BloggoDay 15 Jule: Russian Invasion of Ukraine

Фейсбук-огляд 15 липня 2022 р.

 

(Оновлено 17:00)

Nasha Canada🇨🇦Наша Канада

Зеленский — это тот самый маленький Щелкунчик, который покончит с крысиным королем.

 

Yulia Latynina

Ракета, которая убила девочку в Виннице, и оторвала ногу ее матери, стоила 7 млн. дол. Но Путину для детей ничего не жалко

 

Сталкер

Пидарасам мало крови

Мало горя, мало боли

Пидарасы любят слёзы

Над убитыми детьми

Пидарасы — это должность

Где обязанность — жестокость

Пидарасы — это гордость

Федеральных блядских СМИ

 

Манная Кафка

валодька вспомнил под гипнозом

что в прошлой жизни был говном

и в этой жизни кстате тоже

а обещали через раз

 

ТЁТЯ РОЗА 🌹

Историки насчитывают больше тысячи лет попыткам московитов подчинить себе украинцев. 22 войны! И ничего не изменилось. Только вместо сабель и ружей «Искандеры» и «Калибры». Но и они не помогут агрессору. Украину не победить!

 

ТЁТЯ РОЗА 🌹

Да, вот ещё… Давайте не забывать, что свою первую войну новая, молодая и «либеральная» Российская Федерация начала в Приднестровье. В одна тысяча девятьсот девяносто втором году. Через 2 месяца и 7 дней после своего официального учреждения!

 

так называемый наки

Самое ужасное в российской армии, что это — армия уебанов. Не имея возможности и навыков стрелять по настоящим офицерским пунктам — для отчетности стреляют по концертному залу с названием «дом офицеров». Отвратительные людоеды и уебаны. Никого из них не жалко абсолютно.

 

Пездуза

⚡️«У самурая нет цели, только путь в окопы Славянска». Рогозин поблагодарил Путина за свое увольнение

 

восхищённый болгарин™

Рогозин, ну теперь то можно и мечту осуществить — ебануть в окоп под Славянском, ниче же не держит. Давай, жирдяй, мы в тебя верим!

 

восхищённый болгарин™

Захарова : запад получает в эти дни очень мощную отдачу от своих действий за последние годы – миллионы беженцев с Украины наводнили Европу.

То есть это запад виноват в том что миллионы людей вынуждены покинуть страну из-за ваших блядских обстрелов?! Мразь блядь

 

(Оновлено 15:00)

Петро Олещук

Отже, маємо два факти.

— посольство США у Києві закликало вчора громадян своєї держави залишити територію України;

— аналогічне звернення було напередодні повномасштабного вторгнення в Україну наприкінці лютого.

Який з цього роблять «висновки» професійні маніпулятори «гнізда шарійового (з самим шарієм)»? Ховайся, американці щось знають, «путєн нападе ще сильніше».

Що насправді?

Досить звернутися до сайту посольства США в Україні (https://ua.usembassy.gov/) та трохи пошукати інформацію на англомовній версії порталу, щоб побачити, що подібні заклики до громадян США — звична практика.

Зокрема, у посольстві закликали терміново залишити територію України 28 травня, 28 та 17 березня. Кожен цей заклик — реакція на появу нових небезпек від агресора по відношенню до цивільних. Посольство просто виконує свою роботу.

Але не важко зафіксувати і одну принципову відмінність останнього заклику від закликів перед 24 лютого. Саме посольство нікуди з Києва не їде.

Тому робити якісь надзвичайні висновки із подібних закликів не варто. Те, що Україна зараз дуже небезпечне місце через терористичну тактику війни з боку агресора, це ми знаємо і без американців.

Ostap Yarysh

🇺🇸 Палата представників ухвалила проект оборонного бюджету США на 2023 рік — на суму в майже 840 мільярдів доларів. Попереду ще довгий шлях — дебати та ухвалення остаточної версії Сенатом, а згодом підпис президента — але в законопроекті є декілька важливих моментів, що стосуються України.

▪️Конгрес заклав у бюджет 1 мільярд доларів на підтримку України — на 700 млн більше, ніж в бюджеті на 2022 рік. Це не враховуючи програми ленд-лізу та можливості звертатись до Конгресу по виділення додаткових коштів (за потреби).

▪️Також конгресмени схвалили поправку про виділення 100 млн доларів для програми тренування українських пілотів на американських літаках (зокрема, F-15 та F-16).

▪️Крім цього, в законопроекті прописані процедури нагляду та аудиту щодо дій Пентагону, які стосуються підтримки України — в тому числі за наданням військової допомоги.

▪️Законопроект вказує Пентагону встановити спільну програму з Міноборони України, яка буде стосуватись допомоги з лікуванням та реаблітацією українських військових — як фізичної, так і ментальної. Серед іншого, програма включає навчання військових медиків.

Текст законопроекту величезний, поправок там теж багато. Серед усього, пов’язаного з Україною, виділив те, що наразі здалось найголовнішим — хоча можливо, щось пропустив. Будемо чекати дебатів та голосування у Сенаті — але як показує минулий досвід, це може зайняти тривалий час.

 

Агія Загребельська

Як ми вчергове допомогли Росії поширювати її пропаганду та брехню:

 1. Країни, що найбільш страждають від нестачі продовольства, тиснули на Росію, змушуючи її розблокувати поставки
 2. Росія їм брехала, кажучи, що не она причина дефіциту продовольства, а санкції заходу, які заважають його експортувати
 3. США, щоб викрити російську брехню та припинити маніпуляції, видали роз’яснення, де детально описали, що санкції на продовольство не поширюються
 4. Росія, щоб «зберегти обличчя» запустила переможні новини, що США зняли санкції з продовольства.
 5. Український інформпростір не розібравшись почав транслювати російську брехню про зняття санкцій

Ще один урок нам. 8 років війни

 

Алексей Кущ

Меня не пугает модель мобилизационной экономики в РФ, которую запускают указом Путина.

