BloggoDay 20 August: #VasilyAksyonovDay

На календаре понедельник, 20 августа.

И сегодня — День восстановления независимости Эстонии.

20 августа 1991 года Верховный Совет Эстонской ССР принял решение о восстановлении независимости своей страны на основании принципа «исторической правопреемственности эстонской государственности» (под принципом «исторической правопреемственности» подразумевалось, что на месте советской республики юридически восстанавливалась Эстонская Республика, существовавшая в 1918‑1940-х годах).

Главный государственный праздник Венгрии, который считают днем основания венгерского государства — День святого Иштвана (Saint István Day in Hungary).

В Аргентине в третий понедельник августа отмечается общенародный праздник — годовщина памяти героя борьбы за независимость Аргентины от испанских колонизаторов (1810—1826) генерала Хосе де Сан-Мартина (San Martín Day)

У мусульман праздник — День Арафа, который отмечается в 9-й день 12-го месяца мусульманского лунного календаря зуль-хиджа.

А у бахаи — Праздник Девятнадцатого Дня месяца Асма

 

Этот день в истории:

351 год назад — 20 августа 1667 г. опубликована поэма Джона Мильтона (John Milton; 9.12.1608 – 8.11.1674)  «Потерянный Рай» (“Paradise Lost”).

297 лет назад  — 20 августа 1721 г. пущены знаменитые фонтаны и каскады Петергофа. В 1990 году город и его дворцово-парковые ансамбли были включены в список культурного наследия ЮНЕСКО.

 

 Хэштег дня: #VasilyAksyonovDay

86 лет назад —  20 августа 1932 года в Казани в семье партийного работника родился Василий Павлович Аксенов. Его родители были репрессированы, и до 16 лет он воспитывался в детском доме, затем у тети.

Матерый человечище! Рассказывать читателям о том, кто такой Василий Аксенов, полагаю, не требуется. А тем, кому требуется – даже не хочется.

 

Фейсбук-огляд (оновлюється на протязі доби):

#ОлегСенцов #FreeSentsov

Сегодня – 98-й день голодовки украинского режиссера Олега Сенцова

Чешские представители кинематографа объявили о начале «цепной» голодовки в поддержку украинского режиссера, политзаключенного Олега Сенцова. Об этом сообщает «Радио Прага», ссылаясь на инициаторов акции.

 

 

Посты дня: Maxim Buzhanskiyy, Маруся Звіробій, Мартин Брест, Агія Загребельська, Тетяна Чорновол, Юрий Бутусов, Олена Білозерська, Вікторія Сюмар, Андрей Кудабеков

 

Предисловие админа Oko.cn.ua: сегодня был на смене, потому просто нет времени на тщательный фейсбук-обзор. Обратил внимание на то, что активно обсуждается тема “Таня-артиллеристка”, поэтому решил уделить внимание именно ей.

 

Maxim Buzhanskiyy 

На психическом освидетельствовании политиков, все давно поставили крест.

Но в армии то, в армии обязаны работать психологи.

Тем не менее, вторые сутки на плечах Татьяны Черновол красуются погоны младшего лейтенанта.

Выражение от младшего офицера до Главнокомандующего, заиграло яркими красками.

Круг замкнулся.

 

Маруся Звіробій 

Передайте Тетяні Чорновол, шоб шеврони місцями поміняла футболку з трусів… бл… кітєль з штанів витягла, а її командирам шоб перевірили її у свого психіатра, викинули на хєр її куплену справку і не допускали її до зброї, бо процентовка самострєлов зашкалить.

 

Мартин Брест

Депутату – можно.

