почався великий тиск.

Мені переповідали переповідали про одну нараду в губернатора в кабінеті наприкінці осені, коли до нього їхала перевірка з Києва… Він зібрав голів різних підприємств і сказав: «Рєбята, скидаємся, треба заплатить, приїхав ревізор». Заплатили – ті й поїхали. Сумщина у нас займає останнє місце по всім показникам… Навіть Луганська, Донецька області випередили нашу в темпах розвитку. І от, будь-ласка, приїхали перевіряючи, їм дали гроші – вони поїхали.

І все це тільки заохочується з боку нашого, так би мовити, гаранта і всієї цієї владної вертикалі. Заохочуються ці всі общаки, ці відкати, ці збори-побори. Це, до речі, дуже такий класний, в лапках, винахід спецслужб Росії, які свого часу, розмишляючи, як же утримувати такий потужний апарат чиновницький в країні, придумали ось таку схему. Вони дозволили красти. Але навіть в тій самій Росії є певні межі. Там – якщо ти взяв більше – можуть тобою цікавляться. Тут же – чим більше ти вкрав, тим крутішими ти є…

 

У вас є пояснення, чому люди після Майдану обрали тих самих?  

Чому? Тому що, на жаль, у нас не заборонена політична реклама, – це по-перше. По-друге, нашу націю можна порівняти з соломою. Ми швидко спалахуємо, яскраво горимо, а потім швидко затухаємо. Тобто, трохи побилися, люди погинули, – все, вистачить, ходімте гречку сіяти. Ну, це такий менталітет. Але я думаю, що нація все-одно поступово викристалізовується.

 

Ви допускаєте, що Порошенко залишиться на другий термін?  

Цілком це може бути, якщо буде пасивність української нації. Хоча я думаю, що в Україні найближчим часом можливі масові заворушення, можливо, якісь катаклізми суспільні.

 

Це коли?

Червень-липень.  Я думаю, ближче до вірогідних парламентських виборів.

 

Ну ви ж побачили ліквідацію наметового містечка. Я не є прихильником Саакашвілі, по-моєму, обидві сторони приклалися до дуже «красивої» картинки, в тому числі, й на російських каналах.  

От мені не подобається те слово «картинка». Розумієте, от якби ми менше говорили про ці картинки і про російські канали, то, може, більше би толку було.

 

Гаразд, не будемо про картинку. Але ми бачимо, що влада готова до  силових сценаріїв. Вона це абсолютно відверто демонструє. Практично відкрито вона демонструє, що вже не боїться народних, вуличних рухів.

Дії влади в той день, коли було ліквідовано – підступно ліквідовано – майдан під ВР, можна порівняти з діями жлобів, які сидять, лузають сємкі і п’ють пиво десь у підворітні. От відкрито, один на один, з нормальним чоловіком вони злякаються вийти, а отак, сворою, коли вони знають, що чоловік не може покликати на допомогу– тоді можна бити, от тоді вони – герої. Насправді, вони показали своє жлобство і просто гнилу свою суть, а також відірваність від реалій. Тому що – подивіться, як це було зроблено. Всю Україну замело снігом, всю. Виїхати будь-де – неможливо. Все одно вони з переляку, на усіх напрямках,  понаставляли ментів, нацгвардійців, під мостами, на пішохідних переходах, машин нємєряно просто. Вони з переляку це зробили, хлопці бідні мерзли.  Чому вони не зробили це раніше, коли не було снігу? Або пізніше, коли сніг розтане? Чому вони обрали саме такі от умови погодні? Вони шукали момент, бо вони бояться. Тобто це не є сміливий крок – це є оцей, знаєте, оскал отакого зачуханого шакала, який розуміє, що йому може бути скоро гілка… Розумієте, вони показали свій страх.

 

Але їм вдається залякати, деморалізувати, принизити, дезорієнтувати.

Ви знаєте, деморалізації насправді було більше від того, що їм вдавалося роз’єднати всі рухи, які намагалися якось десь об’єднатися. А зараз вони більше об’єднали –  їхня тупість, жлобство і недалекоглядність, зробити це.

 

Але ж ви сам погоджуєтесь, що у Порошенка дуже добре виходить тактика «розділяй і владарюй».

Поки що.

 

Чому поки що?