Все, что ожидаемо пугать не должно.

Меня пугает то, что в Украине я с марта  месяца пишу о мобилизационной модели,  но меня никто не поддерживает.

Когда я говорю о расконсервации брошенных собственниками предприятий, у нас начинается такой срач под моим постом о правах собственности, что теряешь желание, что-либо предлагать.

Как будто-то, если Украину, не дай Бог, оккупируют русские, кто-то будет здесь соблюдать права собственности бизнеса с владельцами,  уехавшими за рубеж.

А в РФ расконсервируют производства.

Когда я пишу о государственной гарантии работы с зарплатой в 6,5 тыс грн прежде всего для волонтерских организаций, мне пишут: фи, как можно, трудовое рабство, фи, работать за 6,5 тис.

А думаете в лднр сейчас больше.

Так если не создать мобилизационную модель и не победить, лднр с посольствами кндр может появиться в любом месте.

Когда я пишу о государственной гарантии заказов для предприятий в областях на линии фронта, мне пишут, фи, как можно, их ведь могут разбомбить, давайте перенесем все в Винницу, там безопаснее и вообще, нельзя разводить такой протекционизм, только через прозоро и если импортное дешевле, купим его, зачем тратить больше.

Пусть Харьков с миллионом жителей сидит без работы.

А потом трагедия в Виннице и осознание того, что фронт везде.

Когда я пишу о необходимости национализации ряда отраслей и налогообложении высокомаржинального бизнеса, например, топливого, и возврат налогов на импорт, меня воспринимают чуть ли не как врага предпринимателей.

Но когда я говорю о снижении налогов на труд до 10% суммарно, мне говорят: как же так можно, а поступления в бюджет.

То есть импорт не нужно облагать налогами в размере 20% ндс, который потом еще и возместят, а 41,5% на труд — очень даже хорошо.

С маржинальной сверх доходностью бизнеса будем как с хрустальной вазой, а с налогами на труд — чем больше, тем лучше полезнее для бюджета.

Я пишу о трудовом фронте, но никому он неинтересен.

Когда я пишу о курсовом коридоре и о чудовищной ошибке в виде плавающего, рыночного курса, у нас вопят о руке рынка в период войны.

Когда я пишу об абсурдности учетной ставки в 25%, у нас продолжают создавать рай для заработков банков при умирающей от финансовой гипоксии экономике.

Когда я пишу о списании и реструктуризации госдолга  мне отвечают: да не, не на часі, имидж все, деньги государства — ничто.

У нас решили выиграть войну на одной международной финансовой помощи.

Победить на военном фронте, не создав трудовой и внутренний экономический.

Зажмурится на время войны, думая, что все само пройдет.

Мобилизационная экономика в Украине ожидаема, но ее нет. Вот, что страшно.

Зато у нас уже готовят план восстановления, как-будто РФ уже побеждена и нужно делить трофеи и репарации…

Так мы хотим выиграть войну.

Без вопросительного знака, а с восклицательным в конце предложения.

Если так, хватит бояться перехода РФ на рельсы мобилизационной экономики.

Бойтесь лучше того, что у нас правительство пока почти ничего не делает для создания оной.

Бойтесь своих сомнений, стереотипов и недоверия к непривычным для вас идеям.

Момент истории сейчас как момент истины.

Быть или не быть, вот в чем вопрос.

 

Александр Гончаров

ЧТО ПРОИСХОДИТ С ИНФЛЯЦИЕЙ В УКРАИНЕ, ЕВРОСОЮЗЕ И США, И ЧЕМ ЭТО АУКНЕТСЯ ДЛЯ НАС?

     В последние два дня вышли данные по инфляции за июнь текущего 2022 года в США и Евросоюзе, а немного ранее НБУ сообщило об уровне потребительской инфляции в Украине. Так что теперь самое время во всём трезво и спокойно разобраться. Конкретно: раз, два, три.

 1. Данные по инфляции в США оказались хуже ожиданий: потребительская инфляция в США выросла до самого высокого годового уровня за более чем четыре десятилетия с 1981 года, в частности, цены в США в июне выросли на 9,1%! Ежемесячный рост индекса потребительских цен в Штатах был максимальным почти за 17 лет. Рекордная инфляция в Америке фактически утопила в крови фондовый рынок и криптовалюты. Ну, а после выхода отчета о потребительских ценах в Соединенных Штатах инверсия кривой доходности между 10-летними и 2-летними казначейскими облигациями США достигла наибольшей точки с 2000 года — спред доходности упал до -24 б.п. (напомню, инверсия — это рыночная ситуация, при которой доходность по долгосрочным облигациям падает ниже, чем по краткосрочным и является индикатором надвигающейся рецессии).
 2. В еврозоне ведущие аналитики также ожидают рекордно высокую инфляцию — в среднем 7,6% за 2022 год. В целом в Евросоюзе эксперты прогнозируют рост цен на 8,3% – вместо весеннего прогноза Еврокомиссии на уровне 6,8%. На фоне таких устрашающих показателей для стран ЕС евро добрался до паритета с долларом США. И теперь приходится признать, что с начала этого 2022 года евро потерял до 20% стоимости. Причем, это не предел и евро вскоре может пойти еще ниже, а ведь девальвация — это прямое обеднение населения. Также приходится признать: с учетом торгового дефицита Германии она уже не сможет тянуть на себе южные страны ЕС, учитывая промышленную инфляцию у неё в размере рекордных 36% и тот факт, что в ФРГ зафиксирован рекордный уровень продовольственной инфляции за всю историю наблюдений.
 3. По оценке аналитиков Нацбанка, в Украине потребительская инфляция в июне 2022 года ускорилась до 21,5% годовых против 18% в мае. Рекордный рост цен всем украинцам очевиден, поэтому не буду повторять хорошо известное всем вам, друзья.

     Вышеприведенные цифры и факты говорят о том, что украинские рынки ждет ускорение инфляции в гривне. Вероятнее всего, не только валютный, но и потребительский рынки очень жестко отреагируют на эти ожидания.

