BloggoDay 30 November: Russian Invasion of Ukraine

Дайджест 30 листопада 2022 р.

 

(Оновлено 20:00)

Агія Загребельська

Брифінг Білого дому, Карін Жан-П’єр і координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі, 28 листопада

За переклад дякую Ira Zhurovska

 1. Україна

1.1. Глава НАТО попереджає, що Володимир Путін використовує зиму як зброю війни проти України. Що конкретно роблять Сполучені Штати разом з партнерами і союзниками, щоб протистояти цьому, враховуючи триваючі атаки на енергетичну мережу?

Ви маєте на увазі його націлювання на цивільну інфраструктуру?

Він використовує їжу як зброю. Він використовує страх як зброю. І як сказав Генеральний секретар НАТО, зараз він використовує холодну погоду, щоб поставити український народ на коліна.

Коли ви подивитеся, у що він б’є, це майже все цивільна інфраструктура. Як ви зазначили, в основному це енергія, вода, ресурси, які потрібні людям в підготовці до холодної зими.

Ми робимо кілька речей. Перш за все, ми продовжуємо забезпечувати українські збройні сили інструментами, зброєю, потужностями і підготовкою, які їм потрібні, щоб бути успішними на полі бою. І вони дуже успішні останні кілька тижнів.

По-друге, ми працюємо з союзниками і партнерами по всьому світу — і, звичайно, в різних відомствах адміністрації — щоб отримати запчастини, обладнання, трансформатори, види матеріалів, які їм знадобляться, щоб відновити роботу систем, мереж та електроенергії на більшості України — а також, звичайно, водні ресурси. Ми дуже-дуже наполегливо над цим працюємо — знову ж таки, разом з союзниками і партнерами.

Частина матеріалів надійде зі Сполучених Штатів. Але ми також визнаємо, що їхня мережа базується на виключно європейській інфраструктурі. Ми працюємо з союзниками і партнерами в регіоні, щоб побачити, що вони можуть зробити, щоб було світло і текла вода.

Але це підло. Те, що він робить останні кілька тижнів, дуже підло. Не те, щоб він не був таким раніше, але цілі здебільшого цивільні. І це робиться з однієї причини – це спроба поставити український народ на коліна, тому що він не може поставити на коліна українські збройні сили.

І зараз наближаючись до восьмого місяця, в що важко повірити — вступаючи в дев’ятий місяць — він, Путін, мав би зрозуміти, що ви просто не можете поставити український народ на коліна.

 1.2. Чи відставання в постачанні зброї Тайваню є результатом активізованих зусиль щодо відправлення зброї в Україну?

Ми постійно балансуємо наші власні запаси, запаси наших союзників та партнерів і людей, з якими займаємося продажем зброї, а також запаси, які потрібні Збройним силам України для боротьби з російською агресією.

Це балансування. З кожним рішенням президента скоротити запаси міністерства оборони, він отримує від Пентагону оцінку впливу на нашу готовність. І знову ж таки ми підтримуємо постійний зв’язок із союзниками і партнерами щодо їхніх потреб в готовності, оскільки багато з них покладаються на системи США. І, звичайно, в тому числі Тайвань.

Президент щойно виписав — місяць чи близько того — ще один мільярд доларів на продаж зброї Тайваню. І, звісно, ​​ми розглядаємо, як має виглядати наступна ітерація і коли вона відбудеться. Але ми дуже серйозно ставимося до нашої відповідальності за надання Тайваню потужностей для самооборони. Це відповідає закону і політиці, і не зміниться.

1.3. Але з точки зору тих постачань, які зараз фактично відправляються до Тайваню, чи є відставання?

Я не говоритиму на публічній трибуні про запаси будь-якої системи. Це не дуже гарна ідея. Точно ​​не з трибуни.

Ми дуже уважно спостерігаємо. Ми дбаємо про збереження нашої боєготовності, а також боєготовності наших союзників і партнерів.

Чи постачання Україні призвели до певних зусиль в адміністрації, щоб впевнитись, що ми розумно стежимо за запасами і працюємо з оборонною промисловістю для їх збільшення і втримання працюючих ланцюжків постачання? Абсолютно. Але це баланс, над яким ми працюємо щодня.

 1.4. Ми перебуваємо в критичному періоді прайс кепу, яке ви згадали кілька хвилин тому. Чи є зараз в Білому Домі розуміння, що президенту чи команді потрібно більше публічної позиції для доведення цього питання до фінішу? Я знаю, що зараз питання на рівні ЄС, але…

Не думаю, що ми зараз перебуваємо на тому етапі, коли відчуваємо якийсь надмірний тиск щодо більшої публічності, ніж раніше. Або що нам потрібно натиснути на газ. Думаю, ми дуже публічно говорили про це.

На нашу думку, обговорення йдуть добре. Ми твердо переконані, що обмеження ціни є правильним підходом для обмеження здатності пана Путіна отримувати прибуток від цієї війни. І наші колеги з ЄС зараз працюють над умовами: як це буде реалізовано, на якому рівні.

Ми вважаємо, що дискусії ведуться досить жваво, тому не думаю, що зараз на нас чиниться тиск щодо більшої залученості.

 1.5. Державний Департамент оголосив сьогодні, що Росія раптово скасувала останні раунди переговорів щодо зброї. Чи є в планах зв’язатися з кимось з цього приводу? Чи є якась реакція Білого Дому?

В мене немає телефонних дзвінків чи розмов для оголошення. Ви говорите про Двосторонню консультативну комісію. Вона є складовою Нового договору про START, підписаного в 2010 році. Це, по суті, можливість для обох сторін зібратися разом і обговорити технічні моменти, формальності, механізми дотримання щодо Нового START.

Вона була б першою після COVID, який перешкоджав особистим зустрічам, тому ми дуже чекали початку. Вона мала початися завтра. І ми дуже цього чекали, тому що віримо у важливість Нового START.

Ми не отримали справжньої вагомої відповіді від росіян, чому вони її відклали. Ми спробуємо з’ясувати через посольство, що сталося. І ми хотіли б, щоб вона повернулася якнайшвидше, тому що це важливо. Важливо не лише для наших двох націй. Важливо для решти світу.

 1. Франція

2.1. Перший державний візит Франції до адміністрації Байдена-Гарріса – це можливість висвітлити основоположний компонент підходу адміністрації до зовнішньої політики, а саме через альянси.

Франція є життєво важливим глобальним партнером і, звичайно, найдавнішим союзником Сполучених Штатів.

Наші економічні зв’язки охоплюють усталені і передові сектори з великими інвестиціями в обидвох напрямках, які підтримують сотні тисяч робочих місць в кожній країні.

Наша співпраця в сфері оборони і безпеки розширюється і, звичайно, є життєво важливою для миру і стабільності в усьому світі.

Наше партнерство в подоланні складних глобальних викликів ґрунтується на спільній відданості демократичним принципам, цінностям та інститутам.

А наші культурні зв’язки залишаються джерелом сили і важливості наших двосторонніх відносин. Франція, як відомо, залишається головним напрямком для багатьох американців, і навпаки.

Коротко про розклад: в середу президент Макрон разом з віце-президенткою Харріс відвідає штаб-квартиру NASA, щоб продемонструвати поглиблення співпраці в космосі на підтримку науки про Землю, клімат та дослідження космосу.

Більшість заходів державного візиту відбудеться в четвер, починаючи з офіційної церемонії прибуття. Поки президент Байден і президент Макрон вестимуть двосторонню дискусію, для першої леді і пані Макрон буде окрема програма.

В другій половині дня віце-президент і держсекретар Блінкен прийматимуть ланч в Державному Департаменті на честь президента та пані Макрон.

І потім, звісно, ​​візит завершиться державною вечерею тут, в Білому Домі.

Під час усіх цих заходів ви можете побачити і нашу довгу спільну історію як союзників, і глибоке партнерство у вирішенні найнагальніших глобальних викликів сьогодення і завтрашнього дня.

Ми очікуємо, що вкінці тижня в нас буде більше інформації про державну вечерю і список гостей.

Хоча є конкретні сфери, де ми очікуємо прогресу під час візиту, я хочу підкреслити, що він дійсно значною мірою є звеличенням міцної основи наших відносин, які глибоко вкорінені в історії нашої країни з самого початку і водночас орієнтовані на майбутнє. І це дуже динамічне, захоплююче майбутнє, на яке ми з нетерпінням чекаємо.

 2.2. Чи не могли б ви сказати кілька слів про те, чому Францію було обрано для першого державного візиту. Ви говорили про історичні зв’язки, але чи це також жест для пом’якшення стосунків після питання AUKUS [Australia, United Kingdom, United States] минулого року?

Я натякав на це у відповіді. Найважливішою частиною підходу президента Байдена до зовнішньої політики і світу навколо нас є сила і міць альянсів. Наша мережа альянсів — це те, з чим не може зрівнятися жодна інша нація в світі. Франція найдавніша.

Якщо ви подивитеся на те, що відбувається в Україні, подивитеся на те, що відбувається в Індо-Тихоокеанському регіоні і на напруженість у відносинах з Китаєм, Франція дійсно знаходиться в центрі всіх цих речей. І президент Макрон є динамічним лідером в G7, особливо в Європі.

Президент відчув, що це найдоцільніша країна для початку державних візитів.

 2.3. Одне велике питання, яке зараз розділяє США і Європу, це кредити на електромобілі в Законі про зниження інфляції. Чи очікуєте ви, що це питання постане? Як ви думаєте, чи є шанс вирішити цю суперечку, окрім СОТ?

Звичайно, це питання, швидше за все, постане. Ми з нетерпінням чекаємо цієї дискусії з нашими французькими колегами.