Тому що наша ініціатива, – ініціатива представників різних політичних сил – створити Штаб зміни влади в Україні. Він навіть не буде зареєстрований як громадська організація, тобто це бде віртуальна річ, яка єднатиме людей ідеєю. Це якраз і є той спосіб, який, можливо, змінить владу в Україні на ту, яка потрібна українцям.

 

Розкажіть, будь-ласка, про свою ініціативу трошки докладніше.  

Об’єднуються прості люди, політичні партії, громадські організації. Я вам можу привести приклад: Рух нових сил також 9 березня виходить до пам’ятника Шевченкові.

Можливо, нам вдасться поспілкуватися з президентом. Якщо він, як скунс, не побоїться прийти.

 

Очевидно, ви з ним не зустрінетесь.

Ну чому? Я би не був таким песимістом.

 

Ну, добре, а які ваші стратегічні цілі?

Наші стратегічні цілі – домогтися відповідних рішень від Верховної Ради по підготовці до зміни влади і, відповідно, самої зміни влади.

 

Яких рішень ви очікуєте від парламенту?

Ну, перше, це відповідний пакет законів, – якщо ми встигнемо до 28 березня, – про імпічмент президента. Друге – це новий склад ЦВК, третє – це новий закон про вибори до парламенту за відкритими списками. Щоб не було ніякої мажоритарки, тому що мажоритарка – це є Ахіллесова п’ята нашої політики, нашого державотворення, яке не дає розвитку нашій державі. Наступне – це антикорупційний суд. Наступне – це зняття депутатської недоторканності з моменту прийняття відповідного закону. Ну і ще один пункт, дуже важливий, це це заборона платної політичної реклами. І останній пункт – Верховна Рада має проголосувати за свій саморозпуск. Тобто це – сім пунктів, сім стовпів, які влаштовують абсолютно всіх і під які ми запрошуємо єднатися абсолютно всіх.

 

А яким чином ви намагаєтеся домовитися з абсолютно кишеньковим парламентом?

Дуже просто. Ми у ввічливий, притаманний українцю спосіб, збираємося великим групами людей на виходах з ВР. У випадку, якщо депутати будуть виходити звідти, ми будемо їх чемно просити повернутися. А в цей час у ВР вже будуть наші представники, які будуть так само чемно їх просити проголосувати за ці озвучені мною сім пунктів.

 

Що ж, тоді Порошенко скаже: я ввожу надзвичайний стан, тому що ситуація вийшла з-під контролю і загрожує державній безпеці. Благо, щойноприйнятий закон про деокупацію йому це дозволяє робити безперешкодно…

Я думаю, він буде намагатися цим скористатися, але я думаю, що він не встигне.

 

Чому?

Тому що ми попросимо парламент прийняти пакет законів про імпічмент президента.

 

У вас є достатньо сил для того, щоб про це «попросити»?

Власне, цим і займаємося, ми збираємо ці сили.

 

І як ви оцінюєте перспективи такої роботи?

Здолає дорогу той, хто йде.

Я думаю, у нас все вийде, все складеться. Ми будемо переконувати широкі маси…

 

Давайте про широкі маси. От ви – мер містечка.

Міста.

 

Ну, містечка.  Скільки в ньому населення?

Сто тисяч.

 

Це половина Шевченківського району столиці, в якому ми зараз знаходимось. Я до того, що люди стомились.

Я не згоден із вами, що люди стомилися. Люди більше зневірилися – я би так сказав би. От зневірилися – так. Зневіра – це страшний ворог, тому що зневіра – це єдина річ, яка вбиває те, що зазвичай помирає останнім, – надію. Зневіра може перетворити націю на стадо рабів або, як там кажуть, – електорат. Тому ми будемо боротися зі зневірою.

Ось ці сім пунктів ми будемо доносити до кожної організації, до кожної політичної партії, будемо просити об’єднатися в єдиний потужний кулак, який… Ну, скажімо так, прийме активну участь в тому, щоби змінити владу в нашій державі.

 

Припустімо, все складається чікі-пікі, Порошенко йде у відставку, парламент само розпускається. Уявімо це… Чи у вас є хтось, хто прийде їм на заміну?

 А це вже нехай обирає український народ.

 

А він візьме і обере Мураєва з Рабіновичем…

…Якщо ви говорите про ті рейтинги – це все мальована фантастика, яка не відповідає дійсності.