     Удорожание жизни, вызванное высокой инфляцией и рекордной стоимостью энергоресурсов, стало серьезной проблемой для многих стран. Словом, если сейчас американцам и европейцам не удастся утихомирить этот процесс, то все это будет похоже на цунами.

 

(Оновлено 12:00)

«Апостроф»

После получения Украиной артиллерийских ракетных систем HIMARS и точных ударов по складам и базам российских оккупантов в глубоком тылу у рашистов началась истерика. К тому же, российские фашисты снова наносят ракетные удары по украинским городам, убивая ни в чем неповинных мирных жителей, среди которых немало детей. И сразу же после целенаправленных ударов по мирным жителям, как было 14 июля в Виннице, террористы из рф спешат оправдаться за теракты. Но это излюбленная тактика путина. Кровавый диктатор понял, что не может победить нашу страну на поле боя, и решил прибегнуть к террору.

Почему так истерят пропагандисты, как развернется битва за юг Украины и что происходит сейчас в кремлевском бункере — в эфире программы «Руно. Война» на Апостроф TV рассказал политолог и публицист АНДРЕЙ ПИОНТКОВСКИЙ.

Путин понял, что не может победить Украину на поле боя и перешел к другой тактике — Андрей Пионтковский

 

РБК-Украина

О том, почему НАТО должно непосредственно вмешаться в российско-украинскую войну, угрозе глобального ядерного конфликта, возможности победить Россию за год – в интервью РБК-Украина рассказал американский бригадный генерал в отставке, ветеран Ирака и Афганистана Марк Арнольд.

Генерал армии США Марк Арнольд: Украина может победить Россию в течение года

 

«Главред»

Сергей Иванов  Оккупанты пытаются лепить из нас второй Афганистан

Я бы хотел посмотреть на того отморозка, который рискнет продать что-то из оружия оккупантам, и на скорость, с которой он превратится в гумус.

Масштабы паники россиян по поводу западного оружия, которое за последнюю неделю радикально улучшило кучу российских оккупантов вместе со составами и командными пунктами, можно оценить по масштабам медийной кампании, которую они сейчас осуществляют.

Трудно даже предположить, какие бюджеты были брошены на дискредитацию поставок техники, если даже такие медийные киты, как Financial Times, не устояли перед соблазном, напечатав пасквили с намеком на хищение оружия и перепродажа ее врагу без всякого пруфа или вменяемого источника. Я уже не говорю о российской пропаганде и аффилированных с ними лидерах общественной бездумности.

Судя по реакции Госдепа, а конкретно — заместителя Госсекретаря США госпожи Дженкинз — вбросы озадачили не только нас. Ведь любому адекватному человеку трудно понять, как можно перепродавать оружие, от которого БУКВАЛЬНО зависит жизнь детей тех людей, которые за него отвечают. Именно поэтому она этот бред опровергла.

Понятно, что оккупанты пытаются лепить из нас второй Афганистан, зная, насколько болезненна эта тема для США. Мол, сколько ни поставляй оружия, его все равно продадут коррупционеры.

Хорошая попытка, но нет. Во-первых, в отличие от Афганистана, мы не имеем и не имели военных баз США. Во-вторых, наша армия не просто не разбежалась, как афганская перед талибами, а дала потрясающий и унизительный для кремля отпор. Ну и в-третьих, я бы хотел посмотреть на того отморозка, который рискнет продать что-то из оружия оккупантам, и на скорость, с которой он превратится в гумус.

Хорошо, очень хорошо, что русские паникуют, обоснованно подозревая, что вскоре HIMARS радикально улучшат ландшафты многих российских городов, где расположены военные объекты. Кстати, здание ФСБ на Лубянской площади в центре Москвы — это тоже военный объект.

 

«Буквы»

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, вже найближчим часом російські окупанти можуть відновити масштабні атакувальні дії на Донбасі. Зокрема йдеться про наступ уздовж лінії Слов’янськ-Сіверськ-Бахмут.

Найближчим часом російські окупанти можуть розпочати масштабний наступ уздовж лінії Слов’янськ-Сіверськ-Бахмут – ISW

 

«Цензор.Нет»

Александр Кочетков  Трезвый взгляд на производство в Украине ракет средней дальности

Читаю в Сети множество публикаций о том, что Украине, оказывается, срочно необходимы ракеты средней дальности — 500 — 5000 км. А иначе агрессор, чувствуя себя в безопасности, так и продолжит разрушать наши мирные города и создавать нам гуманитарную катастрофу.

Это называется «прозрели»… Да уже несколько поколений ракетчиков сменилось в Днепровском КБ «Южное» и Киевском КБ «Луч», у которых пальцы стерлись о клавиатуру, когда они писали бесчисленные обоснования и предложения о создании таких ракет! И тридцать лет всем властям было пох на аргументированные соображения специалистов. И обществу нашему было пох — ни одной акции активистов не припомню с требованием улучшить нашу оборону за счет создания своих ракет.

А теперь эта тема стала не просто суперактуальной, но и суперсложной заодно.

Технически проще увеличить дальность крылатой ракеты «Нептун» за счет разгонного блока. Но такая дозвуковая ракета будет уязвима для ПВО врага. Баллистическую ракету средней дальности надо проектировать с нуля, но задача эта Украине по силам. В любом случае нужны три-четыре месяца на конструкторскую документацию, а потом необходимо изготовить полтора десятка ракет для испытаний. Вопрос вопросов: где изготовить?

Если производство будет на территории Украины, то агрессор его немедленно разбомбит, как уже произошло с производственными мощностями КБ «Луч». Если выносить на территорию наших союзников, то сразу придется решать вопрос с обходом международного соглашения о запрете производства ракет с дальностью свыше 500 км. Варианты есть, но это дополнительное усложнение задачи.