Як ви знаєте, минулого місяця Сполучені Штати підтримали робочу групу ЄС-США, щоб краще зрозуміти занепокоєння наших європейських друзів щодо Закону про зниження інфляції і багатьох інших питань.

Перш за все, ми хочемо зрозуміти занепокоєння. Ми цілком готові до такої розмови і пошуку вирішення проблем, що викликають занепокоєння. Але це не гра з нульовою сумою. Я маю на увазі чисту енергію — це хвиля, яка піднімає всі човни, чим більше ми можемо перейти до економіки чистої енергії у всьому світі. І в цьому є багато можливостей для кожного.

Тому ми з нетерпінням чекаємо цих обговорень.

 1. Китай

3.1. Яке послання від Білого Дому, президента людям в Китаї, які мирно протестують проти карантину через COVID? І чи піднімалася тема політики Китаю щодо нульового поширення COVID-19 під час двосторонньої зустрічі президента з президентом Сі на зустрічі в Індонезії пару тижнів тому?

Вони дійсно говорили про COVID і вплив пандемії на світ. Очевидно, ця тема виникла під час розмови. Я не знаю, чи конкретно політика «нульового COVID» була предметом обговорення, але COVID, очікувано, був на порядку денному.

І наше послання до мирних протестувальників у всьому світі є однаковим і послідовним: люди повинні мати право збиратися і мирно протестувати проти політики, законів чи диктату, з яким вони не погоджуються.

 3.2. Чи підтримує Білий Дім їхні зусилля щодо відновлення особистих свобод в контексті цих карантинів?

Білий Дім підтримує право на мирний протест.

3.3. Чи за оцінкою США протести, які ми бачили, є широко поширеними? Чи, можливо, в мережах поширюються поодинокі випадки?

Не думаю, що ми знаємо набагато більше про географічне розташування, розмір, масштаб і сферу дії, ніж те, що ви дізнаєтеся через соціальні і традиційні медіа. Ми не маємо більш тонкого розуміння, ніж те, що вже є в публічній сфері.

3.4. Опублікована сьогодні заява не містила явних закликів до Китаю припинити затримання і нанесення шкоди протестувальникам і журналістам. Чому так?

Ми уважно стежимо, як і можна було очікувати. Знову ж, ми підтримуємо право на мирний протест. Ми будемо уважно стежити і побачимо, куди підуть справи.

3.5. Ви щойно зауважили, що уважно спостерігаєте, як ми могли очікувати. Чи можете дати нам розуміння, наскільки президент займається цим питанням? Чи стежить за цим особисто, отримує новини частіше, ніж, можливо, про щось інше?

Президента повідомляють про те, що відбувається в Китаї. Так.

3.6. Чи правильно буде сказати, що він «ретельно» проінформований? Намагаюся зрозуміти, де він щодо цього питання.

Я ніколи не був в кімнаті, де він не був би детально проінформований. Так, він в курсі того, що відбувається. Він стежить за цим. Ми всі стежимо. Тож так, Президент, безперечно, знає про протестну активність.

3.7. Якою є реакція президента, коли він чує, що протестувальники в Китаї скандують «свобода» або «Сі Цзіньпіна у відставку»?

Президент не виступає від імені протестувальників; вони говорять самі за себе.

3.8. Ніякої реакції?

Ці протестувальники говорять самі за себе. Ми чітко даємо зрозуміти, що підтримуємо право на мирний протест.

3.9. Щодо вакцин: чи пропонували США мРНК-вакцини — вакцини проти коронавірусу – Китаю?

Наразі ми нічого не пропонували Китаю. Як відомо, ми є найбільшим в світі постачальником вакцин від COVID. І ми не отримували запитів або зацікавленості від Китаю отримати наші вакцини.

3.10. Я припускаю, що Сполучені Штати підтримують мирні протести в світі. Це, при всій повазі, не вражає більшість людей як нова позиція. Але президент чітко провів контраст між автократією та демократією тут і за кордоном. Хіба це не момент — звісно, не вдаючись до грандіозного конфлікту — щоб відстояти права людей, виступаючи за свободу і демократію сильніше, ніж раніше?

Думаю, що це момент, щоб підтвердити, у що ми віримо щодо вільних зібрань і мирних протестів. Ми це робимо і будемо робити, незалежно, чи це протести в Ірані, Китаї, чи де-небудь ще в світі.

Тверда віра президента в силу демократії і демократичних інститутів і їхньої важливості не змінилась. Але це дійсно момент для китайського народу і китайського уряду, щоб поговорити.

Ми є чіткими і послідовними, і думаю, так буде й надалі.

 3.11. Чому Білий Дім стверджує, що «кожен має право на мирний протест», а не «США вважають, що замикати людей в ​ будинках, щоб зупинити COVID, погано»?

Ми пройшли довгий шлях за ці 3 роки — важко повірити, 3 роки — щодо лікування і запобігання COVID. Ми сказали, що локдаун — не та політика, яку ми підтримуємо. Очевидно, є люди в Китаї, які мають занепокоєння з цього приводу. І вони протестують проти цього, і ми вважаємо, що вони повинні мати можливість робити це мирно.

3.12. Чи оцінюють США, що існує ризик для економіки США чи ланцюжків постачання США через протести?

Зараз ми не бачимо особливого впливу на ланцюжки постачання в результаті цих протестів.

3.13. Наскільки президент стурбований тим, що китайська стратегія нульового поширення COVID і ці обмеження можуть гальмувати відновлення економіки в світі і тут?

Президент вважає — і говорив це багато разів — що COVID безумовно вплинув на світову економіку. Звичайно, він вплинув на світові ланцюги постачання і ресурси. Ось чому президент хоче якомога швидше й ефективніше провести Сполучені Штати через COVID, щоб навіть наша економіка могла вийти на правильний шлях більше, ніж це є зараз.

COVID має глобальний ефект. Але також дуже гострий, значний глобальний вплив на економіку має війна в Україні. Тому ми намагаємося встановити граничну ціну на російську нафту. Тому ми намагаємося дати Україні інструменти і потужності для досягнення успіху на полі бою, щоб ця війна могла закінчитися таким чином, щоб Україна могла бути цілісною, суверенною і вільною.

Отже, існує багато впливів на світову економіку; не лише COVID.

3.14. Але, окрім COVID загалом, чи вважає президент, що стратегія Китаю з нульовим поширенням COVID гальмує економічне відновлення?

Президент визнає, що в багатьох країнах COVID все ще залишається проблемою. І, звичайно, в тій мірі, в якій він перешкоджає здатності країни вести торгівлю, він впливає на світ. Китай є величезним економічним конкурентом.

Але я б не вдавався в розбір доларового ефекту COVID-19 в Китаї. Але очевидно, що Китай як великий економічний гравець і Китай, який все ще бореться з COVID, впливають на економіку.

 3.15.  Після зустрічі між президентом Байденом і Сі Цзіньпіном було зроблено кілька кроків в просуванні відносин на двосторонній основі. Чи будуть ці кроки впливати на те, як США реагуватимуть на відповідь Китаю на протести?

Думаю, що побачимо майбутньому. Що я можу вам сказати: під час сьогоднішньої розмови з вами не відбулося ніяких змін в нашому бажанні й надалі тримати канали спілкування відкритими. Їдучи з G20, ми були раді, що обидва лідери змогли домовитися про відновлення деяких дискусій на робочому рівні.

Ми все ще перебуваємо в режимі, де ми хочемо й надалі підтримувати дискусії.

А щодо того, чи матимуть протести вплив чи ні, думаю, ми спостерігатимемо і побачимо, куди вони дійдуть.

 1. Іран

4.1. Нещодавно в рамках акції протесту в Тегерані була заарештована племінниця аятолли Хаменеї. Чи має адміністрація, яка заявила про підтримку мирних протестів, заяву щодо її арешту?

Ми віримо в право на мирний протест. Це переважно іранські жінки, але очевидно, не тільки, — але особливо їхнє занепокоєння щодо диктату, який вплинув на їхнє життя особисто.

І ми продовжуватимемо робити все можливе, щоб не лише підтримати їх право на протест, а й притягнути режим до відповідальності за те, як він поводиться зі своїм народом.

4.2. Чоловіча національна футбольна команда США вивісила зображення старого прапора, включаючи символ Ісламської Республіки. Чи є у Білого Дому коментарі щодо цього рішення?

Ні, нема. І це не те, що хотіли б коментувати в Білому Домі. Футбол в США є приватною організацією, і вони самі приймають рішення. Бажаємо їм всього найкращого завтра.

4.3. Команда сказала, що поміняла прапор після консультацій з різними організаціями. Чи відомо вам, щоб хтось із уряду США говорив з командою?

Мені невідомо про розмови в уряді США, які мали б стосунок до рішення опублікувати це зображення раніше, а потім зняти його і замінити.

4.4. Зважаючи на ситуацію з протестами в Ірані, що ми збираємося робити або що ми можемо зробити, щоб допомогти?

Ми неодноразово відповідали на це запитання тут, на цій трибуні, і Президент говорив про це в залах Організації Об’єднаних Націй в вересні. Він сказав: «Ми підтримуємо сміливих громадян і сміливих жінок Ірану, які зараз протестують, щоб захистити свої основні права».

Ми багато чого можемо зробити, і багато чого робимо, щоб підтримати цих сміливих громадян Ірану — цих сміливих протестувальників. Ми робимо кроки самостійно, як Сполучені Штати, а також в партнерстві з іншими країнами світу, включаючи такі організації, як ООН, де президент вперше зробив свої коментарі щодо того, що ми бачимо в Ірані.