Итак – Татьяна Черновол стала артиллеристом (артиллеристкой, так правильно?) Разбираю ее внешний вид на этой прекрасной фотке, или «насколько права и нардепа отличаются от обычного контрача».
Все очень просто – ведь удачно оттеняющие великолепную пани Черновол военные на заднем плане одеты как раз таки згідно керівним документам…

 1. Заправленный китель. Контрактник на ппд будет поимет. Но Татьяна – депутат. Татьяне можно.
 2. Насчет шеврона на левом плече… это шеврон учебного заведения?
 3. Обувь. Тут даже придумать сложно, бо даже на ппд не всегда вояку имеют за отсутствие «Таланов», но уж Татьяне определенно можно.
 4. Уважаемая Татьяна, с дрожью напоминаю вам, что вы надели однострой Збройних Сил України. На плече должен быть небольшой флаг. Но Татьяна – депутат.
  Татьяне – можно.

Агія Загребельська

Для мене не має значення стать, посада, прізвище та ім‘я – це солдат. Громадянин України, який добровільно пішов захищати Мою Країну!
Це не тикати пальцями по клавіатурі з кондиціонером та холодним пивом. Не вигадувати зради в очікуванні сотен лайків. Це вчинок.
Соромно перераховувати весь той срам, що «за лайки» або «за гроші» або просто «за компанію» строчили навіть деякі мої друзі сьогодні з щенячим захопленням.
Соромно і страшно.
Страшно за нас та наше майбутнє.

Країна, в якій людина, що втратила на війні чоловіка та, виховуючи сама двох дітей, вирішила здобути в свідомому віці спеціальність артилерист наражається на шквал знущань за це.
Країна, в якій ці знущання підтримуються не тільки сотнями ботів, а й реальними користувачами.
Країна, в якій повага здобувається зовнішнім виглядом та красивими словами, а не вчинками та рішеннями у найскладніші часи.
Невже це ми?!

Я знаю, де будуть ті, хто сьогодні мужніми чоловічими руками царапають нові образи в її бік, коли буде важко, коли треба буде жертвувати собою та важливим, коли буде потрібно ризикувати та дратись. Там же, де вони були під час подій 2013-2014 років – подалі від епіцентру, поближче до комфорту та безпеки.
І я знаю де буде Таня. Де найстрашніше та найгарячіше. Куди більшість не наважиться ступити. Де ризик занадто високий. Де потрібні будуть жертви. В 2013-2014 роках я це бачила на власні очі.

І сьогодні її розпинають за це?! Що з нами трапилось?! І невже це все ми?! Чи можливо хтось інший, хто живе у світі фейсбук та різних месенжерів, де не має моралі, людяності, патріотизму, а є лише лайки, зради, желчь та жадність?!

 

Тетяна Чорновол

Хочу спитати Мартин Бреста та інших, що обплювали мене в соцмережах, зробили мені дуже боляче саме в той момент, коли я була щаслива і пишалась собою. Що я поганого зробила? Може я за копійки квартиру купила? Чи може я зробила і пишаюся чимось аморальним, антидержавним, я когось чи щось зрадила? Що я поганого зробила?

Чи в Україні прийняти військову присягу – як ганьба? Гонорово – откосіть? До речі ця історія з моєю присягою набагато глибша. Раніше отримати офіцера запасу – це був легальний шлях відкосити від армії. У нас держава отримувала сотні тисяч офіцерів запасу, а коли почалася війна і армія потребувала офіцерів, виявилось, що закон забороняє їх призвати. Це було практично неможливо, але мені вдалося провести норму призову офіцера запасу. Офіцер запасу перестав бути фейковим, він став одиницею обороноздатності країни. Тепер військова кафедра – це не шлях відкосити.

Вже після прийняття цієї норми я сама пішла на військову кафедру. Не до, а після. Я не піарилася, ви всі навіть не знали, що я здобуваю освіту. Я не з’являлася на екранах, бо була занята – я справді багато вчилася і форму, яку ви так критикували, купувала в звичайному воєнторзі на вокзалі… і я хоч убий не розумію, що я зробила поганого. Мені, Мартин Брест, ви зробили справді дуже боляче.

Я якраз читала вашу книгу перед тим як прочитала ваш пост. Якраз той фрагмент коли спартанці стоять, а афінці кричать «зрада». Може я просто не розумію вас? Може ви підскажите, як жити, якщо ти все душу вкладаєш в справу в досягнення хоч маленького державного інтересу і щоб ти не досягла, щоб не зробила – все одно обплюють, все одно бочку ненависті виллють. Що би я не зробила… як жити в цьому?