Полный цикл разработки, испытаний и запуска в серийное производство что крылатой, что баллистической ракеты средней дальности — два года минимум. И это при условии, что процессом руководят выдающиеся конструкторы и производственники, а проблем с ресурсами, включая западные технологии, нет.

А теперь о реалиях. «Укроборонпромом» у нас фактически рулит кислая парочка Юрий Гусев и Тимофей Милованов. Оба ничего не соображают в оборонке (кроме распила бюджета, разумеется!), оба не являются сколько-нибудь масштабными  менеджерами, оба совершенно не интересуются какими-либо прорывными разработками, включая ракетные. Даже во время войны наш «Укроборонпром» не производит ничего существенного для победы в этой войне.

Так что с ракетными атаками Москвы и окрестностей придется повременить. До тех пор, пока на каком-то этапе лендлиза у нас не проявится соответствующее вооружение. Ну, или на наших военно-промышленных начальников снизойдет просветление в виде вражеской боеголовки.

На фото: Ракета Р-12 с дальность полета 2000 км, созданная в Днепре в 1956 году. На разработку проекта ушло полгода, на подготовку производства — 4 года.

 

«Левый берег»

Рада понад чотири місяці працює у стані війни. За цей час навіть на Грушевського 5 зрозуміли, що немає безпечних місць.

Анна Стешенко  Олександр Корнієнко: «Рада не буде розглядати питання миру та війни дистанційно»

 

Новая газета. Европа

Судьба германских «трофеев войны»: отправку домой в «посылках» всего, что плохо лежит на «освобожденных землях», Россия освоила задолго до 24 февраля

Подарки с фронта

 

 

(Оновлено 11:00)

«Главком»

Олеся Яхно  Удар по Виннице, как признак все большего безумия Путина

Россия не умеет проигрывать. В такой ситуации она пытается всех уничтожить

У маньяка в очередной раз сорвало крышу. Теперь – Винница. Ракеты – в объекты гражданской инфраструктуры. 12 человек погибли (среди них младенец), более 30 получили ранения.

Знаете, в какой-то момент все пришло к тому, что между сильной Россией и слабой Россией – разницы нет.

Они одинаково реагируют как на своё усиление, так и на своё ослабление. Агрессией. Есть деньги – готовятся к войне. Терпят поражения – стараются уничтожить всех.

То есть, что так, что так – несут миру разрушения.

Это значит – проблема неизлечима (если лечить исключительно ослаблением). Она кроется в том, как видит себя государство в целом, а не только один человек. Государство-террорист.

 

(Оновлено 10:00)

Deutsche Welle

Какая-то победа Путина. Фокусы Лукашенко. Дедовщина в бюджете – «Заповедник», выпуск 225

 

(Размещено в 8:00)

Мурлокотан Паштетофф-сосискин

Терористичні обстріли наших міст, за думкою бункерного довбойоба повинні нас налякати…

Замість цього вони лише збільшують в українському суспільстві непереборну жагу помсти…

Для росії все це закінчиться дуже погано…

Більше того, для тих українців, які схильні вишукувати якихось «хАрошиГ руськиГ», будь-який натяк на навіть мінімальну прихільність до росії, може стати фатальним…

Бункерний довбойоб не розуміє, що такими ударами із численими жертвами серед мирного українського населення, він лише збільшує  холодну і невідворотню лють та ненавість в українців… до всього руського…

 

Игаль Левин

Несколько важных ремарок на скорую руку. Что вам важно знать:

Это не случайные удары и не ошибки их командования. Те, кто отдает приказы, и те, кто жмет кнопки, хорошо знают, куда и по кому бьют.

Да, это целенаправленные удары по мирному населению.

Связаны эти удары напрямую с системами HIMARS. Русские бессильны перед ними. Они не могут их ни вычислить, ни уничтожить, ни перехватить/остановить наши удары.

Кремль хочет запугать украинское общество, чтобы оно стало давить на Зеленского и команду и те прекратили реализацию мощного западного оружия.

Кремль понимает, что за ракетами в 84 км завтра в Украину прибудут и ракеты в 300 км, что даст ВСУ колоссальные огневые возможности.

Потом передадут и другие системы, авиацию и ударные дроны.

Против многих из этих систем армия РФ бессильна. Напомню, что ленд-лиз еще не начался. Он начнется только к концу лета.

Поэтому они будут бить все больше по гражданским и все меньше по военным объектам.

Военных ведь никак не запугать — это их стезя умирать и убивать. А вот гражданские видятся Кремлем слабым звеном, и поэтому принято решение бить именно по ним.

Поэтому террор будет продолжаться и набирать свои обороты.

 

Игаль Левин

Если зло не наказать, оно не остановится

 

Oleg Helgiv

Ні до яких переговорів удар нелюдей по Вінниці не прив’язаний. Бо до чого тоді прив’язані удари з багатьма жертвами по Краматорську, Часовому Яру,  кожен день по Харкову, Миколаєву, Слов’янську всім іншим містам України.

Просто вони так воюють. За дві чеченські війни, з мільйона трьохсот тисяч чеченців російська армія вбила 120 тисяч, включаючи жінок і дітей. Практично кожного десятого.

Терор і вбивства мирного населення і є головною воєнною доктриною РФ.

 

Oleg Helgiv

Посольство США закликало своїх громадян не в’їзжати в Україну, а тим хто вже перебуває тут негайно покинути країну. Залужний запевнив посла США, що різке перенесення бойових дій під Київ неможливе, створено угрупування яке відіб’є наступ. Але загроза ракетних ударів залишається.

Судячи по всьому ситуація загострюється з боку Білорусі. Лукашенко готується вступити в війну. Українці та Сили Оборони готові.

 

Юрий Касьянов

Начну с матюков. Какого куя на пятом месяце войны ключевые военные и государственные  объекты у нас находятся в центрах городов?..

Вы что, на благородство Кремля рассчитываете?.. Напрасно. Ударят и по Грушевского, и по Банковой. Погибнут сотни мирных.