Дозвольте мені навести пару прикладів. Ми використовуємо такі економічні інструменти, як санкції проти іранських чиновників. Ми підтримали голосування Ради ООН з прав людини щодо створення місії зі встановлення фактів для розслідування порушень прав людини в Ірані, що було справді історичним, чого ми раніше не бачили.

Ми працюємо з організаціями громадянського суспільства, щоб переконатися, що Іран буде вилучено з органу ООН, що займається питаннями жінок, який називається Комісія ООН зі статусу жінок. Ми висловили підтримку Спільній заяві жінок-міністрів закордонних справ щодо Ірану. І ми говоримо знову і знову, підвищуємо обізнаність і стежимо за тим, щоб ці сміливі жінки і громадянки були піднесені, оскільки вони справді борються за свої основні права.

 1. Венесуела

5.1. Щодо послаблення санкцій для Венесуели — чому президент Байден радше дозволить американським компаніям бурити нафту в Венесуелі, ніж тут, в США?

Це не точне трактування точки зору президента.

5.2. На початку місяця він сказав: «Більше ніяких бурових робіт».

Президент видав 9000 дозволів на буріння на федеральних землях США; 9 тис. з них не використовуються. Для нафтогазових компаній в Сполучених Штатах є багато можливостей для буріння.

Я дозволю Chevron говорити про конкретно це пом’якшення санкцій, але ми очікуємо, що звідти не буде надходити багато нафти. Її потрібно буде транспортувати в США.

5.3. Чи вважає президент, що видобуток нафти в Венесуелі, а не тут, принесе користь для клімату?

Ні, це не має нічого спільного з користю для клімату. Знову ж, тут, в Сполучених Штатах, є 9000 невикористаних дозволів, якими нафтогазові компанії можуть і повинні скористатися. Дев’ять тисяч. А ми говоримо про один в Венесуелі.

Ще невідомо, скільки там буде пробурено. Це вирішуватиме Chevron. Але, як функція від санкцій, ця нафта, незалежно від видобутку, має надходити до Сполучених Штатів.

 1. Північна Корея

6.1. Кім Чен Ин каже, що намагається створити найпотужнішу ядерну силу. Чи очікуєте ви, що північнокорейці проведуть ядерне випробування найближчим часом?

Ми сказали, що вважаємо, що Кім може провести ядерне випробування будь-коли.

6.2. Цього місяця його дочка двічі з’являлася на публіці. Що ви думаєте про її появу? Чому раптом зараз?

Я точно не можу говорити про батьківські навички Кім Чен Ина. Боюся, про це в мене нічого для вас немає.

Якщо серйозно, ця людина продовжує розвивати військовий потенціал, який дестабілізує регіон — не лише півострів, а регіон. Ми сприймаємо це серйозно, тому вдосконалюємо наші можливості розвідки, можливості збору в регіоні.

Ось чому ми так наполегливо працюємо з Японією і Південною Кореєю на двосторонній і тристоронній основі. Президент мав нагоду зустрітися з обома лідерами на саміті G20, щоб розвинути наші власні оборонні потужності і наші власні оборонні потреби.

Люди іноді забувають; ви, мабуть, закочуєте очі, коли я це кажу, тому що вже казав це раніше, але п’ять із семи наших договірних альянсів знаходяться в Індо-Тихоокеанському регіоні, і ми сприймаємо їх серйозно, тому що вони покладають на нас значні зобов’язання щодо безпеки, для допомоги в захисті Японії і Південної Кореї, в цьому випадку. А це означає, що ми повинні бути впевнені, що готові до потужностей, у яких він, очевидно, зацікавлений і надалі.

 1. Туреччина

7.1. Багато хто скептично ставиться до турецьких заяв про те, що Робітнича партія Курдистану стоїть за вибухом в Стамбулі. Тепер вони використовують це як виправдання для наземної операції в Сирії. Чи вимагали США доказів, чи пропонували допомогу в розслідуванні? Чи бачите ви в цьому належне виправдання для наземної операції в Сирії?

Не думаю, що ми пропонували допомогу в розслідуванні. І ми не можемо сказати, хто відповідальний. Ми засудили насильство тоді, і засуджуємо сьогодні.

І, як я сказав тиждень тому, ми повинні пам’ятати, що Туреччина продовжує піддаватись терористичним атакам, чи-то біля кордону, чи деінде всередині країни. І вони мають право захищати себе і своїх громадян від нападів.

Крім того, ми сказали, що хочемо, щоб напруга знизилася. Ми не хочемо бачити жодних дій, які, а) призводять до додаткових втрат, особливо серед цивільного населення; і б) можуть зашкодити співпраці з нашими сирійськими колегами проти ІДІЛ, яка залишається життєздатною, реальною загрозою в Іраку та Сирії, і ми повинні продовжувати тиск на них.

7.2. Але чи є це зеленим світлом для Ердогана на входження в Сирію, коли ви кажете, що вони мають право захищати себе?

Вони дійсно мають право захищатися. Вони зазнали терористичних атак.

Але ми не хочемо бачити дій, особливо всередині Сирії, які призведуть до нових втрат, більшої втрати невинних життів і відволікання від наших зусиль, тому що у нас є війська в Сирії, щоб боротися з ІДІЛ.

Інше, про що я вже згадував, ми також не хочемо бачити дій всередині Сирії з боку Туреччини чи когось іншого, які могли б поставити під загрозу життя американців, тому що на місцях є американці, і вони допомагають Демократичним силам Сирії.

 1. Катар

8.1. Коротко про чемпіонат світу. Коли ми сиділи тут, чоловік тримав веселковий прапор і був одягнений в футболку з написом «Повага до іранських жінок» — перебіг через поле і його вивели.

З політичної точки зору, що президент думає про право людей робити те, що зробив цей чоловік— помахати ЛГБТ-прапором і зробити заклик щодо іранських жінок?

Загалом ми закликаємо державу Катар і всіх катарців повністю усвідомити послання Еміра. І це щиро визнати і привітати всіх на Чемпіонаті світу.

Ми говорили це багато разів раніше. Ми стурбовані ставленням до ЛГБТК+ глядачів і спортсменів. Президент не соромиться і дуже чітко піднімає ці питання. І продовжить це робити.

Коли йдеться про завтрашню гру, очевидно, президента триматимуть в курсі того, як вона проходить.

 1. Мексика

9.1. Чи можете поділитися будь-якою інформацією, чи прийме президент Байден запрошення президента Мексики Лопеса Обрадора взяти участь в саміті «Трьох друзів» в Мехіко? Він був запланований на грудень. Тепер його можуть перенести на січень.

Саміт північноамериканських лідерів? Президент з нетерпінням чекає можливості відвідати цю зустріч. Але у нас ще немає дати чи розкладу для підтвердження. Але він точно чекає дискусії.

 1. Домініканська Республіка

10.1. Посольство США в Домініканській Республіці попередило громадян США, які подорожують до Домініканської Республіки, що мішенню є темношкірі. Домініканська Республіка депортує дедалі більшу кількість гаїтян. Чи є відповідь або дії з боку адміністрації в контексті цього попередження?

Щодо попереджень від державного секретаря я б перенаправила вас до них щодо особливостей і подробиць цього попередження.

 1. М’янма

11.1. Чи збирається адміністрація оприлюднити заяву до військової хунти в М’янмі щодо опублікованих звітів про ув’язнення і утримання без зв’язку з зовнішнім світом колишнього лідера Аун Сан Су Чжі?

Ми дуже чітко висловили стурбованість з приводу домінування військових, їхньої практики і політики, зокрема поводження з політичними в’язнями. Але сьогодні в мене немає заяви щодо цього конкретного питання.

 1. Заручники

12.1. Брат Пола Велана сказав, що він пропустив запланований телефонний дзвінок додому в четвер, що, за їх словами, є неймовірно незвичним, особливо в таке свято. Наскільки вас турбує це мовчання? Чи отримували ви інформацію про його стан? І чи можете повідомити нам будь-яку інформацію про можливий прогрес?

На жаль, в мене немає для вас нової інформації. Я вперше чую, що був пропущений телефонний дзвінок. Я подивлюся, чи зможемо ми щось для вас дізнатися. Я не хочу тут спекулювати.

Звичайно, ми глибоко стурбовані ним і Брітні Ґрінер і всіма американцями, незаконно затриманими за кордоном.

 12.2. Надходили повідомлення про виправну колонію, де утримується Брітні Ґрінер, вказуючи на те, що вона можливо піддається примусовій праці, гомофобії і расизму. Чи є інформація про її фізичне та психічне здоров’я?

Я знаю, що директор ЦРУ Бернс зустрічався зі своїм колегою в Росії. Чи є якісь плани провести ще одну зустріч між офіційними особами, між США і Росією, щоб обговорити саме ці переговори щодо повернення її додому?

Щодо другого запитання, ми продовжуємо вести розмови з російськими офіційними особами щодо звільнення Брітні і пана Велана, щоб повернути їх додому, до їхніх сімей. Можу запевнити вас, що розмови тривають, і ми хочемо, щоб вони обидвоє повернулися додому якомога швидше, і ця адміністрація буде залишатися відданою цьому завданню.

Щодо її стану, думаю, ви зрозумієте, що з міркувань конфіденційності я не буду вдаватися в подробиці її фізичного здоров’я. Можу просто сказати, що ми також дуже серйозно ставимося до цього, знаючи, де вона і для чого призначені виправні колонії. І ми намагаємося переконатися, що у нас є якомога більше доступу та інформації про її стан. Іноді це відбувається більше через її представників, ніж через дипломатичну присутність, лише через умови цього. Але ми робимо все можливе, щоб контролювати це.