 

Юрий Бутусов 

Обычно скандалы вокруг народных депутатов возникают из обвинений в коррупции, роскоши, некомпетентности, лоббизме. Но первый раз я увидел публичный скандал в Украине вокруг народного депутата, где предмет обвинения – прохождение курсов младшего лейтенанта запаса.Татьяна Чорновол, вдова погибшего на войне бойца, член комитета ВР по обороне, закончила ускоренные курсы подготовки офицеров при академии и получила квалификацию артиллериста. Это законно и доступно для людей с высшим образованием, которые подходят по возрасту, она никого не “подсидела” и должности ни у кого лейтенантской не забрала. Десятки военных кафедр в гражданских университетах Украины каждый год штампуют тысячи таких же младших лейтенантов запаса, и вот депутат с высшим образованием стала офицером запаса по своей воле, после курсов, которые посещала в свободное от работы время.

Мне казалось, что это достойный пример поведения – и для народных депутатов, и для обычных граждан. Ведь очевидно, что Чорновол не на курорте делала селфи, как делает сейчас большинство людей, в том числе политиков. Ведь очевидно, что должность командира орудия и младшего лейтенанта резерва не дает ей в жизни никаких привилегий. Ну разве можно называть это пиаром? В обществе тысячи реальных ветеранов войны, как можно пиариться на звании офицера запаса, которым у нас в стране обладают сотни тысяч людей. В 2017-м Минобороны призвало на службу свыше 4 тысяч офицеров запаса. Они нужны, они востребованы, но к сожалению, служить в армии желает меньшинство. И в связи с этим можно только высказать уважение поступку Татьяны Чорновол – для нашего государства и для армии это как раз хороший пример.

Лейтенант морской пехоты ВСУ, которая три года воевала снайпером Украинской добровольческой армии Олена Билозерська написала отличный текст о Чорновол – своей однокурснице по обучению на курсах офицеров-артиллеристов. Почитайте эти мудрые слова.

 

Олена Білозерська

Як людину я Тетяну Чорновол майже не знаю. За її діяльністю як політика не стежу. Якщо чесно, мені взагалі до сьогоднішнього дня не було до неї діла.

Але сьогодні мене обурив бруд, яким її обливають після здобуття нею військового звання молодшого лейтенанта запасу. Обливають, переважно, у двох напрямках: що вона, нібито, вчилася лише на папері, і що в неї на присязі неправильна форма одягу.

Я навчалася на тих самих курсах, що й Чорновол. Це курси підготовки офіцерів запасу при Національному університеті оборони України ім.Черняховського. Випустилась взимку. Вона влітку, через півроку. Частину часу ми займалися разом. Я бачила, як вона навчалася.
У неї світла голова, вона опановувала навчальний матеріал швидше за інших. Вміє робити всі розрахунки зі стрільби й управління вогнем, які входили у нашу програму. Помилки, які при мені робила, були не в розрахунках, а в подачі команд. Вона реально вчилася, а не “рахувалася” у військовому виші. На лекції приходила по п’ятницях, як і весь її взвод (у них навчання один день на тиждень протягом двох років), а також в інші дні, коли мала час, долучалася до нашого взводу (ми займалися щодня протягом чотирьох місяців).

Так, зовсім звичайною курсанткою вона не була. Викладачі зважали на те, що вона депутат, йшли їй назустріч і часто займалися з нею окремо, за індивідуальною програмою, щоб вона могла випуститися раніше (бо інакше б випустилась аж за рік). Так, вона була разом з нами на зборах – кілька днів, і була присутня на бойових стрільбах, що дуже обурювало деяких моїх сокурсників, бо якби вона не була депутатом, вона б туди, ясна річ, не потрапила. Все це правда.
Тобто, Таня користувалася деякими “привілеями”, які давав її статус, але використовувала це – для навчання. Вчилася жадібно, з великим бажанням. Так, був неприємний момент, коли її, наскільки ми зрозуміли, зібралися поставити, чи навіть поставили, на бойові стрільби, знявши задля цього одного з наших курсантів. Ми дуже обурювалися цим. Але наскільки я пам’ятаю (поправте мене, сокурсники, якщо помиляюся), зрештою відстрілялися всі, хто за рівнем власних знань міг це зробити.