 

Воно то, може, й не відповідає дійсності, але ви ж розумієте, для чого ці рейтинги малюються?  

Я вам скажу так: якщо буде у нас закон прийнятий про заборону платної політичної реклами, якщо у нас буде прийнятий новий закон про вибори, якщо у нас буде новий склад ЦВК, – то ризик обрати таку владу, де будуть Новінський, Рабинович і різні нехороші люди, – буде зведений практично до нуля

 

А яким чином ви хочете забезпечити масовий контакт із суспільством, якщо ЗМІ не у вас, по суті, нема?

Ви знаєте, сучасні технології йдуть вперед, є Інтернет. Є Фейсбук. І за допомогою цих речей ми будемо комунікувати з активістами на місцях, в містах, в обласних центрах. Будемо організовуватися в групи і будемо працювати.

 

А які часові рамки ви відводите для формування цієї мережі і для якогось початку роботи? Якщо закон про імпічмент, ви самі говорите, треба встигнути прийняти до кінця березня, тобто, за певний період до наступних президентських виборів…

Я думаю, ми побачимо 9 березня – чи встигнемо, чи ні. Якщо буде не дуже масово, будемо мати ще 18 число і тоді вже буде точно зрозуміло, куди нам рухатися, як нам рухатися.

 

Я бачу, що ви симпатизуєте Рухові Саакашвілі…

Я симпатизую всім тим, хто хоче змінити життя в Україні на краще.

 

Ви ж вийшли з ВО «Свобода»?

Я є чиновником. Апріорі, де-юре, я не маю права відноситись до будь-якої політичної партії.

 

Це формально. А ідеологічно, так би мовити, душею?

 Ідеологічно я є українським націоналістом.

 

 Ну, зі «Свободою» ви підтримуєте контакти?

Ідеологічно я є українським націоналістом (сміється).

Я зрозуміла. А скажіть, будь-ласка, які партії ви бачите в парламенті?

Моя мрія – це щоби «Свобода» конкурувала в парламенті із «Правим сектором», ну і з «Азовом», звичайно. Щоб із цього всього складався український парламент.

 

Ну, добре. Ви говорите, що Мураєв і Новінський – це погані люди. А Ляшко,  по вашому, – не такий?

Що стосується пана Ляшка, тут взагалі без коментарів. Всі ми пам’ятаємо його слова: швидше земля стане небом, а небо землею, аніж його партія, так звана Радикальна, проголосує за бюджет… Проходить кілька годин консультацій, якийсь цікавий завод отримує підряд на пожежні машини – і Радикальна партія голосує. Тобто я не хочу це навіть обговорювати.

 

Але ж хто зайде в парламент, ну хто? Зайде Ляшко, зайде Тимошенко, зайде Опоблок, зайде БПП…

Я не знав, що ви вмієте читати майбутнє… Я думаю, ви помиляєтеся. Якщо створити ґрунт для того, про що ми зараз говоримо, то не буде того, про що ви говорите. Не буде ляшків, не буде мураєвих, не буде шлакоблоков у ВР…

Українці здатні згуртуватися, коли вони бачать ворога. Ворога зараз українці чітко бачать. З одного боку – це Порошенко, це олігархат, який співпрацює з Москвою, з іншого боку – сама Москва. А українці довкола великої небезпеки завжди гуртувалися.

 

Ну, а знову ж таки, повернімось до міністра МВС, до його Нацгвардії, до його поліції, до його спец загонів і спецбригад…

Ви знаєте, історія знає безліч випадків, коли військові чи гвардійці, які вірно служили своєму командувачу, потім так само вірно брали під руки, виводили до стіни і розстрілювали. Тому давайте не будемо забігати наперед.  

 

А ви спілкуєтесь з представниками цих структур?

Я взагалі багато з ким спілкуюсь…

2 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Метки:

1 комментарий читателей статьи "Артем Семеніхін: Ми дуже ввічливо попросимо парламент саморозпуститися, а Порошенка – піти у відставку"


  1. Arkadiys
    10.03.2018
    в 08:46

    Может пора воспользоваться опытом людей прошедших окопы востока. Петя зубами вцепился за власть в Украине и не отдаст её народу. Ибо для него это уже смерти подобно. Его можно сравнить с цербером, который схватил жертву и физически не может разжать челюсти.

    0

Добавить комментарий