Про США, Захід, світову політику і місце гонору українських дописувачів фейсбуку в ній

Жодна країна жодній іншій країні ніколи не допомагала ось просто так. Таке міг собі дозволити лише абсолютний монарх заради власних збочених забаганок, і навіть в такому разі це зазвичай погано для нього закінчувалося.

Те, що виглядало як допомога, завжди було діями в інтересах тієй країни, яка її надавала, так, як ці інтереси розуміла владна еліта країни.

Кожна країна завжди все робить так, як в інтересах її владної еліти і так, як вона бачить свою вигоду в тому. Так, як вигідно їй, а не тому, хто отримує допомогу. Винятків нема. Вигода може вимірюватися не лише в грошах, але вона має бути і має бути значущою.

Так само допомога Заходу і конкретно США Україні має бути вигідною для них. Наприклад, для їхньої воєнної безпеки. І це має бути не міфичний «захист Європи» від вторгнення Московії розбудовою мережі сбуту продукції «Рошен», а конкретно вимірювана бойова міць українського війська і гарантії того, що Україна застосує її тоді, коли це буде потрібно Заходу.

Саме потребою в такій гарантії обумовлені всі вимоги Заходу щодо подолання корупції, незалежних судів, інших реформ. Заходу потрібно, щоб умовний Порошенко або Янукович не міг одноосібним рішенням або кулуарними домовленостями з умовним Путіним знехтувати взятими зобов’язаннями.

Саме для цього, саме для унеможливлення такого звичного для українців «кидалова» Захід вимагає від нас конкретних дій і результатів зі створення незалежних від інших гілок влади і дієвих противаг. До цього ж належать і свобода преси, і дотримання прав людини, і підтримка НДО.

Ще раз: інтерес США не в самій Україні, а у вигоді, яку Україна може дати США. Це інтерес здорової країни із здоровим урядуванням.

Єдиний інтерес, який ми можемо забезпечити США, це бути їхнім військовим союзником в Європі. Потужним союзником, на якого можна спертися і який сам спроможний завдати потужного удару у фланг Московії у разі потреби в тому для США. Бути країною-воїном і країною воїнів, бути в Європі такими, яким є Ізраїль на Близькому Сході. І в цьому наші інтереси збігаються абсолютно.

Станом на сьогодні Україна не лише не готова взяти на себе такі зобов’язання, навпаки весь час плачеться, що проти Московії безсила.

Щоб США нам потужно допомогли, ми маємо бути прогнозованими для них і відповідальними. Для того нам потрібно створити таку систему управління, внутрішнього контролю і противаг, яка унеможливлює повернення в сферу впливу Московії. Яка буде дієвою автономно, без щоденного втручання США. Цього не зробити без подолання олігархату, без правосуддя, без публічної політики, без можливості громадянам контролювати урядування і дієво впливати на нього.

США не цікавлять абстрактні «свобода і демократія» в Україні. Їх цікавлять наші свобода і незалежність від Московії як інструмент захисту їхніх інтересів. Інтереси окремої особи і навіть «народних мас» не мають в таких справах ніякого значення, мають значення інтереси і готовність владних еліт, спроможних приймати і реалізувати рішення.

І в цьому тут і зараз мої інтереси збігаються з їхніми, з інтересами Заходу.

А ваші?

 

Святослав Стеценко, 07.12.17, facebook

1 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Метки:

1 комментарий читателей статьи "Про США, Захід, світову політику і місце гонору українських дописувачів фейсбуку в ній"


  1. Володимир
    08.12.2017
    в 01:15

    Браво! Нічого додати. Зразок понятійного мислення.

    0

Добавить комментарий