Також якось наш заступник командира взводу попросив її допомогти розмножити довідник з топографії, потрібний нам для навчань. І вона досить швидко, без піару, розмножила для всього взводу (не свого взводу, причому). Більше мені про її навчання сказати нема чого.

Щодо майбутнього Чорновол. Мені особисто вона казала взимку, що після закінчення її депутатської каденції (а можливо, і раніше) наново балотуватися не буде, а піде в армію. Не знаю, чи й зараз у неї такі плани, але – за що купила, за те продаю.

Знаєте, що мене бісить? Незалежно від особи Чорновол – бо не любити її особисто має право кожен.
По-перше, мене бісить те, що людину висміюють за нестатутну форму одягу. Вона ніколи не служила в армії, звідки їй знати, як треба? Під час коротенького курсу підготовки офіцерів запасу нас не вчили, як правильно носити шеврони і заправляти китель. Години, відведені на стройову і таке інше, забирали під артилерію, щоб встигнути бодай чогось нас навчити. І правильно робили, бо на війні те, куди полетить снаряд, важливіше, ніж те, куди заправлені поли кителю. У військовій частині людині, яка порушує форму одягу, один раз зроблять зауваження – і знатиме. А стрільбі й управлінню вогнем так швидко не навчишся.
(Звичайно, я на місці Чорновол проконсультувалася б перед присягою з досвідченим військовим; даремно вона це не зробила).
Щодо правильного поводження під час військових урочистостей – у нас була парочка тренувань перед присягою, і все. І абсолютно всі, хто раніше не служив в армії, робили на присязі помилки. І я теж їх наробила. І якби була настільки публічною, як Таня, то зараз відео з моїми помилками тягали б по соцмережах і реготалися з мене. І було б мені соромно – за те, що воювала 3,5 роки, але не знайшла трьох тижнів, щоб нормально вивчити стройову.

По-друге, мене бісить, що як тільки публічна людина – будь-яка – починає чимось займатися, народ одразу піднімає крик, що це “піар”, що за людиною “хтось стоїть”, її “кудись проштовхують” і т.д. Може, конкретну Чорновол і справді хтось кудись проштовхує, звідки мені те знати? Як казала Ахматова, мене при тому не стояло. Але я бачила, як вона вчилася. Лише для піару і кабінетної роботи так не вчаться.

Мене свого часу всі вважали божевільною, коли я виклала відео своєї стрільби по сєпарах. А знаєте, чого виклала? В тому числі – бо дістали такі самі звинувачення – що я не воюю, а нібито тільки фоткаюсь і піарюсь і взагалі збираюся балотуватися у Верховну Раду. Особисто я нікуди балотуватися не збираюся, бо не хочу мати нічого спільного з гімн*ками, які там сидять, але хіба стати депутатом чи хотіти ним стати – саме по собі злочин??
Блін, простіше ризикувати життям, ніж вислуховувати, що “піаришся”.

Що в нас взагалі за суспільство таке? Ми просто незрівнянні, кращі за всіх, коли треба допомагати слабким – хворим чи несправедливо скривдженим. Наша самоорганізація задля добрих справ, мабуть, не має аналогів у світі. Але як тільки хтось кудись висунувся – все, національний менталітет вимагає негайно його втопити. Бо а чого це він?!

Анекдот про котли у пеклі пам’ятаєте? Біля котла, в якому сидять євреї, на варті 10 добре озброєних чортів, бо якщо одному єврею поталанить вилізти з котла, він витягне усіх своїх родичів. Біля котла з росіянами стоїть пара чортів-аватарів. Бо далі кабака росіянин не втече. А біля котла з українцями взагалі немає охорони. Бо якщо якийсь українець висунеться, решта українців його одразу ж за ноги назад затягнуть.