 

(Оновлено 18:00)

Site.UA

Аркадий Бабченко

Армия дебилов

Министерство обороны США решило провести проверку из-за прогнозов о быстром поражении Украины, которые давали американские силовики в начале российского вторжения, пишет Daily Beast со ссылкой на источники в ведомстве и бывших офицеров спецслужб.

Они отметили, что ошибка была «почти тотальной». Несмотря на то, что США точно знали о готовящемся вторжении, многие сотрудники ЦРУ, Пентагона и Белого дома считали, что Россия быстро завоюет Украину. Они не ожидали серьезного отпора и не рассчитывали, что «окажутся втянутыми в крупный международный конфликт, который может продолжаться годами».

В начале войны Вооруженные силы России насчитывали около 900 000 активных военнослужащих по сравнению с 196 600 в Украине, но слабость армии РФ удивила аналитиков. «Я, как и многие другие люди, переоценивал российские военные возможности. Я думал, что они гораздо лучше подготовлены», — сказал отставной бригадный генерал армии США Кевин Райан.

По его словам, в последние годы Россия инвестировала значительные средства в современное высокоточное оружие, включая крылатые ракеты, однако ей не хватило квалифицированных войск для проведения эффективных атак. Как добавил Райан, он ожидал, что Россия выиграет за счет численности, но и эта оценка оказалась ошибочной.

Бывший высокопоставленный чиновник Пентагона Джеффри Прайс уверен, что разведывательное сообщество начало серьезный разбор неверных прогнозов. Он отметил, что Россия «обладала огромной боевой мощью, но использовала ее очень, очень плохо», а одной из ключевых проблем стала невозможность добиться превосходства в воздухе — таким образом войска оставались открытыми для атак, и многие подразделения были уничтожены.

Бывшая сотрудница американской разведки Сьюзан Чо отметила, что спрогнозировать развитие конфликта до его начала нелегко, поскольку это вопрос не только оружия и личного состава — важную роль играет человеческий фактор, в том числе моральный дух войск, действия командования и тактика.

Ну, то есть, всё как я и говорил. Они могут создавать неплохое оружие. Они могут создавать неплохие самолеты, вертолеты, крылатые ракеты, фрегаты и комплексы «Красуха».

Но если затем ты отдаешь многостотыщмиллионовмиллиардный «Зоопарк» в руки дебила из деревни Залупаевка Забайкальского военного округа — получается то, что получается.

Россия «обладала огромной боевой мощью, но использовала ее очень, очень плохо» — важную роль играет человеческий фактор (с)

Спасибо тебе, глубинный русский народ! Спасибо тебе, Федеральная служба безопасности РФ! В сотый раз спасибо тебе за втой неустанный труд, за твои посадки, убийства и вычищение под ноль всего, что возвышалось над пляшкой «Жигулевского»!

Не останавливайся! Ебень! До днища, до пепла, до амёб…

Ну и тебе, Володенька, отдельное персонально спасибо.

Набрать тупых орков, вручить им высокотехнологичное оружие, смотреть, как они засовывают в нем пальцы в розетку, назначить всем этим командовать верного тупого Шойгу и всё это дать в руки нерешительному подполковнику КГБ, думающему, что он Наполеон и всех обыграл — бинго!

Армия дебилов против мира высоких технологий — done.

Ваш Дед.

 

(Оновлено 14:00)

Деловая столица

Вадим Денисенко, директор Украинского института будущего

Симоньян, Гаага и «враг у ворот», или почему не нужно радоваться тому, что пропагандисты пугают россиян международным трибуналом

В наших широтах с большой эйфорией восприняли заявление Симоньян о том, что в случае поражения России всех ждет Гаага

На самом деле это не испуг и не ощущение поражения. Это один из элементов перевода «СВО» в «народную войну». Это один из элементов российского ИПСО для россиян.

Девять месяцев главной проблемой русской армии и глубинного народа было отсутствие понимания «а за что мы воюем». Приблизительно месяц назад появились первые заявления о народной войне. Затем начались окопы в Крыму, засечные линии в Белгороде, проверки бомбоубежищ в Москве и т.д. Все это элементы одного важного посыла: «враг у ворот». Смысл этой войны, которую навязывает власть сейчас: это оборонительная война, чтобы «Запад не зашел на нашу территорию».

Заявление Симоньян — это элемент этой войны и он направлен на одну очень важную вещь: создать иллюзию ответственности всех за действия власти. Пока она начала с элит, но пропаганда должна зайти на территорию каждого и сказать ему: ты несешь ответственность точно такую же, как и Путин, потому что это народная война.

Пока глубинный народ боится этого аспекта. Нет, не по моральным соображениям, а потому, что народная война означает, что ты должен (не можешь, а должен) начать думать о фронте и о том, что ты там будешь делать.

К сожалению, после девяти месяцев поисков россияне, похоже, нащупали тот формат, в котором их население будет объяснять себе, а за что же они воюют. Это особенно не повлияет на боевой дух армии, но точно сцементирует консолидацию вокруг Путина.

 

Обозреватель

Олена Степова

Шапіто по-кремлівському: трон під Путіним захитався

Нещодавно путін зробив ще один хибний крок. Це вже не вперше, і я так розумію, не в останнє, бо, як би там не було, путін старий, вочевидь прогресує деменція, а служба протоколу чи менеджменту не дуже заморочується на тому, щоб сінхронувати путінськи виступи з очікуванням критичної більшості та реальної ситуації в країні.

Зібравши біля себе вигаданих персонажів «матерів загиблих», путін зіграв шапіто, циркову виставу, через яку спрямував зрозумілі для критичної більшості росіян меседжі «кожен росіянин все одно вмре, хто від горілки, хто від ДТП, хто від наркоти, війною ми даємо шанс вмерти красіво, героєм, та ще награбувати, зґвалтувати, вбити українців, тобто виконуємо мрію».

Колись таке шапіто, вже було по усіх російських каналах. Тоді він публічно назвав вдів загиблих моряків підводного човна «Курськ» десятидоларовими повіями.

Це, як пам’ятаєте, не обурило суспільство, навпаки, об’єднало. Та хто вони такі, щоб проти лідера, дали гроші, візьми та йди.

Той випадок був фундаментальним, відправною точкою, у формуванні сучасного мілібарі російського суспільства, бо він відкрив «кнопку управления» середньостатистичним росіянином: гроші, жадоба, цинічність, відсутність моралі та емпатії до рідних людей.

Росіяни готові зраджувати, вбивати, писати доноси одне на одного, закривати очі на будь які злочини за будь яку плату. Суспільство було готове до того, щоб його використали, м’ясо для будь якої війни вже зайшло у загін.

Сьогодення росії, це шапіто, цирк, вистава, де людям показують акторів, що грають ролі- згадайте перевдягнених фсбшників, які завжди грають роль простих людей, комунальників, електриків, моряків- ось такі ролі зіграли жінки, які мають відношення до влади, а не до війни, але зіграли страшну роль, брешучи на увесь світ, що вони є «матери загиблих».

Що змінилося у виставі та режисурі? Тоді вдови були справжні та їх питання були справжні, тоді путін ще побоювався відкривати своє обличчя та прицілювався, щоб відчути суспільство, ці «матері» свідомо грали свою роль, свідомо обдурюючи співгромадян, бо все суспільство росії, це суцільна гра та брехня.

Чи зрозуміли росіяни, що це чергова підсадна качка для того, щоб суспільство сприйняло мобілізацію, яка їх налякала, за норму.

«Все смертны» від путіна, це вирок росії, це її майбутнє.

Але на цей час, це хибний крок. Бо тоді, ситуація з «Курськом» не зачипала інтереси олігархату та не ставила під загрозу існування росії, як держави. Повернувшись до цього варіанту, трошки підрежесованому, путін схибив.

Цей пасаж «все смертны» він був спрямований на усю росію, хто б ти не був, простий робітник, чи олігарх, всі помрете, бо ми граємо у війну й кінець цієї війни зрозумілий: помре або мільйон росіян, або один, або усі.

Олігархат росії не дуже хоче померти. Такий варіант налякав людей з грошима. То що ж буде далі?

Пропаганда на росії вже давно стала чимось більшим, бо вона створила іншу реальність, симулякр, в якому перебуває критична більшість росіян, вірить в нього та вже не здатна бачити реальність. В цьому симулякрі знаходиться й сам путін, який вже давно відірваний від реальності настільки, що вірить виключно цю створену ним та для нього реальність.

Це не тільки очікування того, що в Україні російські війська будуть зустрічати квітами, а влада винесе ключі від Києва, а й впевненість в тому, що трильйони доларів, які виділялися на розвиток росії, армії та економіки, дійсно використані за призначенням.

Це дійсно смішно, я про те, що путін вірив, що його підлеглі не крадуть, а використовують гроші за призначенням, бо він створив на росії корупційно-кримінальний клан, який увесь цей час просто знищував економіку росії, витягуючи з неї мільярди доларів на своє збагачення.

Доля диктатора та тирана важка й прогнозована, бо кожен з них робить одну й ту саму помилку: він виключає (знищує) зі свого оточення усіх, хто має критичне мислення та може казати про дійсність, неприкрашену, гірку дійсність. Бо кожен тиран чи диктатор, це носій фобій, який дуже боїться що його не будуть поважати чи боятися. Тримаючись за свою владу, диктатор завжди оточує себе підлабузниками, які починають брехати, щоб утримати вже свою владу впливу на «царя» та створюють для нього альтернативну реальність, де зростання влади, перемоги, зростання добробуту й обожнювання народу. Кожен намагається донести до диктатора звістку, яка б його порадувала, то брехня, брехня й ще раз брехня, починає оплутувати усю країну, бо, щоб диктатор повірив в те, що він «спаситель нації», симулякр має бути яскравим та наповненим критичною більшістю тих, хто буде кричати «віват».

