А тест може помилитися?

Тому варто розібратися, чи справді тест на вагітність може помилятися і якщо так, то в яких випадках. Про це ми зараз і поговоримо.

Чи може помилятися тест?

Так, імовірність помилки існує. При цьому, тест може показати, як хибнопозитивний, так і хибнонегативний результат. Від чого це залежить?

“Технічні причини”

Тест може показати хибний результат у разі, якщо банально прострочений або були порушені умови його зберігання. Тому краще купувати його в аптеці та перевіряти термін придатності.

Помилитися можна, і, якщо не дотриматися інструкції із застосування. Особливо це стосується тест-смужок, які дуже легко перетримати або ж, навпаки, недотримати.

Можливі причини хибнонегативного результату

Тест містить речовини, які реагують на вміст у сечі гормону гонадотропіну, який виробляється в організмі жінки на 7-10-й день вагітності.

Тому, тест може показати негативний результат у таких випадках:

  • Зачаття відбулося незадовго до початку місячних і гормон не встиг накопичитися в потрібній концентрації для вловлювання тестом;
  • Термін вагітності більше 12 тижнів і гормон уже перестав вироблятися;
  • Має місце позаматкова вагітність або є загроза викидня;
  • Жінка вживає багато рідини або п’є сечогінні;
  • Тест слабочутливий, а тестування проводилося не вранці.

Чому тест може виявитися хибнопозитивним?

Таке теж буває, і нижче – можливі причини.

  1. Жінка приймає препарати, що містять гонадотропін, наприклад, стимулятори овуляції.
  2. Нещодавно стався аборт або викидень.
  3. В організмі є пухлинні процеси.
  4. Якщо тест показав позитивний, а через кілька днів – негативний результат, можливо, плід завмер і стався викидень на ранньому терміні.

Щоб уникнути помилок, важливо купувати якісні тести з високою чутливістю, перевіряти їхній термін придатності та повністю дотримуватися інструкції. Також, краще проводити тестування зранку і не раніше, ніж через два тижні після завершення прийому препаратів, що стимулюють овуляцію. Також, краще почекати з тестом одразу після аборту або викидня. І напередодні тестування жінці краще утриматися від сечогінних і великої кількості рідини.

Якщо тест на вагітність показав позитивний результат, найкращий спосіб підтвердити його точність – пройти УЗД. Запрошуємо вас до нашого медичного центру, де ви зможете пройти обстеження, здати всі необхідні аналізи, стати на облік і отримати професійну консультацію лікаря.

1 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Комментарии читателей статьи "А тест може помилитися?"

  • Оставьте первый комментарий - автор старался

Добавить комментарий