Зустріч Президента з олігархами “для боротьби з коронавірусом” була помилкою

 

Олександр Доній, 18.03.20, facebook

 

 

Пояснюю, чому зустріч Президента з олігархами “для боротьби з коронавірусом” була помилкою.

 

 

Здавалось б зустріч -“на користь справі”, щоб ультразаможні люди скинулися по кілька мільйонів(десятків мільйонів) для боротьби з епідемією.

Насправді це помилка. Так, вони одноразово можуть купити чергові “200 автомобілів швидкої допомоги”. Та їхні забаганки набагато більше тиснитимуть на населення.І влада їм в цьому допомагатиме.

Влада навпаки, повинна була відсторонитися від інтересів великого капіталу, і навчитися приймати рішення в інтересах наслення, а не великого бізнесу.

Саме зараз час для переорієнтації економіки країни від монопльно-олігархічної моделі до моделі , орієнтованої на максимально широкі верстви населення(в економіці, це означає-сприяння дрібному і середньому бізнесу, а не монополіям).

Щоб я зробив в цій ситуації:

1.Прибрав би акцизи і податки з ліків.

В Україні ліки часто в кілька разів дорожчі, аніж в сусідній Польщі. Я спеціально їздив до Польщі,щоб купувати кардіологічні ліки для мами-це виходили(з урахуванням дороги) дешевше, аніж в Україні.

Фармакологічний бізнес зараз отримуватиме надприбутки(бо на відміну від ресторанів аптеки ніхто не закриватиме).То чому б не піти на підтримку населення, а не мережевих аптек?

До речі, яскравий приклад “барижничества”-ситація з масками, які подорожчали в 10 разів. В кількох країнах9Польща, Німеччина) були прийняті рішення владою про недопущення підняття цін на лікарські товари. У нас же-все в інтересах великого капіталу, а не суспільства.

2.Я б прибрав би акцизи і податки з ввезення автотранспорту. В Україні-авто дорожчі , аніж в сусідній Європі. Ситуація з епідемією жорстко поставить питання про засоби пересувння.Якщо громадський транспорт є небезпечний з точки зору поширення вірусу, то як пересуватися на роботу? Скажете карантин? Карантин не завершиться 3 квітня(і не мрійте!).Епідемія з 3 квітня тільки почне все більше і більше поширюватися країною.Скільки триватиме епідемія? 3 місяці? Пів року? Рік? Ми не знаємо.Забезпечити громадян можливістю дешевого індивідуального транспорту-мало б бути одним з пріоритетів рефор.

3.Я б скасував ПДВ. В умовах України ПДВ це засіб тиску на суспільство в інтересах великого капіталу. Бо кому повертають ПДВ? -Великому капіталу, який займається експортом продукції закордон. Всі ж решта громадян ПДВ платить у ціні будь-якої покупки. Враховуючи маніпуляції з нечесною статистикою відвантаження закордон, це ще і корупційний податок. Коли олігархат може з бюджету отримувати за буцімто відвантажені товари ще більше, аніж він насправді поставив.

В той же час у звичайній ситуації ПДВ нам би не дав скасувати Євросоюз. Бо там такий податок існує(на відміну від США). А от під час пандемії самі країни ЄС вводять такі обмежування, які були б неприйнятні навіть для дискусії ще рік тому.Як то-заборону авіасполучення, залізничного, автобусного. Тобто , інтереси громадян власної країни-превалюють. Тож саме в такій ситуації Україна могла б радикальна змінити свою податкову систему.

4.Звісно, всі ці заходи-додаткове недотримання бюджетом надходжень.Але зараз й так будуть колосальні недонадхлдження.То нехай краще недонаджходжєення залишатимуться в кишенях у звичанйих громадян.

Та як латати дірки в бюджеті?

По перше, я б радикально скоротив би чиновнийчий апарта.Звісно, чиновник-теж громадяни України, і у них теж є родини. Та саме зараз можна було б переглянути чи потребує такої великої кількості чиновників країну.І навіть якщо потребує, то чи може прогодувати? Ну, наприклад,я-за європейську інтеграцію.І за входження в Євросоюз.Та чи може зараз країна собі дозволи безліч чиновників з “питань європейської інтеграції”? Можливо на рік їх потрібно скоротити? А далі подивимося-чи може країна жити без таких чиновників чи ні?

5.Ще радикальніший захід-це реструктуризація українських зовнішніх боргів. Саме відсотки по зовнішніх кредитах складають вагому частину української “дірки” в бюджеті.Бо Україна давно сіла на “голку кредитів”. Які не відомо коли і хто віддаватиме.А от відсотки потрібно віддавати вже.Не йде мова про відмову від повернення кредитів.Потрібно повертати те,що взяв.Та от в умовах кризи , повязаної з пандемією, якраз можна було переконати світові інституції у відтермінуванні виплати відсотків. Це може зватися страшно-“технічний дефолт”. Та це може бути зараз одним з засобів для недопущення падіння української економіки у “штопор”. Інша справа,що цю ситуацію не слід використовувати ,щоб розкрадати майбутні кредити. Як це робилося багатьма попередніми владами..

В будь-якому випадку, зараз час для неординарних вчинків.Та ці вчинки повинні бути не в інтересах олігархату чи міжнародного великого капіталу., а в інтересах суспільства.

А “зустрічі з олігархами” це стара модель поведінки. Стара і програшна. Яка веде лише до збагачення олігархів.

Думаймо!

1 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Метки:

3 комментария читателей статьи "Зустріч Президента з олігархами “для боротьби з коронавірусом” була помилкою"


  1. Джордан 2005
    18.03.2020
    в 18:46

    Зе_Президент-ошибка , природы наверно , вот не везёт Украине , пока.

    1

  2. PiligrimK
    18.03.2020
    в 21:50

    Воца повний невіглас у політиці і економіці. Просто гоноровите, але безпомічне чмо, на яке кладуть усі, кому не лінь…. bad

    0

  3. Юрий
    19.03.2020
    в 13:44

    Верните Ющенко, он настоящий патриот и величайший экономист всех времен и народов rofl

    0

Добавить комментарий