Тому, коли ми кажемо, ось, мовляв, тиран-диктатор поганий, ми робимо помилку, бо кожен диктатор-тиран, це, по-перше народ, який його створив, який чекає від цього тирану здійснення бажань критичної більшості народу. Будь який диктатор — це акумуляція мрій та очікувань критичної більшості народу. Будь яка монобільшість, єдина партія з єдиною партійною лінією, це не диктатура однієї людини, це критична більшість людей, які працюють в одному напрямку та надихають одне одного загальною мрією. Тобто будь-яка тиранія та диктатура, це просто акумуляція мрій, побажань, очікувань критичної більшості людей, які покладають їх на обраного лідера й чекають, що він зробить усе, щоб виконати їх бажання. Навіть якщо ці бажання про знищення, насилля та смерть.

Але й тиран, розуміючи, що він ніщо без обожнювання свого народу, робить усе, щоб зробити народ рабами своєї сили та свого симулякру, тому починається безкінечна розповідь про «нас окружают враги» й «скоро светлое будуще».

А потім, втомлений народ починає незадоволено бурчати про те, що до світлого нікагда доживають не усі, тому, тиран починає війну. Війну з більш слабким супротивником, щоб виграти та дати напитися своїм рабам перемоги, бо це єдине, що затьмарює свідомість й не дає народу оцінити страшну реальність.

Якщо б путін перед початком своєї каденції не почав тероризм по відношенню до росіян, він би не став президентом росії. Страх перед невидимим ворогом, страх стати заручником, страх згоріти живцем у підірваному метро чи будинку, став єдиним, що керувало більшістю росіян й вони сказали — ми хочемо вбивати ворогів, ми втопимо світ у крові, ми хочемо знищувати усіх, хто не росіянин та кого ми боїмося, ми хочемо щоб нами керувала сильна людина з фсб чи військових, бо це єдина людина, що може здійснити наші мрії.

Так хто є тираном на росії чи диктатором, одна людина чи критична більшість громадян? — відповідь на це питання може вирішити подальшу нашу долю. Так, саме нашу. Бо росіяни ніколи не поставлять собі це питання, бо не потребують відповіді на нього. Ми повинні це зрозуміти, що зміна лідера росії не зупинить війну. Бо війна, це бажання критичної більшості громадян росії. Насилля, це бажання критичної більшості громадян росії. Мародерство, це мрія критичної більшості громадян росії.

Як би не війна з Україною, путіну та його оточенню прийшлось би відповідати на питання, де пенсії росіян, де газ, нафта, де гроші з бюджету, де осяяна мрія про щасливе багате життя росіян. А так все ясно-понятно: у всіх бідах росіян винні українці, НАТО, ЄС, умовний колективний Захід та Європа.

Революційне «бей жидов – спасай россию» змінили на «бей хахлов-спасай россиию». Далі буде «бей киргизов, без казахов, бей беларусов, бей немцев, бей…».

Росіяни самі вигадують собі ворогів та те, від чого їх треба рятувати, бо це єдиний рефлекс, який залишився у них за часи деградації та дееволюції, вони просто не можуть жити по іншому, бо живуть так тривалий час, а також вони самі вибирають собі лідерів, які мають вбити усіх ворогів та зробити росіян щасливими. Але що буває, коли лідер перестає задовольняти потреби критичної більшості росіян, та виконувати їх мрії?

Звісно, ні про які революції на росії в такому випадку не йдеться. Скоріше це отрута, заточення лідера у тюрму, зміна військовим варіантом…

Ми знаходимося на порозі цих змін, бо путін почав робити один за одним хибні кроки. А ми розуміємо, що це не просто так, це його слабкість та неможливість прораховувати їх, страх та робота цілого колективу, який вже почав працювати на зміну лідера.

Кожен раз, коли росіяни програють, вони захищають свого колективного диктатора, тобто себе, від покарання, це дає їм змогу виживати та перечекавши сумні часи, знову утворювати нового диктатора та нову доктрину насилля, захищають банальним — перекладаючи відповідальність за скоєні злочини на одну людину, тобто старого лідера. Так, так, це так званий «культ особистості». Це не народ вбивав, це сталін винен.

Наприклад, з леніна вони зробили культ мрії. Тобто, «от, якщо б ленін був жив, ми б жили гарно». Це працює, реально працює, як віра у синю пташку, що виконує бажання. Все погано — бо лідер вмер, але ж точно було б краще, як би він був живий.

Другого кровавого тирана, який просто став дзеркалом критичної більшості росіян та їх бажань — сталіна – спочатку принесли у жертву «культ особистості», щоб зберегти від покарання увесь народ, усіх громадян, але, коли загроза минула, знову поставили ідолом «треба бути таким, як сталін».

Саме таким, як сталін є путін. Він спочатку дуже боявся повністю повторювати усі дії свого кумира, але потім, зрозумівши, що народ росії прагне побачити уособлення сталіна в новому лідерові, випустив на волю російського звіра, тобто бажання російського народу.

З часів жовтневої «революції», тобто того, коли до влади прийшла охлократія росії, бажання руської людини не змінилися: вбивати, вбивати усіх. Усіх, хто живе краще, чистіше, ситніше, розумніше, світліше.

Й так буде увесь час існування росії. Вони будуть програвати, ховатися за «культ особистості», перечікувати та знову створювати нового тирана, який би дав їм можливість вбивати.

Дуже важливо, щоб це розуміли й українці в критичній своїй більшості й цивілізований світ.

Бо хибні висновки можуть знову привести нас у глухий кут. Ніякого культу особистості на росії не існує, є критична більшість громадян та їх бажання.

Для олігархату росії вже зрозуміло, якщо не зупинити путіна, то не буде грошей. Санкції вб’ють росії, бізнес, їх схрони у банках Європи. Те, що спочатку було смішно «санкции полезные» виявилось не дуже смішним. Олігархат росії думав, що це він створює симулякр для свого споживчого охлоса, але зробив помилку й створив симулякр й для себе, повірив, що відповідальність за війну їх не торкнеться.

8 років війни й ось тільки на росії багатії почали задаватися питаннями, що далі, до чого їх привела війна та пропаганда, та чи зможуть вони самі уникнути смерті, грабунку, знищення.

Цікаві питання, особливо на фоні того, що на росії вже ніхто не має сумнів по деяким напрямкам закінчення війни:

-знищення економіки та бізнесу росії;

-втрата збережень за кордоном;

— втрата силового впливу на критичну більшість росіян (бо критична більшість стає володарем зброї);

— повне знищення чи розподіл федеративних округів росії на сфери впливу між країнами –переможцями;

— голод, мародерство, хаос, зростання криміналу;

— бажання бідних помститися та забрати майно у олігархів, «революція» охлосу з сучасним озброєнням та під керівництвом криміналу…

Вже зараз в російській владі цікава, але прогнозована ситуація, бо там з’явились нові фігуранти, гравці, які вже виконують керівну роль та активно атакують престарілого домінанта.

Якщо б розкол, що вже є очевидною річчю, відбувся серед російської еліти до 24 лютого 2022 року, то це могло б врятувати росію, на цей час, вже ні.

Російські еліти втратили керівну роль та наразі вже переходять у статус звіра, на якого призначено полювання. У криміналу це називається «вырастить кабанчика». Внутрішньополітичної цивілізованої трансформації, на яку розраховують й українські бізнес-еліти й цивілізовані країни, на росії не буде.

Владу на росії захоплює кримінал, це означає повний крах та знищення бізнес-еліт. Як це було у часи так званої «жовтневої революції», коли бідні вбивали багатих.

Усі ознаки цього на росії вже є, це й утворення приватної кампанії «Вагнер», яка керує усіма тюрмами росії та має вплив на криміналітет, й призначення крадіїв у законі на військово-управлінські посади, й багато іншого.

Силовики росії програли. Армію росії вбито, знешкоджено в Україні, політично, фізично та авторитарно. Програш в Україні нівелював армію росії, перетворивши її в фікцію, просто загін чмобіків, якими може керувати будь хто, навіть крадій у законі.

ФСБ, поліція, які билися з військовими за керування путіним, теж програли, бо коли на вулиці росії вийде кримінал та озброєний люмпен, єдине, що зможуть силовики, це бігти, або перейти на бік «народу», як це програвали в ОРДЛО «міліція з народом», тобто створення на базі силових структур так званого терористичного угруповування » народне ополченіе».

Найближчим часом вся влада на росії перейде до криміналу. Це й буде очікуване «оновлення політичної еліти».

Ті, хто вважає, що трансформація рф не призведе до фатальних наслідків, зокрема, до відсутності контролю над арсеналами російської зброї, або так звані совки, гомо-советикуси, або працюють на ворога й намагаються показати нам, що немає нічого поганого у тому, що на росії владу буде мати кримінал, «братки», зека, крадії у законі, або ж прагнуть програти таку ж ситуацію в Україні.

На росії не буде процесу внутрішнього конфлікту та цивілізованої заміни політичної еліти, ну, якщо не показати шапіто оголосивши захоплення влади росії криміналом, як «зміну політичної еліти». Тим більше, дуже погано, якщо влада України визнає таку зміну легітимною та почне перемовини з новими лідерами, підігравши «культ особистості путіна», той цар був поганий, новий цар хороший. Нагадаю, зміна царя не робить росію цивілізованою країною.