Может, самое время 6,4 млрд грн, выделенных на ремонт дорог в военное время, потратить на строительство бункеров?.. Или снова Спартц виновата, за руки держит. Мирно дерибанить бюджет не даёт?..

Главное. На террор надо отвечать террором. Каждая ракета, прилетевшая к нам, должна быть отплачена десятью ракетами в ответ. Нет ракет — должны работать ударные беспилотники, диверсанты, спецназ.

Должна быть целая государственная программа расплаты.

Каждый мародёр, насильник, ракетчик, каждый бандит ВС РФ, каждый коллаборант должен получить свои два квадратных метра чернозёма. Это суперважно. Это приоритет.

Алексей Голобуцкий

Офіційний спікер МЗС РФ Маша Захарова обурилась заявою президента Швейцарії, що використовувати заморожені російські кошти на відновлення України — легітимно. «А як же банківська таємниця?».

Це те, про що я кажу з кінця лютого: Європа і світ завжди оберуть раціональний підхід — щоб так чи інакше агресор сам компенсував завдану Україні шкоду. І наступний логічний крок: щоб агресор бодай частково компенсував шкоду, завдану економікам Європи та країн союзників.

За першим пунктом — чимдалі більше країн ухвалюють чи поки розглядають рішення з правовим обґрунтуванням застосування наявних в них активів РФ і громадян Росії на потреби відновлення України. Бо «новий план Маршалла» — це одне, а мінімізація видатків на нього — геть інше.

За другим пунктом — саміт G7 розглядає способи обмеження ціни на російську нафту на рівні $40-60 за барель, плюс заборона транспортних послуг і страхування. Але я впевнений, що за зачиненими дверима союзники вже давно ділять між собою права на концесію кожного підприємства видобувної галузі Росії (і не тільки її). Так само — суто як спосіб компенсувати надмірні видатки, спричинені війною. Ті ж ціни на енергоносії. Росія змусила нас витрачатись — ми візьмемо своє з Росії пізніше. Точніше, з розчленованого на 15-20 держав трупа теперішньої Росії.

Хоча Росія досі чомусь не може повірити, що її агресія вдарила по ній же. Що вкрадені мільйони тон зерна, десятки тисяч тон металу, обладнання підприємств, вміст магазинів і складів — це не чистий дохід від війни, а лише відкладені рахунки, ще й обтяжені пенею. І ці рахунки їх вже змушують починати оплачувати.

А якщо «нацисти в Швейцарії захищені», а «денацифікатори» — ні, то висновок очевидний. Просто росіян вже вважають набагато, набагато гіршими і небезпечнішими для світу, ніж Рейх. І так, Маша, в цьому і частина твоєї провини: це ти не тільки «поляніцу» жерла на камеру, але й тиражувала погрози ядерних ударів чи то по Україні, чи то по Брюсселю, чи то по Вашингтону. Геббельс такого собі не дозволяв.

 

Агія Загребельська

Чи буде Байден тиснути руку MbS? — питання, яке найбільше турбує американських журналістів у поїздці на Близький схід

Хто такий MbS?

Людина, токсичність репутації якої в США затьмарила всі можливості, які відкриває сьогоднішня поїздка Байдена.

Зустріч з якою може негативно вплинути на рейтинги президента напередодні парламентських виборів ,і навіть викликала засудження всередині його партії.

Розповідаємо.

 1. Спадковому принцу Саудівської Аравії, 36 років, і він фактично очолює свою країну майже п’ять років.

Колись він був всюди, у нескінченному турі, щоб просувати свій план модернізації королівства свого батька.

Але незабаром після вбивства оглядача Washington Post Джамаля Хашоггі в 2018 році MBS скоротив свої поїздки.

А його останнє інтерв’ю несаудівській пресі було більше двох років тому.

У 2017 році він зібрав сотні членів своєї родини та інших багатих саудівців і ув’язнив їх у готелі Ritz-Carlton в Ер-Ріяді за неофіційними звинуваченнями в корупції.

Вбивство Хашоггі закріпило погляд на наслідного принца як на брутального, тонкошкірого та психопатичного.

Близько двох років MBS ховався від громадськості, наче сподіваючись, що вбивство Хашоггі забудуть.

Цього не сталось.

Але наслідний принц все ще хоче переконати світ, що він рятує свою країну, а не тримає її в заручниках.

Серед тих, хто поділяє похмуру оцінку MBS, є президент Джо Байден, який досі відмовлявся з ним розмовляти.

Багато хто у Вашингтоні та інших західних столицях сподівається, що його сходженню на престол все ж таки вдасться запобігти.

Але всередині королівства спадкоємство MBS вважається неминучим.

«Запитайте будь-якого саудівця, будь-кого взагалі, чи стане MBS королем», — каже високопоставлений саудівський дипломат.

«Якщо у Вашингтоні є люди, які думають, що його не буде, я не можу їм допомогти. Я не психіатр».

Після смерті його батька він стане абсолютним монархом батьківщини ісламу та власником найбільших у світі доступних запасів нафти.

Він також буде лідером одного з найближчих союзників Америки та джерелом багатьох її головних болів.

 1. Навіть критики MBS визнають, що він підняв країну з економічного та соціального сну.

У 2016 році він оприлюднив план, відомий як «Бачення 2030».

Наслідний принц легалізував кінотеатри та концерти та запросив для виступів хіп-хоп виконавців.

До жовтня 2019 року туристичних віз до Саудівської Аравії не існувало.

За ніч віза до Саудівської Аравії перетворилася з однієї з найскладніших у світі в одну з найпростіших.

Тепер країна відкрита для відвідувачів та інвестицій і дозволяє своїм громадянам брати участь у звичайних розвагах і навіть певних пороках.

Він дозволив жінкам їздити за кермом і вільно одягатися, наскільки це можливо у таких обителях гріхів, як Дубай та Бахрейн.

Він практично скасував релігійну поліцію.

