Є три сценарії президентських виборів. Усі копатимуть яму Україні

Валентин Бушанський, 30.03.18, Gazeta.ua

 

Рівно через рік, 31 березня 2019-го, Україна обиратиме нового президента. На політичній шахівниці стоять два реальних гравці: нинішній глава держави Петро Порошенко та лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко.

 

Про це в інтерв’ю Gazeta.ua сказав політолог Валентин Бушанський.

 

Що має зробити Порошенко, щоб перемогти на виборах у 2019 році?

Виходячи з уявлення про існування демократичних виборчих процедур, Порошенко бути президентом України на наступний термін не може. Він – запроданець. Робить бізнес на крові українських солдат. Зрадив Україну. Проігнорував усі свої передвиборчі обіцянки. Зіпсував стосунки України з усіма світовими державами. Наплював і розтоптав мрії українського народу. Зґвалтував труп української революції. Із таким бекграундом виграти вибори він не може. Може їх тільки фальсифікувати.

Зараз генпрокурор Юрій Луценко зайнявся Віктором Медведчуком. Це має допомогти Порошенку?

Це ще один цирк на дроті. Душити Медведчука вони не можуть, бо пов’язані з ним одним ланцюгом. Усі спрямовані проти Медведчука дії – про людське око. Не бачу в них ніяких перспектив. Останні чотири роки Порошенко перебував із Медведчуком у дружньому діловому тандемі. Зараз намагаються показати, що Медведчук не належить до найближчого кола президента. Усі ці дії Луценка – маніпуляція.

Порошенко нікуди від Медведчука не піде. Вони – з однієї команди Володимира Путіна

Чи можуть такі дії та заяви працювати на нарощування рейтингу Порошенка?

Безперечно. Народ сприймає Порошенка як зрадника батьківщини. Хто цікавиться політикою – незадоволений діями президента. Вважає, що Порошенко перебуває у занадто тісних зв’язках із Медведчуком і надто зацікавлений у дружбі з Російською Федерацією. Люди сприймають Порошенка критично. Усі спрямовані проти Медведчука дії – це спроба Порошенка дистанціюватися. Насправді він нікуди від Медведчука не піде. Вони – з однієї команди Володимира Путіна. І залишатися їм “навіки разом”.

За результатами останніх опитувань високий президентський рейтинг у Юлії Тимошенко. На що вона робитиме ставку?

Вона розраховує, що Порошенко покінчить життя самогубством (у політичному сенсі). Що він остаточно і безповоротно доб’є свій рейтинг, а їй при цьому навіть мізинцем не доведеться поворухнути. У цьому напрямку вона і йде.

Порошенко з Тимошенко з однієї команди. Обоє відстоюють інтереси Росії

Попри критичну риторику Тимошенко та “Батьківщини” на адресу Порошенка, ніяких протестних дій з боку цієї опозиційної сили ми ніколи не бачили. Навіть спроба влаштувати акції протестів після першого підвищення газових тарифів була від початку фальшивою. Люди мітингували за гроші.

Тимошенко – це фальш і лукавство. У неї є активна електоральна база, але обмежена. Тих людей, які її стабільно підтримують, замало, щоб Тимошенко стала президентом. Їй потрібен новий електоральний ресурс, необхідно розширювати базу. Щоб отримати нових прихильників, потрібно критикувати Порошенка. Вона цього не робить, бо вони з однієї команди. Обоє відстоюють інтереси Росії. Вона чекає, коли Отелло, який душив українську Дездемону, піде зі сцени. Тоді вийде вона і стане новим Отелло.

Як вона може наростити рейтинг за рахунок нових людей? Де вона їх може взяти?

Тимошенко ще не визначилася зі своєю електоральною базою. Не визначила соціальні категорії, на які буде спрямовувати свій інформаційний вплив. Якщо проаналізувати її попередні дії, це буде сільський електорат. Люди, які намагаються вижити в умовах українського агробізнесу. Будуть також непомірні обіцянки для бюджетників. Буде критика тарифів, зборів. Але зараз Тимошенко не діє, як опозиційний політик. Від неї не чути жорсткої критики на адресу опонента. Два роки тому критикувала. Зараз мовчить. Її біографія говорить, що вона – великий друг Путіна. А на посаді президента України Путіна влаштовує Порошенко.

За яких умов Юрій Бойко може вийти до другого туру?