А діалог між новими лідерами росії, якими б вони не були (кухарем путіна, кадровим, чи олігархами з «бездоганною репутацією», яку підберуть на роль лідера кухарі війни) пропонувати будуть, це 100%, бо ж росіяни вірять у те, що зміна ключових спікерів в російській політичній еліті і призведе до прискорення процесу, як внутрішнього так й зовнішнього діалогу, та вирішіть питання, як їм вийти з цієї війни, щоб не втратити обличчя, економіку, гроші та державність.

Той факт, що саме кримінал прийде на зміну путіна та те, що росія знову робить помилку, сінхронізовуючи свої дії з Україною, вже очевидні факти.

На цей час майже усі сфери впливу на росії захоплено «кухарем путіна» пригожиним, а те, що він оголосив створення на окупованих росією територіях та у самій не окупованій Україні, нових приватних армій з числа відбувших чи відбуваючих покарання злодіїв, призначив «смотрящих» з числа крадіїв у законі, тобто коронованих злочинців, вказує на те, що кримінал росії має наміри не тільки в найближчий час оголосити про повну «трансформацію влади», а й вплинути на владу України через криміналітет України, можливо повторивши російський сценарій узурпації влади не демократичним, а кримінальним шляхом.

Чомусь вони там вірять, що в нас це можливо.

На той факт, що путін програв своїм елітам та втрачає вплив, вказує те, що ЗМІ росії самостійно провели упізнання та розкриття осіб, що грали роль матерів загиблих на прийомі у путіна, відкрив росіянам завіси путінського шапіто.

– Про проблеми солдатів путіну розповідала московська чиновниця та депутат-єдинорос Ольга Бельцева – вона заступник директора ГБУ Центр дозвілля та спорту «Юність» та член Відрадницької ради депутатів.

— Ще одна співрозмовниця президента — керівник Підмосковного виконкому ОНФ Юлія Бєлєхова. Очолює заразом і Асоціацію голів рад багатоквартирних будинків Московської області. 2016-го потрапила до списків кандидатів ЄР до Держдуми (задекларував 118-метрову квартиру), але не пройшла.

— Надія Узунова відповідає в Усть-Абаканському «Бойовому братстві» за збирання гуманітарної допомоги для мобілізованих.

— Поговорити з президентом про біди матерів приїхала і чиновниця з Тиви, начальниця відділу у справах сім’ї, молоді та спорту в адміністрації Каа-Хемського району Ірина Тас-оол.

— Праворуч від путіна сиділа творча мама Олеся Шигіна, яка знімає православне патріотичне кіно.

— Зліва від путіна, у чорній хустці, сиділа Жарадат Агуєва, представниця чеченської «аристократії». Її сини – високопоставлені силовики.

Як ми бачимо, путін схибив у пропагандистському акті, але, ще півроку назад, цей крок би не призвів до розголосу, а ЗМІ просто змовчали та весело лизькали руку величному лідеру.

Те, що ЗМІ росії почали грати у новому акті шапіто за драматично-демократичним сценарієм, вказує, що скоро ми почуємо про поганого лідера, про культ особистості, що цар поганий, а народі бідна жертва й все таке красівоє.

Думаю, що «кухар путіна» та криміналітет росії буде намагатися зіграти по цивілізованому сценарію зміни влади (отрута, серцевий напад), щоб створити емфатичну платформу для можливого діалогу, але не дуже вірю, що їм це вдасться, бо вони забули про головне, народ росії, який мріє грабувати, вбивати олігархів та сильного лідера, який виконає ці їх бажання. Тому криміналітету доведеться йти по гострому лезу:

— виконати забаганки критичної маси суспільства та надати їм час для розграбування хоч би декілька великих міст росії.

— зберегти певний контроль над арсеналами зброї, щоб мати можливість стримати охлос.

— одягти фраки та метелики на офіційні прийоми та намагатися тримати себе у руках, щоб не вкрасти на них з кармана політиків їх хустинки.

Як би там не було, на звільнення ЗСУ наших територій це не вплине, як й на наші вимоги щодо репарацій та покарання росії, як держави з усіма її громадянами. Це єдиний прийнятний для нас вихід з війни. А що стосується подальшого життя росії та росіян, я б звернулася до руської класики «Буря! Скоро грянет буря! Пусть сильнее грянет буря!»…

 

(Оновлено 13:00)

Настоящее время

Зоряна Степаненко

«Стратегическая цель Путина – затянуть войну. А мы должны ее завершить раньше». Интервью главы МИД Эстонии Урмаса Рейнсалу

В Бухаресте накануне завершился первый день саммита НАТО. Страны-участницы пообещали продолжать помогать Украине и еще раз возложили ответственность за развязанную в Европе войну на Россию. Что предлагают страны Балтии, подталкивают ли западные партнеры Украину в мирным переговорам и что он видел в Киеве, откуда недавно вернулся, Настоящему Времени рассказал глава МИД Эстонии Урмас Рейнсалу.

– Вы только что вернулись из Киева. Что вы видели?

– Что эта война находится в критическом поворотном моменте для западных союзников. Сейчас так выглядит, что стратегическая цель Путина, на которую он ставит, – это затянуть войну. А мы должны ее завершить раньше. Но, не принуждая Украину к фальшивым мирным переговорам и уступкам, а, наоборот, давая больше тяжелого вооружения, включая противовоздушную оборону, включая ракеты большой дальности без каких-либо «политических предохранителей», включая танки. И также нужно немедленно усилить режим западных санкций путем внедрения новых в энергетической отрасли. И, в-третьих, мы должны продолжать дальнейшую изоляцию России, в частности, включая создание специального трибунала относительно российской агрессии против Украины.

– Видите ли вы лично какие-то признаки того, что на Украину давят союзники НАТО или Европейский союз? Подталкивают, так сказать, к мирным переговорам или их началу как таковому?

– Нет, никаких публичных заявлений из западных столиц не было, и я надеюсь, что так и останется. А во-вторых, я считаю, что должны быть четкие предпосылки к тому, о чем заявляли украинские лидеры. Во-первых, полное освобождение всей украинской территории. Во-вторых, четкое возмещение государством-агрессором всех нанесенных убытков. И в-третьих, справедливость. Те, кто ответственен за этот акт агрессии, должны предстать перед трибуналом.

– Что страны Балтии хотели бы включить в девятый пакет санкций, над которым сейчас работает Евросоюз, и на какой стадии процесс? Сколько времени понадобится для одобрения этого раунда ограничительных мер?

– Мы внесли свои предложения. Они затрагивают энергетический сектор. Также финансовый, касаются и банков. У нас все еще имеется обширный список российских банков, которые не отрезаны от системы SWIFT. Считаю также, что очень важно обратить внимание на российскую пропаганду, которая все еще имеет много путей «достучаться» до Запада. Европейский союз должен быть более быстрым и сигнализировать, что этот пакет санкций будет создан в ближайшее время.

 

(Оновлено 12:00)

BBC News

Еврокомиссия оценивает ущерб Украины в 600 млрд долларов и обещает заставить Россию платить

По оценкам Еврокомиссии, ущерб, понесенный Украиной от российской агрессии, составляет уже порядка 600 млрд евро. Еще недавно он оценивался в 385 млрд.

Об этом в видеообращении в среду заявила глава Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен.

Она пообещала, что европейские структуры сделают все возможное для того, чтобы Россия заплатила за нанесенные разрушения замороженными средствами российских олигархов и активами своего центрального банка.

Она также сообщила, что Еврокомиссия будет работать совместно с Международным уголовным судом над созданием специального трибунала по расследованию российских военных преступлений.

 

Главком

Тоомас Хендрик Ильвес

Оппозиционеры в изгнании уже продвигают идеи послевоенного обновления РФ. Им ответил экс-президент Эстонии.

«Не скулите». Советы российским либералам

Несколько PR-советов российским либералам

 1. Перестаньте быть такими самовлюбленными. Не говорите о «плане Маршалла» для России, когда те, кто должен его финансировать, ежедневно читают сообщения о новых зверствах в Украине.
 1. Не называйте западных людей нацистами за то, что они не хотят, чтобы россияне ездили в их страны. Мы видели слишком много плохого поведения (со стороны россиян в Европе – прим.), травли и даже насилия в отношении украинских беженок, и граффити «Z» на стенах тысячелетних соборов, чтобы это терпеть.
 1. Не угрожайте нам сценариями ужасных бедствий в случае отказа помочь вам финансово. Это называется шантаж или вымогательство. Никому не нравится, когда у него требуют деньги.
 1. Проявите немного ответственности и раскаяния за преступления России. «Это были не мы» не работает, когда все мы знаем, что либерал №1 называл грузин «грызунами» и оправдывал аннексию Крыма.
 1. Осуждайте войну против Украины. Всегда и всякий раз, когда вы что-то пишете или говорите.
 1. Осудите многовековое насилие, империализм и колонизацию соседей России и скажите, что понимаете, что история налагает особые обязательства на любую будущую Россию.
 1. Утверждайте снова и снова, пока сами не начнете в это верить, что Россия как страна не имеет никаких особых прав.
 1. Ваша «культура», сколь бы велика она ни была прежде, не может служить вам индульгенцией и не дает вам никаких особых привилегий (копия сообщения – правительствам Германии и Франции).
 1. Не упоминайте убедительно опровергнутую теорию из школьного учебника о том, что Версальский договор привел к Гитлеру. Это была немецкая PR-хитрость. Сам ее автор, английский экономист Джон Кейнс позже сожалел, что отстаивал эту позицию.
 1. Поймите, что ваш путь к семье цивилизованных стран, к которым относятся серьезно, будет длинным и тернистым. Он будет внимательно отслеживаться и, возможно, самым пристальным образом – именно теми, кого вы больше всего угнетали.
 1. Поймите, что в мире есть целый ряд стран больше России, никогда не совершавших таких ужасных преступлений, которые россияне совершили против своих соседей. Эти страны больше заслуживают внимания и помощи, чем вы.
 1. Никогда – слышите, никогда не скулите: «Но русские пострадали больше всего». Что вы причиняете или причинили сами себе – ваше дело. А вот то, что вы сделали с другими, начиная от японцев и дальше, вдоль всей вашей границы, вплоть до Финляндии, касается нас. И, нравится вам это или нет, но те, кто не испытал на себе ваших преступлений, в результате будут иметь меньше прав высказываться по этому вопросу, чем испытавшие.
 1. Осознайте, что прежде чем может начать обсуждаться любой план Маршалла для России:

Украина должна быть восстановлена. Вам придется стать частью этих усилий, не имея права голоса;

И вы должны будете активно участвовать в задержании и доставке за границу для суда тысяч ваших военных преступников, от мелких сошек до самых высоких. И эта работа будет продолжаться при непосредственном участии украинских следователей и полиции. На вашей земле и в ваших архивах.