І куди ми прийдемо з таким менталітетом?

Вам не подобається Чорновол як політик? Не голосуйте за неї. Напишіть статтю про те, чим вона вам не подобається. Наприклад: “Такі-то й такі-то її ініціативи завдадуть шкоди Україні, бо…”, або простіше: “Мені не подобається, що вона багато кричить”.

Але оцей бруд, яким її облили – не за політику, а за закінчення офіцерських курсів, і за те, що в неї при цьому неправильно заправлений китель – я вважаю, це ницість.

 

Вікторія Сюмар 

Інколи мені хочеться спитати – що з вами, люди? Вона втратила на війні чоловіка, вона виховує одна двох їхніх дітей, вона своє літо вирішила витратити на воєнну підготовку. І зробила це. І, чорт забирай, це заслуговує на повагу… І вражає не просто те, що якийсь «мужичок» ось такий постик строчить, бо йому ж точно «можна плювати» на всіх довкола, він же «не депутат». Вражає ваша кількість лайків під цим «витоком жовчі». В нормальних країнах за те, що зараз робить Таня – а вона стала молодшим лейтенантом запасу після офіційних курсів, – поважають.

 

Андрей Кудабеков 

Так, на секундочку, нардеп Татьяна Чорновол только прошла курсы и только приняла присягу в качестве солдата (рядового) и сразу получила младшего лейтенанта запаса…

Младлея (первичное офицерское звание) в запасе, согласно приказов, если конечно новых недавно не напринимали, присваивают до 35 лет… Если нет отдельного приказа МО на “старпёра”

Ну, то для лохов ограничения. Можете подтереться и своей выслугой, и дипломом о высшем образовании, и УБД, если вы не нардеп…

Зато если нардеп или особа приближенная к императору или его свите – можете не только звание офицерское получить, но и отстояв на учете в дурке и нарколога или отсидев в тюряге получить наградное оружие или стать хоть Генеральным прокурором, хоть главой Департамента наркоконтроля – нет препятствий патриотам… Да, Юрий Бирюков, Анна Романова (Anna Romanova)Олександр Кодола (Oleksandr Kodola)?

Театр абсурда…

Мир вашему дому!

Готовьтесь к войне…

Бек

Народний депутат Тетяна Чорновол склала військову присягу

Народний депутат Тетяна Чорновол склала військову присягуТетяна Чорновол пройшла навчання за спеціальністю артилерист у Національному університеті оборони імені Івана Черняховського.18 серпня разом з іншими випускниками факультету підготовки офіцерів запасу урочисто склала військову присягу. Цього року факультет віипустив більше 800 молодих офіцерів запасу різних спеціальностей.

Опубліковано Укрінформ ТБ – Ukrinform TV Субота, 18 серпня 2018 р.

1 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 51 оценка, среднее: 5,00 из 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5) Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Загрузка...

Метки:

1 комментарий читателей статьи "BloggoDay 20 August: #VasilyAksyonovDay"


 1. Patria
  21.08.2018
  в 11:05

  Чисто по людськи, можна пожаліти Т.Черновол (бо “попала, как кур во щи”), але… у нас що, тільки вона одна на всю Україну артелерист, тільки її одну “курсовали” на мол. л-та? То, для чого тоді вся ця показуха? В свій час, свій шматочок слави за свої публікації і вчинки (які були співзвучні думкам людей) вона отримала справедливо, достойно пройшла “вогонь та воду”, а ось, з “мідними трубами” не склалося… Люди во всі часи прагнули СПРАВЕДЛИВІСТІ й дуже не люблять, коли їх “ошивають в дурні”. То ж, “по заслугах” і честь, а ще кажуть: “Не у свої сани – не сідай!”, все “по чеснаку”…, а іншим наука.

  0

Добавить комментарий