Ці чоловіки в білих тубах довжиною до щиколотки з кучерявими та недоглянутими бородами переважно займались тим, що кричали на людей за те, що вони одягнені нескромно, або били палицями, щоб спонукати йти до мечеті на одну з п’яти щоденних молитов.

Замість того, щоб полювати за гріхом і карати його як звичайну річ, MBS скоротив розслідувальну функцію релігійної поліції та заохочує грішників тримати свої провини між собою та Богом.

«Ми не повинні шукати людей і доводити звинувачення проти них», – сказав він.

«Ви повинні зробити це так, як навчив нас робити це Пророк».

Він також підкреслив, що жоден із цих законів не поширюється на немусульман у королівстві.

«Якщо ви іноземець, який живе або подорожує в Саудівській Аравії, ви маєте повне право робити все, що завгодно, виходячи зі своїх переконань», — сказав він.

Алі Шихабі, саудівський фінансист і коментатор, який підтримує MBS, каже, що зміни в Саудівській Аравії можна порівняти зі змінами в революційній Франції.

Старий порядок було скасовано, клас священиків розгромлений; народжувався новий порядок.

До MBS впливові священнослужителі видавали фетви, демонструючи те, що можна було б назвати доіндустріальним поглядом на світ.

Вони заявили, що Сонце обертається навколо Землі.

Жінкам заборонили їздити на велосипедах («диявольських конях») і дивитися телевізор без чадри, аби ведучі не бачили їх через екран.

Саліх аль-Фаузан, найвищий священнослужитель у сучасному королівстві, одного разу видав жахливу антиамериканську фетву, яка забороняла шведський стіл, де можна їсти все, що можна їсти, тому що платити за їжу, не знаючи, що ти будеш їсти, схоже на азартну гру.

«Він посадив ваххабітів у клітку, а потім потягнувся туди садовими ножицями» — тут Алі Шихабі зробив універсальний жест пальцями — «і відрізав їм яйця».

Принца дратує нездатність решти світу визнати, наскільки добре все пройшло.

«Саудівська Аравія є країною G20», — каже він.

«Ви бачите нашу позицію п’ять років тому: вона була майже 20. Сьогодні ми майже 17».

Він відзначив значне зростання ВВП, не пов’язаного з нафтою, і навів статистичні дані про прямі іноземні інвестиції, саудівські закордонні інвестиції та частку світової торгівлі, яка проходить через саудівські води.

Економічний успіх, концерти, соціальна реформа — це все зроблено, — каже він.

«Якби ми проводили це інтерв’ю в 2016 році, ви б сказали, що я роблю припущення», — сказав він.

«Але ми це зробили. Тепер ви можете побачити це своїми очима».

 1. Якщо існуючі міста протистоять вашим наказам, просто побудуйте нове, запрограмоване виконувати ваші ставки з самого початку.

У жовтні 2017 року MBS постановив заснувати місто в здебільшого безлюдній місцевості в затоці Акаба, що прилягає до єгипетського Синайського півострова, південно-західного краю Йорданії та ізраїльського курортного міста Ейлат.

Місто називається Неом, та походить від грецького neos (новий) і арабського mustaqbal (майбутнє).

Амбіції цього поселення великі.

Адміністратори Neom кажуть, що очікують, що це залучить мільярди доларів інвестицій і мільйони жителів, як Саудівської Аравії, так і іноземців, протягом 10-20 років.

Подібними темпами зростав Дубай у 1990-х і 2000-х роках.

Наразі у місті ще мало що є, крім табору для працівників проекту.

Місто виграє від центрального планування.

Коли Нью-Йорк чи Делі хочуть розвиватися, вони задихаються від власного трафіку та занедбаної інфраструктури.

Neom взагалі не має успадкованої інфраструктури.

Центральним елементом проекту стане «Лінія» — дуже вузька міська смуга довжиною 106 миль, з’єднана одним швидкісним поїздом, який буде проходити з кінця в кінець за 20 хвилин. (Жодного поїзда, здатного розвивати таку швидкість, наразі не існує.)

Лінія буде пішохідною — поїзд курсуватиме під землею — і короткий перпендикулярний похід приведе вас у незайману пустелю.

Вода буде опріснена; енергія, відновлювана.

Поки що Неом – це не місто, а урбаністичний карго-культ.

Це протилежність старій Саудівській Аравії.

У старій Саудівській Аравії та навіть певною мірою сьогодні корупція та бюрократія накладалися одна на одну, перетворюючи підприємця в кошмар.

В Ер-Ріяді практично немає громадського транспорту.

Незалежно від того, де ви знаходитесь, ви не можете нікуди піти, за винятком вашої місцевої мечеті.

Ніхто в Неомі взагалі не згадував про релігію.

Навіть розташування Неома наводить на думку.

Це далеко від місця проживання саудівців.

Натомість він тулиться у здебільшого порожньому кутку, ніби шукаючи джерела живлення та натхнення в Йорданії та Ізраїлі.

 1. Вбитий Хашоггі свого часу казав, що «90 відсотків» реформ були розважливими та запізнілими.

Наприклад, найвідоміша саудівська жінка-правозахисниця Луджайн аль-Хатлул виступала за право жінок керувати автомобілем і проти саудівського «закону про опіку», який забороняв жінкам подорожувати чи виходити на публіку без родича чоловічої статі.

Аль-Хатлул була ув’язнена за звинуваченням у тероризмі в 2018 році.

А після цього MBS та його батько оголосили про завершення обох політик.

У в’язниці, за словами її сім’ї, її били струмом, били і — це було лише за кілька місяців до вбивства Хашоггі — їі погрожували порубати та кинути в каналізацію, щоб її так і не знайшли.

Уряд Саудівської Аравії заперечував звинувачення у катуванні в’язнів.

Аль-Хатлул та інші активісти вимагали прав, і правитель надав їх.

Їхня помилка полягала в тому, що вони думали, що ці права належать їм, а не монарху.

 1. Він також створив безпрецедентну в історії Саудівської Аравії атмосферу страху.

Саудівська Аравія ніколи не була вільною країною.