 1. Так или иначе, все вышеупомянутое должно быть выполнено, если вы хотите получить план Маршалла.

Пришло время взглянуть на факты в лицо – это жесткий, холодный разговор об ответственности, как ее понимаем мы – те, кому придется платить за любой «план». Если вам это не нравится, всегда есть альтернативный послевоенный американский план, который Рузвельт наложил вето, известный как «План Моргентау». Поинтересуйтесь, что это такое.

 

(Оновлено 10:00)

Главком

Дмитро Снєгирьов, співголова громадської ініціативи «Права справа»

Кремль може використати ЗАЕС як елемент торгів із Заходом

Запорізька АЕС скоро може опинитися під контролем МАГАТЕ

27 листопада в ефірі телемарафону президент НАЕК «Енергоатому» Петро Котін повідомив про ознаки підготовки російських військових до виходу з території Запорізької атомної електростанції.

«В останні тижні ми отримуємо інформацію, що з’явилися ознаки того, що вони, можливо, збираються покинути ЗАЕС. По-перше, дуже багато стало з’являтися публікацій у російській пресі про те, що ЗАЕС, можливо, варто було би залишити, можливо, її варто передати МАГАТЕ під контроль. Таке, знаєте, враження, що вони збирають валізи і що вони крадуть все, що можуть знайти», – сказав він.

У свою чергу прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що відведення російських військ з території Запорізької АЕС неможливе.

«Не потрібно шукати якихось ознак там, де їх немає і бути не може», – заявив він.

На мою думку, захоплення Запорізької АЕС було однією з основних цілей так званої «спеціальної військової операції» росіян після вторгнення в Україну. Відповідно, Росія розглядає подальший контроль над ЗАЕС як один із пріоритетів на можливих торгах про мир з Україною і Заходом.

Федеральна програма так званого енергомосту (перекидання електроенергії з території Росії у Крим) виявилася витратною і практично не виправдала себе. Були постійні проблеми із енергозабезпеченням півострова.

Станом на сьогодні Запорізька АЕС фактично перетворена окупантами на військовий об’єкт особливого призначення. Українською розвідкою зафіксовано присутність на її території тяжкої бронетехніки окупантів, спеціальної техніки, особового складу. При цьому цікаво, що охорону ЗАЕС здійснюють  бійці полку «Ахмат».

Час від часу з боку росіян з’являються інформаційні вкиди щодо можливої техногенної катастрофи на даному об’єкті, якщо буде зроблено спробу деокупації станції з боку України. Водночас росіяни періодично власноруч здійснюють обстріли станції, намагаючись видати їх за українські.

Тобто Росія штучно нагнітає істерію з приводу можливого радіоактивного викиду, або пошкодження сховища відпрацьованого ядерного палива, яке розташоване на промисловому майданчику ЗАЕС.

Нагадаю, нещодавно директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомляв, що всі військові дії, які загрожують безпеці ядерних об’єктів України, мають бути негайно зупинені. Ситуація з ядерною безпекою в Україні стає все більш нестабільною, складною та потенційно небезпечною.

 

(Оновлено 9:00)

Лінія оборони

Anti-colorados

Концепция изменилась. Все пропало

Как пишет вражеская пресса, анпиратор всемилостивейше соблагоговолить соизволить и разрешил пропаганде сменить парадигму на новую, имеющую название «Следствие ведут знатоки». А закодировано в названии не содержание старого ментовского сериала, а определенных слов из его фоновой песни. Звучат они примерно так: «Если кто-то, кое-где у нас порой…» так вот, уже дано добро на то, чтобы пропаганда кроме стандартных посылов: «потерь нет» и «операция идет по п****», в смысле – по плану, теперь допускается вещать об отдельных неудачах или проблемах операции, о потерях и что операция все больше переходит в фазу «Железный капут».

Формально эту отмашку дал сам фюрер, когда пояснил подставным якобы матерям чмобиков, что гибнуть в чужой стране на непонятном фронте это дело нужное и даже хорошее. Так бы это быдло водку пьянствовало да морду било и жене и маме, а то и топориком, как у Достоевского мог бы отработать или кувалдой, как у повара и владельца бара «Голубая Устрица» – Пригожина. А так, их бестолковы муж или сын мало что отбросил копыта и больше не угрожает матерям, но сделал это культурно, вдали от дома и не в петле, например, а в окопе, куда что-то прилетело и он уже отмучился. То есть, на самом высшем уровне не просто признали дикие потери, но и сообщили о том, что дело это духовное и нравственное и потому не нужно смущаться по этому поводу, а говорить прямо: «Да, мы чмобиков отправляем на мясо, но какой с них еще толк?»

Как только царь сам признал, что потери не просто есть, а есть очень даже хорошо, тут же отработала и пропаганда. Теперь она действует без претензий на респектабельность или на какое-то сходство со СМИ. Теперь пропагандоны действуют так, как это делают прожженные урки. А они, в случае шухера, поясняют новичкам о том, что все они запятнаны одной кровью и под «вышку» пойдут хором-дружно и тогда уже шансов не будет, а пока они есть, надо держаться за одно и петлять, как только можно. Иногда это действует, и тогда лоха используют уже до последнего предела.

Вспомним, как еще совсем недавно боброедка Симонянша рассказывала о том, что их армия – самая армейская в мире и что ее ничего не сокрушит и уж тем более, этого не сможет сделать Украина. И вот прошло несколько месяцев и продажная кашолка, которой даже ее родина – Армения закрыла въезд, уже рассказывает другие вещи, как раз из репертуара заправских урок. Выглядит это следующим образом:

«Если мы умудримся проиграть, Гаага, условная или конкретная, ждет даже дворника, который брусчатку внутри за кремлевской стеной подметает. Что нам от того, что еще один район Киева останется без света или не останется? Масштаб катастрофы, в которую обернется наша страна, если мы умудримся это сделать [проиграть] даже представить нельзя».

Тональность этой речи указывает на то, что Симонянше теперь даже кушать не хочется и даже если ей предложат свежеприготовленного бобра – все равно. Но в ее спиче имеется очень интересный момент, который и роднит ее речь с базаром урки. Тут она говорит о том, что в Гаагу даже дворник уедет, если он работал в Кремле. Тем самым она как бы говорит всем, кто лично творил военные преступления, отдавал приказы и даже просто призывал к их совершению, что все они мазаны одной кровью. А еще она как бы намекает, что судьба Юлиуса Штрайхера, повешенного пропагандона другого фюрера, ей очень даже не нравится и если что, одна она пыхтеть за все не собирается и в случае, когда она окажется в Гааге, будет стучать так, что азбука Морзе сломается.

Очевидно, что ничего подобного она просто не смогла бы извергнуть из себя без изменения концепции, а также – без команды сверху. Даже придворная статистика показала, что вот эти бесноватые шоу, которые выдавала боброедка и ее коллеги, уже не дают нужного эффекта. Градус накала повышать некуда, а режим истерии безусловно имеет мобилизационную природу и в какой-то момент он идет на спад даже по естественным причинам, а тем более, когда никаких побед нет, а идут поражения, которые уже невозможно прикрыть ни риторикой о «доброй воле», ни о выравнивании фронта, ни чем-то подобным.

Такая публика готова поддержать любую мясорубку, если их войска наступают и добиваются побед. Под это дело там проглотят любые потери, но когда их армия бежит и оставляет захваченные земли, это публику утомляет. Не то, чтобы они стали противниками войны вообще, они не хотят слышать именно о такой войне, и какое-то время, рассчитывая на временные неудачи, которые можно подправить мобилизацией, это можно было скрывать, но теперь очевидно, что никакого просвета впереди уже нет и скрывать поражения и потери уже не получится.

Это уже невозможно, поскольку прутин сам зажал свои тестикулы в мышеловке, объявив об аннексии временно оккупированных земель. Согласно его собственным утверждениям, он выравнивает фронт и делает все остальное уже за счет территории, которую он сам закрепил за своей империей. Если бы он этого не сделал, то какой-то маневр еще бы оставался, а так – нет. Таким образом, всем уже понятно, что речь идет не о хитрых маневрах, а именно о военных поражениях, которые каскадно терпит их армия. И теперь, вместо хамоватой бравады, в эфир «первой кнопки» уходит вот такое:

«Они готовятся взять наш Крым, а мы делаем единственное, что можем делать в этой ситуации — бомбим, бомбим каждый день. Бомбим их инфраструктуру. Видит бог, мы этого не хотели. Я прекрасно знаю, что во власти этого не хотели».

