Чому Порошенко не гідний другого терміну

Diane Francis, 28.02.19, Atlantic Council.

 

Why Poroshenko Doesn’t Deserve a Second Term

 

Україна потребує змін. Останній скандал, пов’язаний зі звинуваченням щодо величезного збагачення на війні з Росією українцями, які мають хороші зв‘язки, свідчить про необхідність обрання нового лідера на майбутніх президентських виборах.

Про це йдеться у блозі відомої журналістки, експерта з геополітики, бізнеса та корупційної злочинності Даян Френсіс на сайті The Atlantic Council.

Згідно зі звинуваченнями, пише вона, син близького ділового партнера президента Петра Порошенка продав за надзвичайно завищеними цінами російські запчастини, завезені контрабандним шляхом, українським оборонним заводам, які його батько контролює як заступник голови РНБО України. Батько, Олег Гладковський, тимчасово відсторонений з посади, а син та інші волають про свою непричетність.

НАБУ розпочало розслідування. Але малоймовірно, що детективи завершать його до виборів, і, навіть, якщо врешті-решт буде висунуте звинувачення, прокурори і судді в більшості своїй корумповані. Звинувачення виглядають обґрунтованими, це доводиться документами та контрактами, і вони вже призвели до того, що добре відомі реформатори – депутати фракції Порошенка  Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук – пішли з фракції. Колишній журналіст-розслідувач Лещенко заявив, що Гладковський був одним з “найближчих соратників” президента в політиці, і обидва вони купили сусідні будинки для відпочинку в Марбеллі.

“Вже не вперше говорять про причетність президента до корупції, – зазначає він, – але цим викриттям більшої ваги надає те, що вони з’явилися за місяць до виборів, стосуються корупції у військовій сфері та пов’язані з Росією”.

Зрозуміло, що це позначилося на шансах Порошенка на переобрання, але його прихильники переконані, що виборці проголосують за нього, тому що вони вважають його найкращим варіантом, щоб наблизити країну до Заходу. Але це припущення невірне. Україна ніколи не стане частиною Європейського Союзу, поки вона не виправить свою поведінку, а Порошенко цьому заважає.

На думку Даян Френсіс Порошенко повинен піти, тому що:

– Незважаючи на перебування при владі вже майже п’ять років, він не зруйнував корупційну систему України та не розібрався з олігархами.

–  Порошенко не дотримався верховенства права, коли не усунув корумпованих суддів, поліцію і прокурорів, і не замінив їх надійними правоохоронними інституціями. В Україні не засуджено жодного високопоставленого обвинувачуваного, жодних обвинувачень не висунуто проти одіозного колишнього президента Віктор Януковича і його поплічників.

– Порошенко не захистив орієнтованих на реформи міністрів та посадовців від залякування та перепон, які чинили їм олігархи, корумповані можновладці, злодійські політики та організована злочинність. Його колишні міністр фінансів, інфраструктури та економічного розвитку пішли з розчаруванням або на них здійснюються постійні атаки, як на в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун.

– Порошенко не спромігся створити та захистити вільну пресу, змусивши олігархів, злочинців та впливові інтереси позбутися своїх медіа-активів.

– Порошенко не спромігся розслідувати або підтримати зняття недоторканості з депутатів парламенту, які “продають” свої місця і голоси, що є основою політичної корупції в країні.

“Через п’ять років після Євромайдану українці все ще живуть у ярмі влади третього світу, яка їх зневажає. Вони заслуговують на краще, і вони голосуватимуть за реформи 31 березня”, – резюмувала експертка.

6 оценок, среднее: 5,00 из 56 оценок, среднее: 5,00 из 56 оценок, среднее: 5,00 из 56 оценок, среднее: 5,00 из 56 оценок, среднее: 5,00 из 5 (6 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Метки:

2 комментария читателей статьи "Чому Порошенко не гідний другого терміну"


 1. Arkadiys
  04.03.2019
  в 05:06

  Даян Френсіс иностраннец.
  Ему неизвестно, что порошенко является холуём Путина.
  А хохлам и украинцам?

  -1

 2. mix_ko
  04.03.2019
  в 15:41

  Ніде правди діти – тільки наобіцяв, а значить і збрехав! diablo

  0

Добавить комментарий