Мета справи проти Януковича – засудження чи реабілітація?

Тим часом, за відсутності адвокатів Януковича слухання справи «про держзраду» учергове відкладено…

Не полишає враження, що ця справа досі цікава лише мені та деяким іншим «в’їдливим» аналітикам. Я вже давно писав, що мене не полишає думка, що мета цієї справи — не стільки засудження, скільки реабілітація екс-президента.

І це має під собою цілком розумні підстави.

Адже все ж таки екс-президент для нинішньої політичної еліти — представник їх класу, хтось близький як за біографією, так і за статусом.

Чи може хтось із нинішнього правлячого класу уявити себе на місці Януковича? Думаю, що запросто. А на місці, приміром, того ж Бубенчика? Думаю, що навряд чи.

Тим часом, Європарламент заслуховує на своїх засіданнях адвокатів Януковича та колишніх «беркутівців» та ухвалює рішення про неприпиустимість «вибірквого підходу» щодо розгляду справ Майдану. І через невеликий проміжок часу відбувається затримання Бубенчика.

Ще цікавий момент. Загальна цікавість до «справи Януковича» спала якраз після того, як була завершені допити свідків обвинувачення, в якості яких виступали саме представники урядових кіл, що зайняли свої пости після Майдану.

Адвокати Януковича тоді добряче відвели душу, допитуючи щодо обставин виведення українських військ з Криму, а також загалом ухвалення рішення про відмову від оборони Криму.

Не виключено, що найбільш часто пригадуваним епізодом «справи Януковича» буде участь в якості свідка «діючого гаранта», котого адвокати його попередника намагалися «затролити», питаючи, чи не треба було відсторонити його від виконання обов’язків на час «Мальдівського вояжу»?

Але найголовніше не це.

Найголовніше:

— 2018 року ми так само далекі від юридичного врегулювання питання покарання винуватих у масових вбивствах лютого 2014 року;
— ті справи, які навіть порушені, перетворюються на серіал, який теж з часом відходить на другий план;
— старі справи, які пов’язані з Майданом та Януковичем відсуваються у інформаційному просторі на другий план новими справами про новітні «спроби державного перевороту»;
— і, найголовніше, нинішня правляча еліта не демонструє виразного бажання до покарання «попередників» (очевидно, через те, що сама асоціює себе з ними).

Але нехай навіть і не сподіваються. Особисто я ні про що не забуду. І не лише я.

 

Петро Олещук, 11.04.18, facebook

1 оценка, среднее: 1,00 из 51 оценка, среднее: 1,00 из 51 оценка, среднее: 1,00 из 51 оценка, среднее: 1,00 из 51 оценка, среднее: 1,00 из 5 (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Метки:

Комментарии читателей статьи "Мета справи проти Януковича – засудження чи реабілітація?"

  • Оставьте первый комментарий - автор старался

Добавить комментарий