Але навіть найбільш репресивний з попередників MBS, його дядько Король Фейсал, ніколи не панував у атмосфері, схожій на нинішню.

Якщо ви критикуєте правителя або робите навіть м’який комплімент його ворогам — ви наражаєте себе на небезпеку.

Критики MBS — не фанатики царевбивства чи симпатики Аль-Каїди, а просто звичайні люди з незалежними думками щодо його реформ — виїхали у вигнання.

Дехто побоюється, що якщо він продовжуватиме добиватися свого, модернізована Саудівська Аравія буде пригнічувати так, як стара Саудівська Аравія навіть не уявляла.

Халід аль-Джабрі, вигнаний син одного з найвідоміших критиків MBS, попереджає, що гірше попереду: «Коли він стане королем Мухаммедом, спадкоємного принца MBS згадуватимуть як ангела».

У вересні 2017 року MBS наказав бойкотувати Катар, посилаючись на підтримку країною уряду Ірану, Братів-мусульман, Аль-Каїди та інших ісламістських організацій у регіоні.

Його крихітний сусід раптово перетворювався з офіційного друга в офіційного лиходія, а ті, хто висловлював йому добрі слова, зникали у в’язниці.

За словами MBS, Катар можна порівняти з нацистською Німеччиною.

«Як ви думаєте, що [сталося б], якби хтось вихваляв і намагався підштовхнути Гітлера у Другій світовій війні?» запитав він. «Як би це сприйняла Америка?»

Звичайно, саудівці різко відреагували на симпатиків нацистів у своєму середовищі.

Однак через три роки країни помирилися, і уряд Саудівської Аравії опублікував у Твіттері фотографію MBS і Гітлера, тобто еміра Катару Таміма Аль Тані, у шортах і посміхаючись у палаці MBS на Червоному морі.

«Шейх Тамім — чудова людина, — сказав MBS. Боротьба не була великою справою, «бій братів».

Відносини зараз «кращі, ніж будь-коли в історії».

Проте дисиденти залишаються у в’язниці.

Салман аль-Авда, є проповідником із величезною кількістю прихильників.

Його злочином було публічно висловити думку, яку пізніше розділив сам наслідний принц.

Коли MBS почав сваритися зі своїм колегою в Катарі, аль-Авда написав у Твіттері: «Нехай Бог досягне гармонії між їхніми серцями на благо їхнього народу».

Його ув’язнили, і справжня злагода між двома лідерами не звільнила його.

Його син Абдулла, який зараз перебуває в Сполучених Штатах, стверджує, що його 65-річний батько утримується в одиночній камері та піддається тортурам.

Влада Саудівської Аравії стверджує, що аль-Авда є терористом і членом «Братів-мусульман», які підтримуються Катаром і мають намір повалити монархію та замінити її теократією.

Йому загрожує смерть через обезголовлення.

 1. Чи подумає MBS про помилування тих, хто висловлювався на користь жінок за кермом і нормалізації відносин з Катаром?

«Це не моя влада. Це влада Його Величності», – каже MBS.

Але, додав він, «жоден король ніколи не користувався» правом помилування, і його батько не має наміру бути першим.

Проблема, за його словами, не у відсутності милосердя. Це проблема балансу.

Так, є ліберали та типи кумбая, які зіткнулися з державною безпекою, і, можливо, деякі з них можуть бути кандидатами на королівське помилування.

Але деякі інші у в’язницях справді погані люди, і помилування не можна здійснювати вибірково.

«У вас є, скажімо, крайні ліві і крайні праві», – сказав він.

«Якщо ви даєте прощення в одній сфері, ви повинні дати це дуже поганим людям. І це поверне все назад у Саудівській Аравії».

З одного боку – ліберали, які викликають симпатії західних людей; з іншого – ісламісти, які також виступають проти монархії.

Випуск цієї останньої групи означав би не просто кінець рок-концертів і студентських обідів.

Вони не зупиняться, доки не знищать дім Саудів, не захоплять приблизно 268 мільярдів барелів нафти в країні та священні міста Мекку та Медіну та створять терористичну державу.

 1. Наразі головне прохання MBS до зовнішнього світу, особливо до Сполучених Штатів, — це звичайне прохання автократів, що погано поводяться, а саме — не втручатися в його внутрішні справи.

«Ми не маємо права читати вам лекції в Америці», — сказав він. «Те саме відбувається в інший бік».

Саудівські справи для саудівців. «Ви не маєте права втручатися в наші внутрішні питання».

Якщо ваше моралізаторство спонукає його до партнерства з Китаєм, яка користь від цього?

Фундаментальним принципом зовнішніх відносин Китаю є невтручання у внутрішні справи інших країн і очікування від них того ж.

Звичайно, Пекін не буде дорікати йому за його ставлення до дисидентів.

Але MBS визнає, що долі двох країн залишаються пов’язаними.

У Вашингтоні багато хто вважає, що зростання MBS сприяло, можливо, навіть стало неминучим завдяки американській підтримці.

«Був момент, коли міжнародне співтовариство могло дати зрозуміти, що вбивство Хашоггі стало тією краплею, яка зламала спину верблюду, і що ми не бажаємо мати справу з MBS», — каже сенатор Мерфі.

Підтримка адміністрації Трампа, коли MBS був найбільш вразливим, врятувала його.

«Якщо MBS зрештою стане королем, — сказав Мерфі, — він нікому не винен більше, ніж Джареду Кушнеру», особистому посланнику Трампа при наслідному принцу.

У інтерв’ю Вуду, MBS жалівся, що американці відмовляються розглядати його як рівню Байдена — вони наполягають, що лідером такого рівня є король, — хоча наслідний принц править країною з благословення свого батька.

У відповідь, MBS має лінії, відкриті для китайців.

«Де потенціал сьогоднішнього світу?» каже він. «Це в Саудівській Аравії. І якщо ви хочете пропустити це, я вірю, що інші люди на Сході будуть дуже щасливі».