Что там видит их бог, нам неизвестно, зато известно то, что сейчас могут видеть все. Конечно же, они хотели «Киев за три дня и Украину – за две недели», но хотелка эта уже не то, что не может держать своего вертикального положения, но безвольно обмякла и рухнула, что называется «на полшестого». Именно поэтому там стали говорить о больших потерях, без артикуляции конкретных цифр. Просто – большие и все тут. Мало того, теперь они говорят о том, что потери будут еще большими и с этим нельзя не согласиться.

Ведь мы себе представляем, что из чмобиков формируются какие-то самостоятельные подразделения и бросаются в бой перед остатками кадровой армии, чтобы сэкономить боеспособные части. Однако, их же источники говорят о том, что кадровые части остались на бумаге. Они еще носят свое былое название и имеют небольшое количество офицеров, которые не были «в поле» и потому – выжили. Считается, что ВДВ является самым боеспособным куском их армии, но вот что пишут уже и об этом: 331-й парашутно-десантный полк только на 10% состоит из профессионалов…

То есть, от большинства кадровых частей остались лишь их оболочки, а содержимое либо съедено животными на земле Украны, либо лежит в холодильниках, либо в могилах, рядом с ППД. Тот же 331 полк стоит в Костроме и там кладбище уже поглотило почти весь личный состав, который числился до начала широкомасштабного вторжения. Ну а после того, как в землю ушли кадровые, чмобы пошли нескончаемым паровозом и с огромной скоростью.

Как бы там ни было, а риторика их пропаганды кардинально изменилась, и судя по тенденции, скоро можно ожидать бегства самых ярых пропагандонов на Запад, имея на руках подробно написанную явку с повинной. Ведь в отличии от Пригожина, за их голову пока не назначена премия, но это будет не долго…

 

(Оновлено 8:00)

Главред

Александр Коваленко, блогер, военно-политический обозреватель группы «Информационное сопротивление»

Вторжение с территории Беларуси всё же готовится?

Беларусь в настоящее время представляет собой тренировочную площадку для россиян, которых затем бросят на наиболее проблематичные для РОВ участки.

Беларусь — угрозы вторжения.

Сейчас опять много заговорили о том, что с территории Беларуси может произойти вторжение в Украину. Меня это несколько удивило, поскольку, при сохранении постоянной угрозы, самого формирования ударной группы не отмечается.

Напомню, что боеспособный потенциал армии Беларуси это 20 БТГр. Численность около 14 тыс. Не все подразделения имеют полную комплектацию, но в целом это условно боеспособная часть армии РБ.

Подразделения данных БТГр распределены по областям Беларуси, а у границ с Украиной находятся переменно от 4 до 6 БТГр, распределённые вдоль границы. Общая численность на сегодняшний день около 2000 л.с. и 100 ед. техники.

В основном беларуские подразделения развёрнуты в районе Ужово и Пинска, в Брестской области размещены подразделения 38 ОДШБр численностью до 2 ДШБ, в районе Иваново развёрнуты подразделения 5 ОБр СПП, в районе Лельчик и Брагина подразделения 103 ОВДБр, численностью до 2 ДБр.

Численность российской группировки войск в Беларуси практически не изменилась, за небольшим исключением. Об этом исключении немного позже.

На территории РБ находятся в настоящее время подразделения 2 МСД 1 ТА ЗВО численностью 9 тыс человек (13 БТГр).

Все они компактно размещены на полигонах: Обуз-Лесновский (10 БТГр), Лепельский (1 БТГр), Осиповичский (1БТГр) и Лосвидо (1 БТГр).

Но, скажу так, полноценно их нельзя определять как БТГР, потому как у них катастрофическая недокомплектация. Например, вместо штатных 143 танков вся эта толпа имеет на вооружении немногим больше 65 танков, а вместо 429 ББМ у них их чуть больше 70!

То есть, это абсолютно не боеспособные подразделения из-за полного отсутствия штатного количества техники, что наталкивает на мысль наличия техники в таком количестве исключительно для обучения.

А теперь, про небольшое исключение. Известно, что в Беларуси размещена в Брестской области группа из более чем сотни наёмников ЧВК «Вагнер». В группу входят не зэки на убой, а имеющие боевой опыт наёмники. Их задача, обучение и подготовка подразделений к ведению боевых действий в Украине.

То есть, вторжение с территории Беларуси всё же готовится? Не совсем так.

Например, известно, что 15МСП 2 МСД 1 ТА будет отправлена в перспективе в район Бахмута, где, кстати, ЧВК «Вагнер» был основной штурмовой единицей более полугода.

Таким образом, Беларусь в настоящее время представляет собой тренировочную площадку для чмобиков, которых затем бросят на наиболее проблематичные для РОВ участки.

Выводы.

Тот ресурс, который присутствует на территории РБ, да, он представляет угрозу, как и любой другой ресурс врага. Но в своём нынешнем составе это не способная к оккупации области и областного центра сила. Причём, очевидно, что российская составляющая проходит в РБ — именно обучение, для того, чтобы в ближайшей перспективе быть перемолотой в Украине, но на совершенно других плацдармах, а не Северном.

Выдохнули и продолжаем делать своё дело.

 

(Размещено 7:00)

Альфред Кох

Подошел к концу двести семьдесят девятый день войны. По-прежнему в Донбассе идут тяжелые бои, но фронт стабилен и никаких существенных изменений нет.

Сегодня в Бухаресте начался саммит стран НАТО на уровне министров иностранных дел. На нем уже было сделано несколько важных заявлений. Во-первых, было четко сказано, что поддержка Украины будет не только продолжена, но и даже усилена.

Во-вторых, была обещана вся необходимая помощь Украине в восстановлении разрушенной инфраструктуры.

В-третьих, было заявлено, что по окончании войны с Россией Украина будет принята в НАТО.

Также Столтенберг рассказал, что обсуждается поставка Украине комплексов «Patriot». Но решение пока не принято.

Помимо этого, министр иностранных дел Литвы призвал НАТО поставить, наконец, Украине современные танки и дать ей средства (ракеты?) которыми она сможет поразить пусковые установки ракет и аэродромы, с которых взлетают российские самолёты для обстрелов Украины.

Я внимательно прочитал все сообщения об этом саммите. Тема переговоров с Москвой вообще отсутствовала в любой модальности. И как императив, и как пожелание, и как возможность. Никто ни разу даже не произнёс этого слова. Из чего я сделал вывод, что тема закрыта.

Впрочем, я не уверен, что она вообще была. Скорее всего, этого так хотелось Кремлю, что он выдавал желаемое за действительное и просто фантазировал в свободном стиле, используя вырванные из контекста слова того же Джейка Салливана или Марка Милли.

При желании у того же Макрона можно набрать кучу цитат с призывами договориться и тому подобное. И из этого уже кремлевские пропагандисты напридумывали бочку арестантов про давление на Киев и какие-то там подковерные ультиматумы  со стороны Белого Дома.

Но вот вам саммит НАТО. Вот чёткие и ясные заявления. Я не знаю, что еще нужно? Помощь будет продолжена и увеличена. Поддерживать Украину будут столько, сколько нужно. Переговоры будут только тогда, когда их захочет сама Украина. Если захочет. А если не захочет — значит их не будет.

Что могла ответить Россия на это? Да как обычно: вылезла к Соловьеву Симонян и сказала, что России ничего не остаётся, кроме как бомбить гражданскую инфраструктуру Украины. Иначе, мол, они проиграют войну. И тогда все, до последнего дворника в Кремле, окажутся в Гааге.

На это Соловьев тут же заявил, что никакой Гааги не будет. И что если дело пойдет к такому финалу, то России терять нечего и тогда «весь мир в труху».

Я вот думаю: а что все так на этой Гааге помешаны? Далась вам эта Гаага! Я вот сегодня читал репортаж с суда над Яшиным. Нормальный такой путинский суд в Москве. Чем вам он плох для Соловьёва с Симонян? Да и для Путина с Шойгу? И СИЗО в Москве тоже мне кажется лучше подходят для них, чем голландские тюрьмы с интернетом, спортзалом и шведским столом.

Если им так Гаага не нравится, что они к ядерной кнопке тянутся, то зачем так людей пугать? Скажите им, что будут сидеть в Бутырке или Лефортово. Что каждый день им будут загонять в жопу швабру. А по воскресеньям сажать на бутылку из под шампанского. Глядишь, и не доживут до суда… Бог дал, бог взял… Чего не случается в жизни… Вот, хоть Магнитского вспомнить, или Алексаняна…

Ведь сказано в Писании «…каким судом судите, таким и вы будете судимы. И какою мерою мерите, такою и вам будет отмерено» (Матф. 7:1-2).

Ведь не бросят же они атомную бомбу на Америку или Европу, если перед ними замаячит перспектива оказаться в лапах ими же заботливо устроенного российского правосудия, верно? Кто ж кроме них самих виноват в том, что оно такое гммм… как бы так помягче сказать… отрицательно беспристрастное?

Поэтому я считаю, что для предотвращения атомного апокалипсиса нужно не отказывать Украине в поставках ракет средней дальности, а твёрдо пообещать судить российских военных преступников российским же судом и содержать их в российских не тюрьмах. Желательно — синих.

В любом случае они этих тюрем достойны больше чем мой друг Илья Яшин. Свободу Илье Яшину! И всем нам — победы над врагом человечества — путинским режимом!

Наше дело правое. Враг будет разбит. Победа будет за нами.

Слава Украине! 🇺🇦

2 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 52 оценки, среднее: 5,00 из 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

1 комментарий читателей статьи "BloggoDay 30 November: Russian Invasion of Ukraine"

Добавить комментарий