На наступних президентських виборах видно двох гравців – Порошенка і Тимошенко. Інші – спойлери. Вони відбирають голоси у сильніших конкурентів.

Бойко, попри сподівання та зусилля Порошенка, ніколи не вийде до другого туру. Він відверто заявляє, що не має до України ніякого відношення. Його електорат – прихильники “русского мира” і божевільні російськомовні фанатики Путіна.

Такий самий спойлер – Рабінович. Людина з його ідеями та біографією не може розраховувати на якісь політичні позиції у нашій країні. Він несе ахінею з телеекранів тому, що це потрібно. Він має виконати свою функцію. Рабінович збирає специфічний електорат: міських божевільних, російськомовний люмпен. Усі бабусі Черновецького зараз перейшли у кошик Рабіновича. Такі бабусі є в Одесі, Харкові, Дніпрі. Подібних збирає Олег Ляшко по містечках і селах. Ці люди – Бойко, Рабінович, Ляшко – виконують свою функцію. Вони потрібні на шахівниці, і тому ми щодня бачимо їх на телеекранах.

Хто може стати українським Макроном?

Ми повинні дивитися на реальну політичну картину. Безглуздо писати ще одну поему про Мойсея чи Вашинґтона, якого ми дочекаємося з “праведним законом”. Ми досі чекаємо Месію, великого реформатора, сподіваємося на повернення Степана Бандери, який прийде і наведе лад в Україні. Усе це несерйозні фантазії: дурень думкою багатіє. А потрібно відштовхуватися від нинішньої політичної реальності.

Якби такий кандидат був, суспільство готове його підтримати?

Ми повинні розуміти: є реальність, є політичні правила, які порушити неможливо. Якщо за спиною не стоїть власник великого загальнонаціонального телеканалу, то хоч твоє прізвище Макрон, хоч Вашинґтон – це не має ніякого значення. Потрібно рахуватися з реальністю.

На кого робитиме ставку Росія на наших президентських виборах?

Кандидат Росії уже є президентом України. Порошенко відпрацьовує інтереси Російської Федерації. Крим залишається у складі РФ, на Донбасі залишаються російські солдати. Президент України продає автобуси з російськими двигунами.

Якщо Порошенко оступиться і українці скажуть: “Він забагато наших грошей краде. Змінімо на іншого”. Тоді Путін скаже: “Не питання. От вам Тимошенко”.

Чи зможуть якось вплинути на українські вибори США та ЄС?

У них зараз нема свого кандидата. Нема людини, якій би довіряли.

Є три варіанти розгортання наступних виборів.

Перший: за схемою Порошенка – тихо і мирно, фальсифіковано.

Другий: Порошенко вилітає і люди голосують за Тимошенко.

Третій: людям набридло так жити і терпіти брехунів, вони збираються на Майдані і зносять всю цю банду до чортової матері. Це буде і Мойсей, і Вашинґтон, і Бандера в одному флаконі. Зараз такої людини нема.

Не може, наприклад, бути самостійним політичним гравцем очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, якого підтримують у США. Він не справляється навіть з обов’язками керівника НАБУ. Як він може вести за собою мільйони? Тим більше, вести їх на барикади? Ситника в такому образі уявити важко.

Нашим новим лідером може бути лише людина, яка здатна зібрати громадян на площі і звідти повести під Адміністрацію президента з барабанним боєм і великими дрючками, і ніякий “Беркут” чи Нацгвардія їх не зупинять.

Можуть бути якісь сюрпризи?

Сюрпризів не буває. Є контроль над ЗМІ, адміністративним ресурсом і ЦВК. Реальність така: є виборчий закон, політичні інститути, правила, є люди, які гратимуть на перемогу чинного Президента. Якщо Порошенко через свою патологічну жадібність програє, переможцем буде Тимошенко. Вона крастиме з посмішкою. Третій варіант – великий Майдан і ріки крові.

На що людям надіятися?

Ця політична машина призначена копати яму Україні. Іншої нема.

1 оценка, среднее: 3,00 из 51 оценка, среднее: 3,00 из 51 оценка, среднее: 3,00 из 51 оценка, среднее: 3,00 из 51 оценка, среднее: 3,00 из 5 (1 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Метки:

Комментарии читателей статьи "Є три сценарії президентських виборів. Усі копатимуть яму Україні"

  • Оставьте первый комментарий - автор старался

Добавить комментарий