Сполученим Штатам потрібні їхні партнери в ізоляції Ірану, і MBS є тут непохитним лідером.

 1. Саудівський престол не переходить, як колись британський, до наступного спадкоємця чоловічої статі. Король обирає свого наступника.

Вибір Мохаммеда не був очевидним.

Серед синів короля Салмана – 51-річний Фейсал, який має ступінь доктора міжнародних відносин в Оксфорді; і Султан, 65 років, колишній пілот Королівських ВПС Саудівської Аравії, який у 1985 році провів тиждень на космічному човні «Діскавері» як фахівець з корисного навантаження.

Будь-хто з цих компетентних і освічених чоловіків, громадян світу, міг бути природним наступником.

Але Салман мав припущення, що наступному королю знадобиться певна сміливість і вільне володіння силою, яких неможливо набути на семінарі чи авіасимуляторі.

Нове покоління, народжене в розкоші, було, як правило, м’яким, і наступний король мав би бути сучасною версією воєначальника пустелі, як його дід.

Салман призначив свого племінника Мохаммеда бін Найєфа, відомого як MBN, наслідним принцом у 2015 році, коли йому було 55 років.

Як шпигун і співробітник служби безпеки у 2000-х роках MBN керував внутрішньою війною країни проти інших Аль‑Каїди, і в цьому процесі налагодив тісні зв’язки з колегами у Вашингтоні та Лондоні.

У 2009 році MBN отримав поранення, коли терорист-смертник Аль-Каїди підійшов до нього на заході.

Іноземні уряди вважали MBN безпечним вибором: достатньо, але не надто старий, перевірений боєць, якого поважають за кордоном.

Але для Салмана він був лише обігрівачем трона для свого сина.

MBS не обіймав жодної високої посади до коронації свого батька, і йому знадобилося кілька років на посаді міністра оборони, щоб відшліфувати своє резюме.

У 2017 році Салман звільнив MBN.

Коли ви звільняєте принца, ви звільняєте всіх, хто ставив свої статки на його піднесення.

Серед противників MBS є іноземні уряди, які планували правління короля MBN, і саудівці, чиє багатство та вплив витікали від нього.

Головний радник MBN Саад аль-Джабрі втік до Канади.

Він стверджує, що MBS послав туди команду, щоб убити його.

Уряд MBS стверджує, що аль-Джабрі вкрав величезні статки та фінансує зусилля з наклепу на наслідного принца.

Обидві сторони заперечують ці заяви.

«MBN пережив Аль-Каїду», каже Халід, син аль-Джабрі. «Але він не зміг пережити свого двоюрідного брата».

Інші пропонували молодшого брата Салмана Ахмеда, популярного колишнього заступника міністра внутрішніх справ, як гідну альтернативу MBS.

Повідомляється, що Ахмед виступав проти призначення MBS наслідним принцом.

У 2020 році його затримали за підозрою в державній зраді.

Дехто все ще сподівається, що MBS не сійде на престол.

«Лише один із останніх п’яти наслідних принців став королем», — оптимістично зауважив Халід аль-Джабрі.

Але все свідчить про те, що його сходження є впевненим, а пошуки альтернатив забуті.

Двоє з цих чотирьох також наслідних принців були відсторонені або замінені самим MBS. Двоє інших померли від старості.

 1. У 1990-х і 2000-х роках Саудівська Аравія була чистим експортером бачення джихадистів.

П’ятнадцять із 19 викрадачів 11 вересня були громадянами Саудівської Аравії.

Роки насильства, що відбулися після 11 вересня, приголомшили саудівців, усвідомивши, що на них чекає розплата.

Хоча лише після того, як джихадисти почали атакувати саме королівство, уряд взявся до їх придушення.

Зараз у Саудівській Аравії функціонують спеціальні секретні в’язниці з перепрограмування джихадістів.

 1. Один із найзапекліших критиків MBS у Вашингтоні, сенатор-демократ Кріс Мерфі, каже, що концерти та Comic-Cons у Ер-Ріяді ще не призвели до припинення фінансування ваххабітів за кордоном.

«Коли я подорожую світом, я все ще чую історію за історією про гроші Перської затоки та гроші Саудівської Аравії, які підживлюють дуже консервативні, нетолерантні ваххабітські мечеті», – сказав він.

Відмінною рисою традиційного ваххабізму є ненависть до мусульман-неваххабітів, яких ваххабіти вважають ще гіршими за невіруючих за спотворення віри.

З невеликими змінами ваххабітські вчення можуть призвести до джихадизму в стилі Усами бен Ладена.

Мерфі думає, що це ще не кінець.

«Гроші, які течуть із Саудівської Аравії в консервативний іслам, не такі прозорі, як 10 років тому — значна їх частина була загнана в підпілля, — але вони все ще існують».

 1. У приватних розмовах представники MBS порівнювали Саудівську Аравію до завоювання родиною Саудів у 18 столітті з анархічною пусткою у фільмах про Божевільного Макса.

Його родина об’єднала півострів і повільно розвинула систему закону та порядку.

Без них знову був би «Божевільний Макс» або Афганістан.

«Саудівська Аравія заснована на чистій монархії», і він, як наслідний принц, збереже цю систему.

Вийти з неї означало б зраду всіх монархій і саудівців, які йому підпорядковуються.

«Я не можу влаштувати державний переворот проти 14 мільйонів громадян».

Двадцять років тому спостерігачі за Сирією хвалили Башара аль-Асада за його тенденції до модернізації — його відкритість до західного впливу, а також його західні смаки.

Йому подобався Філ Коллінз; яким злим він міг бути?

Зараз майже всі за межами Дамаска, Тегерана та Москви визнають його єдиним конкурентом Саддама Хусейна в сумнівній боротьбі за найзліснішого арабського лідера.

2 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Комментарии читателей статьи "BloggoDay 15 Jule: Russian Invasion of Ukraine"

 • Оставьте первый комментарий - автор старался

Добавить комментарий